کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا در آمریکا توصیه می‌کنند از فروشگاه ها گوشت نخرید

چرا در آمریکا توصیه می‌کنند از فروشگاه ها گوشت نخرید

در امریکا به مردم توصیه شده است ” از فروشگاه ها گوشت نخرید “. دلیل این توصیه چه می‌تواند باشد؟ انسان موجودی همه‌چیز خوار است. از لحاظ طبیعی هرگز نباید به خوردن سبزیجات و میوه‌ها بسنده کنیم و گوشت خواری را ترک کنیم، زیرا تجربه ثابت کرده است خوراکی‌های گیاهی به طور کامل نمی‌توانند همه‌ی مواد مغذی مورد نیاز بدن‌مان را فراهم کنند. البته، گیاه‌خواری برای بسیاری از آدم‌ها در جوامع مدرن گزینه‌ای آسان و سالم است، زیرا در این جوامع فروشگاه‌های مواد غذایی به راحتی در دسترس همه هستند.

گوشت

با وجود این، وقتی می‌خواهیم در مورد گوشت صحبت کنیم، باید اعتراف کنیم محصولات گوشتی بسته‌بندی که در فروشگاه‌های محلی‌ قرار دارند، با پروتئین حیوانی که گذشتگان‌مان مصرف می‌کردند، شباهتی اندک دارند. این مسئله بر سلامت عمومی‌ انسان تاثیری فراوان دارد، و تاکنون بیش‌تر آدم‌ها حتی از آن بی‌خبر بوده‌اند. از این رو گفته می‌شود از فروشگاه ها گوشت نخرید.meat3-300x225

در بخشی عمده از تاریخ بشر، ما شکارچی-‌گردآورنده‌ی کوچ‌نشین بوده‌ایم. تنها در حدود ۸۰۰۰ سال پیش انسان متوجه شد می‌تواند کشت‌وکار کند و دام‌های اهلی پرورش دهد؛ و از آن به بعد ‌کم‌کم جوامع مدرن به نحوی که امروز می‌شناسیم شکل گرفتند. انسان فهمید به جای آن‌که در طبیعت سرگردان باشد و با انواع و اقسام حیوانات ناشناخته دست‌وپنجه نرم کند، می‌تواند محصولات خوراک‌زیستی (ارگانیک) و دام‌های طبیعیِ علف‌خوار و دانه‌خوار را در نزدیکی خود پرورش دهد.

ولی اکنون مسئله این جا است که دیگر از آن مزرعه‌های طبیعی که محصولات‌شان را در بازارهای محلی به فروش می‌رساندند، خبری نیست. بیش‌ترِ غذاها و خوراکی‌ها در محیط‌هایی کاملا غیرطبیعی تولید می‌شوند، و هزاران کیلومتر طی می‌کنند تا در سفره‌های مردم کشورهای مختلف قرار گیرند. بسیاری از آدم‌ها حتی نمی‌دانند غذایی که می‌خورند از جا آمده یا چگونه تولید شده‌اند.

در ادامه تصمیم داریم صنعت مدرن تولید گوشت و فراورده‌های گوشتی ایالات متحده را برای‌تان تجزیه و تحلیل کنیم تا دلیل این توصیه که از فروشگاه ها گوشت نخرید برای‌تان روشن شود.

گوشت‌های مدرن

تولید گوشت در امریکا پس از جنگ جهانی دوم تبدیل به کسب‌وکاری بزرگ شد، و اقتصاد و جمعیت این کشور نیز به شدت توسعه یافت. کشاورزانی که در گذشته در فضایی باز و با غذاهای طبیعی مشغول دامپروری بودند، به‌تدریج توسط مزرعه‌های مدرن که مانند کارخانه بودند و بهره‌وری بیش‌تر داشتند، به حاشیه رانده شدند. و این یک ‌”‌پیشرفت‌‌”‌ تلقی شد.081116-meat-hmed-1p.grid-6x2-300x214

متاسفانه، با شعار بهره‌وری به دام‌های پرورشی در کارخانه‌ها، هر آن‌چه فکر کنید، می‌خورانند و برای این‌که سریع‌تر رشد کنند، به آنها هورمون‌های غیرطبیعی می‌دهند.

آن‌هایی هم که کمی خوش‌شانس‌تر هستند، سویا و ذرت می‌خورند. حقیقت تلخ و وحشتناک این است که، حیواناتی که به صورت انبوه تولید می‌شوند غالبا مجبور به خوردن گوشت حیوانات دیگر می‌شوند، و ممکن است از گوشت حیوانات بیمار تغذیه شوند، و حتی مجبور به خوردن کود کشاورزی، بسته‌ّهای پلاستیکی، آب‌نبات، خاک اره و چیزهای دیگر شوند.

وحشتناک‌تر این‌که، از لحاظ قانونی، کارخانه‌های تولید دام در ایالات متحده می‌توانند دام‌های‌شان را با سگ‌ها، گربه‌ها و اسب‌هایی تغذیه کنند که معدوم یا در جاده‌ها کشته شده‌اند.

غذای ناسالم منجر به تولید دام‌های ناسالم می‌شود؛ و این‌جا است که متوجه می‌شویم چرا نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک در جوامع مدرن رو به افزایش است.

مطلب مرتبط: ۸ بدترین خوراکی که در یخچال‌ نگهداری می‌کنید

ضعف و کمبود در رژیم غذایی مدرن

این شیوه‌ی غیرطبیعی و غیراخلاقی تولید گوشت، علاوه بر آن‌که زشت و ناپسند است، بر سلامتی نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

اهمیت و ضرورت وجود اسیدهای چرب در رژیم غذایی از کتاب‌های خاک‌خورده و به حاشیه رانده‌ شده‌ی حوزه‌های پزشکی کل‌نگر و طبیعی خارج شده، و Screen-Shot-2015-11-20-at-9.01.55-PM-300x196به اذهان توده‌ی مردم انتقال یافته است. شاید شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید چرا این مواد علی‌رغم اهمیت و ضرورت‌شان برای سلامتی، مدت‌ها است از رژیم غذایی‌ خارج شده‌اند.

نکته‌ی مهم این است که گوشتی که از شکار طبیعی حیوانات وحشی تهیه می‌شود کاملا سالم، مغذی و بدون مواد خطرناک هستند. ولی در مقابل، دام‌هایی که در دامداری‌های صنعتی پرورش می‌یابند، به منابع خوراکی طبیعی دسترسی ندارند، و بنابراین محصولات گوشتی آنها به هیچ عنوان حاوی امگا و اسیدهای چرب ضروری نیستند.

این مسئله فقط به پرورش گوسفند محدود نمی‌شود. بلکه این مشکلات در مورد مرغ، گاو و هرگونه گوشت دیگر نیز وجود دارد که به صورت صنعتی و تجاری تولید می‌شوند. به غیر از حیواناتی که در حیات وحش هستند، و دام‌هایی که به وسیله‌ی علف و گیاهان طبیعی تغذیه می‌شوند، دام‌هایی که به شیوه‌های دیگر تولید می‌شوند، هیچ‌گونه مواد مغذی ضروری را برای بدن انسان در خود ندارند. همین مسئله برای تخم‌مرغ، محصولات لبنی، و ماهی‌ها نیز صادق است.

کمبود اسیدهای چرب ضروری در بدن انسان به‌تدریج در حال تبدیل به بیماری همه‌گیر “‌پنهان‌”‌ شده است. طبق گزارش دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه هاروارد، کمبود اسیدهای چرب ضروری سالانه باعث مرگ بیش از ۱۰۰، ۰۰۰ نفر می‌شود.

مطلب مرتبط: پیری زودرس بر اثر مصرف زیاد گوشت قرمز

یافتن گوشت سالمmeat-organic-300x181

در امریکا به افراد توصیه می‌شود اگر خود را متعهد می‌دانند که برای خود و خانواده‌شان گوشت مغذی و سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ و بدون هورمون یا آنتی‌بیوتیک فراهم کنند، موارد زیر را به دقت بخوانند:

  • گوشتی گاوی بخرید که با علف تغذیه شده، و هم‌چنین مرغی تهیه کنید که در فضای طبیعی رشد یافته است. اگر چنین محصولاتی را نمی‌توانید در اطراف‌تان بیابید، کمی در وب‌گاه‌های مختلف دنبال مراکز تهیه‌ی چنین محصولاتی بشد.
  • در صورت امکان گوشت گاومیش طبیعی تهیه کنید که با علف تغذیه شده باشد. میزان چربی، کلسترول، و کالری گوشت گاومیش کم‌تر از گوشت گاو معمولی است.
  • محصولات لبنی و تخم‌مرغ را از بازارهای محلی یا در صورت امکان، از دامداران روستایی تهیه کنید. البته توصیه می‌شود گوشت گاو و گوسفند را نیز به همین صورت خریداری کنید.

بیش‌تر ماهی‌های قزل‌آلا واقعا طبیعی نیستندScreen-Shot-2015-11-20-at-9.05.59-PM-298x300

ماهی قزل‌آلای وحشی سرشار از مواد مغذی و اسیدهای چرب ضروری امگا-۳ است.

هرچند به تازگی نیویورک‌تایمز فاش کرده است که بیش‌تر ماهی‌های قزل‌آلایی که تحت عنوان ‌”‌وحشی‌” به فروش می‌رسند، ‌در حقیقت در مزارع پرورش ماهی تولید شده‌اند.

شکل ظاهری هر دو ماهی کاملا شبیه به هم، ولی طعم آنها متفاوت است. البته، وقتی به طعم آن پی می‌برید که کار از کار گذشته است.

مطلب مرتبط: ۱۱ فایده شگفت‌انگیز خوردن ماهی

نتیجه‌گیری

با این‌که هرگز توصیه نمی‌کنیم به غارهای پیشینیان‌مان برشد، با نیزه شکار کنید، و بیش‌تر عمر خشن، نامطلوب، و کوتاه‌‌تان را صرف جست‌وجوی غذا کنید، ولی به این نکته دقت کنید که نحوه‌ی تولید گوشت در جوامع مدرن به وضوح و از اساس معیوب و نامناسب است.

امریکایی‌ها بسیار بسیار بیش‌تر از حد نیاز یک انسان معمولی گوشت می‌خورند. در عین حال، گوشت مصرفی‌شان نیز کاملا عاری از هر گونه مواد مغذی است. بنابراین، مراکز پزشکی در امریکا همواره توصیه می‌کنند علاوه بر کاهش مصرف گوشت، افراد سعی کنند گوشت مورد نیازشان را نیز از دامداران غیرصنعتی خریداری کنند و از فروشگاه ها گوشت نخرید ؛ رعایت این توصیه برای حفظ سلامتی بسیار حیاتی و ضروری است.

 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: د اسپریت ساینس – thespiritscience

چرا در آمریکا توصیه می‌کنند از فروشگاه ها گوشت نخرید

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی