کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا هوش به ویژگی های منحصر به فرد مغز بستگی دارد ؟

برطبق پژوهش‌هایی که اخیرا در نیویورک انجام شده است، مغز آدم‌ها می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد، درست مانند ویژگی‌های شخصیتی آدم‌ها که از یکدیگر متفاوت است. این تفاوت‌ها هم بر عوامل تشریحی و هم بر عوامل شناختی مثل هوش و حافظه، تاثیر می‌گذارند. در این نوشتار به این پرسش پاسخ می دهیم که چرا هوش به ویژگی های منحصر به فرد مغز بستگی دارد ؟

چرا هوش به ویژگی های منحصر به فرد مغز بستگی دارد ؟

پاتریک واتسون، نویسنده‌ی اول این پژوهش و محقق دارای مدرک فوق دکترا در موسسه‌ی علوم پیشرفته و فناوریِ بکمنِ دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین، ایالت متحده، گفت: “ویژگی‌های گزارش‌شده در این مطالعه، روشی ارائه می‌دهند برای بررسی این‌که چگونه مغز آدم‌ها، متفاوت است.”

واتسون اشاره کرد، این دانش می‌تواند به محققان کمک کند تا تفاوت‌های ظریف مرتبط با توانایی‌های شناختی را مورد بررسی قرار دهند.

مطلب مرتبط: ۹ نوع هوش و ۲۰ ویژگی آدم‌های خیلی باهوش

رهبر مطالعه، آرون باربی از دانشگاه ایلینوی گفت: “ما قادر به شناسایی ویژگی‌های “شناختی-تشریحی” شدیم که هوش عمومی را پیش‌بینی می‌کنند و مسئول تفاوت‌های فردی در شبکه‌ی خاص مغز – شبکه‌ی پیشانی آهیانه‌ای- هستند که برای هوش بسیار اهمیت دارد.

نتایج این پژوهش در ژورنال نوروایمیج منتشر شد.

محققان اندازه و شکل ویژگی‌های مغز را ارزیابی کردند و واتسون در این باره گفت: “ما توانستیم نگاهی به تارهای عصبی، گستره‌ی ماده‌ی سفید، حجم، ضخامت قشر مغز و جریان خون داشته باشیم.”

او ادامه داد: ” همچنین توانستیم متغیرهای شناختی را مثل عملکرد اجرایی و حافظه‌ی فعال را به طور هم‌زمان بررسی کنیم.”

محققان با استفاده از یک تکنیک آماری به نام “تحلیل مؤلفه‌های مستقل” اندازه‌های مرتبط به یکدیگر را به چهار خصیصه‌ی منحصر به فرد تقسیم‌بندی کردند.

این چهار خصیصه غالب تفاوت‌های ساختمان مغز آدم‌ها را توجیه می‌کند.

مطلب مرتبط: ۸ خوراکی که قدرت مغز شما را به شدت افزایش می‌دهد

اما تفاوت میان مغزها که توسط این چهار خصیصه توجیه نمی‌شوند، مسئول تفاوت‌های فردی در زمینه‌ی هوش و حافظه بودند.

واتسون اشاره کرد: “ما با بررسی تفاوت‌های غیرمنتظره‌ی مغز، توانستیم روی قسمت‌هایی از مغز تمرکز کنیم که مرتبط با چیزهایی مثل حافظه و هوش هستند.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ سارا فیضی

منبع: فرست پست

چرا هوش به ویژگی های منحصر به فرد مغز بستگی دارد ؟


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی