کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مصرف همزمان چای داغ و سیگار خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهد

یک پژوهش جدید نشان داده آشامیدن چای داغ مخصوصا زمانی که همراه آن سیگار کشیده شود یا الکل آشامیده شود خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می دهد. در این پژوهش جدید که در نشریه «پزشکی داخلی» چاپ شد، در کسانی که سیگار می کشند یا مشروبات الکلی می نوشند،‌ آشامیدن چای داغ یا سوزان با افزایش دو تا پنج برابری سرطان مری ارتباط دارد.

خطر ابتلا به سرطان مری

سرطان مری هشتمین سرطان رایج در دنیاست و در غالب مواقع هم منجر به مرگ می شود. به موجب آمار آژانس تحقیقات سرطان هر سال ۴۰۰ هزار نفر در اثر سرطان مری می میرند.

علت سرطان مری ، جراحت پیاپی مری در اثر دود، الکل و بازگشت صفرا و (شاید) مایعات داغ باشد. این پژوهش که بزرگترین در نوع خود محسوب می شود، مورد بررسی ۵۰۰ هزار انسان بالغ را در ظرف بیش از ۹ سال و نیم در چین تعقیب کرده است.

به گفته «نیل فریدمن» پژوهشگر ارشد در انستیتوی ملی سرطان در بتزدای مریلند که در پژوهش جدید شرکت نداشته است، می گوید این تحقیق به خاطر بزرگی اندازه اش معیار سنجش خواهد بود.

از شرکت کنندگانی که هر هفته چای می نوشند، خواسته شد که حرارت چای خود را «گرم» ، «داغ » یا «سوزان» ارزیابی کنند. خود چای علتی برای سرطان مری تشخیص داده نشد که خبر خوبی برای «چائی خورها» است.

در ایالات متحده آمریکا و و اروپا به ندرت چای در حرارت بیشتر از ۶۵ درجه سانتی گراد نوشیده می شود.

نوشیدن چای بسیار داغ در کشورمان تبدیل به یک عادت شده است که از این منظر بسیار خطرناک است و این پژوهش به منزله یک هشدار کاملا جدی است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

 مصرف همزمان چای داغ و سیگار خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش می‌دهد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی