کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیری زودرس با مصرف زیاد گوشت قرمز

پیری زودرس با مصرف زیاد گوشت قرمز

آیا می‌دانستید پیری زودرس با مصرف زیاد گوشت قرمز همراه است؟ مطالعات نشان داده است که برنامه غذایی سرشار از گوشت سبب افزایش سن بیولیژیکی بدن و در نتیجه پیری زودرس می‌شود.

پیری زودرس

سن بیولیژیکی بدن سنی است که خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با افزایش سن را افزایش می‌دهد.

هنگام مصرف گوشت قرمز، سرم فسفات در بدن افزایش می‌یابد و سبب زیاد شدن سن بیولیژیکی بدن و پیری زودرس می‌شود. علاوه بر این، مصرف گوشت قرمز بر DNA و طول تلومرها نیز اثر منفی می‌گذارد.

وجود مقادیر زیادی فسفات در بدن عملکرد کلیه‌ها را تضعیف می‌کند و خطر ابتلا به بیماری‌های کلیوی را به شدت افزایش می‌دهد. بهتر است مصرف میوه و سبزیجات را جایگزین گوشت‌قرمز کنید.
 فسفات در بسیاری از مواد غذایی همچون پنیر، گوشت‌ و غذاهای فرآوری‌شده وجود دارد و نوعی طعم‌دهنده است. وجود فسفات برای عملکرد مناسب سلول‌ها لازم است اما مقدار زیاد آن در بدن خطرناک است.

 اخیراً در بسیاری از کشورها مصرف گوشت‌قرمز به خصوص ساندویچ‌های همبرگر افزایش یافته است. این در حالی است که گوشت‌قرمز خطر ابتلا به آلزایمر، سرطان و مشکلات قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.  بنابر مطالعه‌ای که در مجله پزشکی منتشر شد، مصرف زیاد گوشت‌قرمز علاوه بر افزایش سن بیولیژیکی بدن، خطر ابتلا به بیماری‌های دوران پیری همچون آلزایمر و دمانس را افزایش می‌دهد.


سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

پیری زودرس با مصرف زیاد گوشت قرمز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی