کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیشنهاد ظریف به کشورهای عربی: مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای تشکیل شود

دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در یادداشتی برای کشورهای عربی که در دو روزنامه عربی منتشر شد، با پیشنهاد تشکیل مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای سپس اسلامی، خواستار «گفت‌وگوهای جدی» و همکاری برای از بین‌ بردن ریشه تنش و عدم اعتماد در منطقه شد.

به گزارش بازده و به نقل از فارس، در اقدامی کم‌سابقه یا شاید بی‌سابقه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران اندکی پس از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای با مجموعه موسوم به ۱+۵ و سفر اخیرش به «کویت، قطر و عراق» پیامی برای کشورهای عربی و عربستان در دو روزنامه عربی منتشر کرد.

ظریف در یادداشتی با عنوان «الجار ثم الدار»، که در روزنامه‌های السفیر و الشروق مصر به صورت همزمان منتشر شد، با ارائه پیشنهاد تشکیل مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای سپس اسلامی، خواستار گفت‌وگوهای جدی و تلاش برای کسب مکانیزمی جهت ریشه‌کنی ریشه تنش و عوامل آن در منطقه و از بین بردن بی‌اعتمادی شد.

ظریف در این پیام ارکان و اصول این مجمع گفت‌وگو را «احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها و استقلال سیاسی آنان و عدم نقض آن و امتناع از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و حل و فصل اختلافات از راه مسالمت‌آمیز و خودداری از تهدید یا استفاده از زور و تلاش برای تحقق صلح و ثبات و پیشرفت و سعادت در منطقه» توصیف کرد.

ظریف ضمن تأکید بر لزوم انکار نیاز به ارزیابی هوشمندانه از پیچیدگی‌های موجود در منطقه، با هدف حل موضوعاتی مانند تروریسم، یمن را نمونه خوبی برای ورود به «گفت‌وگوهای جدی» میان ایران و همسایگان ذکر و طرح‌های ایران برای حل سیاسی بحران سوریه و یمن را یادآوری کرد.

//بازده//

 

 

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی