کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش‌بینی اقتصاد جهان در ۲۰۱۶

پیش‌بینی اقتصاد جهان در ۲۰۱۶ چیست؟ به گزارش رویترز، در حالی که رشد کم در اقتصاد های توسعه یافته در حال خنثی کردن عملکرد ضعیف اقتصاد های دیگر است، اما در حال ایجاد نرخ تورم بسیار پایین و پایین نگه داشتن نرخ بهره است، اقتصاد جهان احتمالا شاهد یک سال دیگر نظیر سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

پیش‌بینی اقتصادی

اقدام فدرال رزرو امریکا در افزایش نرخ بهره نشان از اعتماد به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان داشت، اما چین، رقیب اصلی امریکا در اقتصاد جهان هنوز برای کاهش نرخ بهره تردید دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰۱ ایده کسب و کار کوچک که آینده‌تان را می‌سازد

در حالی که نرخ ارز بحث اصلی در بسیاری از کشورها است، اینکه چه اتفاقی برای دلار امریکا می‌افتد اهمیت زیادی دارد.

جانت هنری و جیمز پومروی، تحلیلگران اچ اس بی‌سی در یادداشتی نوشتند: «سوال کلیدی این است که آیا اقتصاد امریکا در نهایت به اندازه کافی قوی هست که نه تنها ترمیم خود را ادامه دهد بلکه به اندازه کافی تجارت جهانی و رشد اقتصادی جهان را ارتقا دهد و اجازه دهد فشارهای تورمی خارجی‌ای که بر تورم امریکا فشار وارد می‌کند کمرنگ شود؟»

مطلب مرتبط: ۱۸ ایده‌ی کسب و کار اینترنتی که پول‌ساز هستند

در کنار کاهش ناگهانی حجم تجارت جهانی و ادامه افت قیمت کالاها، افزایش ارزش دلار در امسال موجب شده تا رشد صنعتی امریکا تقریبا ثابت بماند و این اقتصاد را از فشارهای تورمی خارجی دور نگه داشته است.

به نوشته تحلیلگران اچ اس بی‌سی، مشکل دیگر این است که امریکا «با تقویت دلار، جدیدترین قربانی تورم پایین خواهد بود که به مدت یک دهه است اقتصاد جهانی را درگیر خود کرده، و همان راهی را خواهد پیمود که بانک‌های مرکزی دیگر بازارهای توسعه‌یافته رفته‌اند، به این نحو که آنها ابتدا نرخ بهره را افزایش دادند، اما به زودی متوجه شدند که باید مسیر رفته را برگردند.»

بر اساس نظرسنجی رویترز از ۱۲۰ اقتصاددان، پیش‌بینی شده که فدرال رزرو در ماه مارس دوباره نرخ بهره را افزایش خواهد داد، اما احتمالا اقدام بعدی‌اش آنگونه که سیاستگذاران این بانک گفته‌اند در سال آینده نخواهد بود.


سایت کسب و کار بازده

پیش‌بینی اقتصاد جهان در ۲۰۱۶

تجارت نیوز


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی