کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا فقیرها بیش از ثروتمندان در رستوران‌ها پول خرج می‌کنند

مطالعه‌ی جدیدی بر روی چگونگی پول خرج کردن فقرا و ثروتمندان نشان می‌دهد امریکایی‌های کم‌درآمد تقریبا به اندازه‌ی تمام شهروندان ثروتمند در رستوران‌ها هزینه می‌کنند. در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که چرا فقیرها بیش از ثروتمندان در رستوران‌ها پول خرج می‌کنند.

placeholder-restaurants

موسسه‌ی جی‌پی مورگان چیس، ۱۵ میلیارد تراکنش اعتباری و بدهی را در ۱۵ ناحیه‌ی شهری بررسی کرد تا دریابد نحوه‌ی خرج کردن آدم‌ها براساس درآمدشان چه تفاوتی دارد. ۲۰٪ امریکایی‌های گروهی که کم‌ترین درآمد را داشتند تقریبا بیش از هر گروه درآمدی دیگری پول بیش‌تری خرج کردند. هم‌چنین سهم زیادی از درآمدشان را در خواروبارفروشی‌ها خرج می کنند.

اصلا عجیب نیست. کالاهایی مانند سوخت و خواروبار همیشه هزینه‌ی زیادی برای خانوارهای کم‌درآمد محسوب می‌شود. آن‌چه عجیب است سهمی از درآمد است که توسط فقرا در رستوران‌ها خرج می‌شود: ۱۶.۶٪.

فقط ثروتمندترین امریکایی‌ها، با اختصاص ۱۷.۸٪ از درآمدشان به رستوران‌ها، بیش‌تر از این میزان خرج می‌کنند.

آیا فقرا ولخرجی می‌کنند و در رستوران‌های معروف اسپاگو، مسا گریل، و لوسیرک ریخت‌وپاش می‌کنند؟ خیلی به ندرت. مطالعات دیگری نشان می‌دهد امریکایی‌های کم‌درآمد خارج از خانه پول زیادی را در فست‌فودهای زنجیره‌ای و سایر مکان‌ها صرف غذا می‌کنند تا در ازای قیمت کم غذایی حاضری بگیرند.

طبق یک گزارش مهم توسط نشنال جئوگرافیک به نام ”چهره‌ی جدید گرسنگی“ در بسیاری موارد خانواده‌های تک والدی یا خانوارهای فقیر با کمبود وقت روبه‌رو هستند. ماشین ندارند، روی وسایل نقلیه‌ی عمومی نامنظم حساب می‌کنند تا از کاری به کار دیگری برسند و اغلب با رفت‌وآمدهای طولانی مواجه می‌شوند. وقتی یک والد دیر به خانه می‌رسد و بچه‌ها گرسنه هستند فست‌فود راه‌حلی سریع است.

مطلب مرتبط :‌ ۸ گام تا عضویت در باشگاه ثروتمندان

مادری در هیوستون به این نشریه گفت: ”می‌دانید، شاید نتوانم آن را برای یک نفر که اینجا نبوده که بفهمد، توجیه کنم اما نمی‌توانم آنها را ناامید کنم و غذایی نگیرم. “

از سوی دیگر ثروتمندان بیش‌تر از هر گروه درآمدی برای بیرون غذا خوردن، و اغلب در رستوران‌های شیک و گران‌قیمتی که قیمت غذاها در آنها ممکن است به صدها دلار برسد، هزینه می‌کنند.

یافته‌های دیگر: ‌در حالی‌که فقرا حدودا ۵۱٪ پولشان را برای کالاهایی نظیر غذا، سوخت و پوشاک هزینه کردند، ثروتمندترین‌ها حداقل ۴۰٪ درآمدشان را صرف این اقلام کردند.

هم‌چنین ثروتمندان پول بیش‌تری صرف کالاهای بادوامی مانند ماشین، قایق شخصی، و وسایل برقی خانه کردند. بیش از ۱۹٪ درآمدشان به اقلام گران‌قیمت اختصاص یافته بود، تقریبا دوبرابر مقداری که امریکایی‌های گروه کم‌درآمد برای آنها می‌پرداختند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: ‌مارکت‌واچ

بازده

چرا فقیرها بیش از ثروتمندان در رستوران‌ها پول خرج می‌کنند

فقیرها بیش از ثروتمندان پول خرج میکنند


برچسب ها

بازده

 1. ناشناس گفت:

  تیتر خبر بسیارنامناسب است.
  به ذهن خواننده اینطور خطور میکند که فقرا، مبلغ بیشتری خرج میکنند،
  اما فقط سهم هزینه بالاتری دارند.

  مثلا، یک فقیر با درامد، یک میلیون در ماه، در حدود پانصد هزار تومان خرج فست فود و خاروبار میکند.

  در حالیکه یک ثروتمند با درامد مثلا صد میلیون، پنج تا ده میلیون در ماه خرج رستوران کند

  اولی، پنجاه درصد و دومی بین پنج تا ده درصد خرج این مورد کرده، نه اینکه فقیر بیشتر خرج کرده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی