کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا باید خوردن پسته را شروع کنیم؟

مغزها یا آجیل ها یک میان‌وعده‌ی سالم هستند. آنها خوراکی محبوبی هستند زیرا بسیار متنوع هستند و می‌توانند در تهیه‌ی خوراکی‌های شیرین و وعده‌های غذایی خوش‌طعم به کار روند. اگر عاشق خوردن گردو ، بادام زمینی ، بادام ، یا فندوق هستید، شاید بدتان نیاید بیش‌تر پسته بخورید زیرا گزینه‌ی سالم‌تری است. پسته پر است از مواد مغذی لازم که به نوبه‌ی خود مزایای زیادی برای بدن دارد از جمله کاهش وزن و ارتقا سلامتی قلب و عروق.

pistachios

ارزش غذایی

پسته خوراکی سالمی است زیرا در مقایسه با سایر مغزهای خوراکی، حاوی کالری کم‌تر و میزان بالاتری از پتاسیم و ویتامین کا در هر وعده است. یک وعده‌ی کوچک یعنی تقریبا ۲۸ گرم پسته، ۱۶۰ کالری، ۵ گرم پروتئین، ۳ گرم فیبر، و ۱۵ گرم چربی دارد. از این میزان چربی فقط دو گرم آن چربی اشباع است. پسته تا ۲۵ درصد از نیاز روزانه‌ی بدن به ویتامین ب۶ و ۱۵ درصد از مصرف مجاز روزانه‌ی تیامین و منیزیوم را تامین می‌کند. در نهایت، این خوراکی تا ۱۰ درصد از مصرف مجاز روزانه‌ی منیزیم را تامین می‌کند.

سلامت قلبی-عروقی

خوردن پسته‌ به عنوان میان‌وعده می‌تواند در کاهش فشار خون موثر باشد. سطح کلسترول خون شرکت‌کنندگان یک آزمایش که برنامه‌ی غذایی کم‌کالری داشتند و ۲۰ درصد از مصرف کالری‌شان پسته‌ بود، کاهش یافت. پسته‌ حاوی آرژینین است: اسید‌ آمینه‌ای که دیواره‌ی شریان‌ها و رگ‌های خونی را انعطاف‌پذیرتر می‌کند. به علاوه این ترکیب خطر تشکیل لخته خون را که ممکن است باعث حمله‌ی قلبی شود، کاهش می‌دهد. ویتامین‌ای موجود در پسته، احتمال مسدود شدن عروق در اثر بالا رفتن کلسترول را کم می‌کند.

کاهش وزن

اگر دوست دارید مغزهای سالم را به عنوان میان‌وعده‌ بخورید، می‌توانید به طور موثری وزن‌تان را از طریق تقسیم‌بندی کردن غذای‌تان کنترل کنید. فیبر بالای پسته باعث می‌شود که خیلی زود احساس سیری کنید. بر اساس یک مطالعه‌ی تحقیقاتی که توسط ژورنال کالج امریکایی تغذیه در ژوئن ۲۰۱۲ منتشر شد، شرکت‌کنندگان در آزمایش که به مدت سه ماه تا ۲۴۰ کالری پسته‌ مصرف کردند، در مقایسه با کسانی که ۲۲۰ کالری چوب‌شور می‌خورند، به طور موفقیت‌آمیزی کاهش شاخص توده‌ی بدن‌ و همین‌طور افزایش سطح تری‌گلیسیریدِ را تجربه کردند.

ملاحظات

هرچند درصد زیادی از چربی پسته به طور طبیعی غیراشباع است، اما کالری زیادی دارد و بنابراین باید آنها را در حد اعتدال بخوریم. کسانی که ترجیح می‌دهند پسته‌ی مغز نشده بخورند در مقایسه با کسانی که مغز پسته می‌خورند، کمتر احتمال دارد در مصرف میان‌وعده زیاده‌روی کنند. زمان انتخاب پسته‌ حتما نوع بدون نمک آن را انتخاب کنید تا از مصرف بیش از اندازه‌ی نمک اجتناب کنید.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: ولنس بین

بازده

موضوع محوری:

فواید پسته برای سلامتی

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی