پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج: چرا سیستم ELT عمل نکرد؟ - مجله کسب و کار بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج: چرا سیستم ELT عمل نکرد؟

​​​​​​​نیروهای امدادگر موفق به پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج و اجساد تعدادی از سرنشینان این هواپیما شده‌اند. دشواری جستجو در ارتفاعات کوهستانی و شرایط جوی سخت باعث شد تا انتقال اجساد به روز چهارشنبه موکول شود.

پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج: چرا سیستم ELT عمل نکرد؟

نیروهای امدادگر بالاخره پس از سه روز جستجو صبح روز سه‌شنبه (۲۰ فوریه/ ۱ اسفند) در ارتفاع ۴ هزار و پانصد متری موفق به کشف لاشه هواپیمای تهران-یاسوج هواپیمای دو موتوره ۷۲ -ATR شدند.

خبرگزاری ایسنا عصر روز سه‌شنبه از قول قربانعلی صیادی، یکی از کوهنوردان حاضر در محل سقوط هواپیما، نوشت: «این هواپیما به بلندترین قله کوه دنا در ارتفاع ۴۱۰۰ متری که مشرف به شهر سی‌سخت و روستای پادنا است، برخورد کرده است.» او افزود:«منطقه صعب العبور است. بخش‌هایی از لاشه هواپیما و تعدادی از اجساد زیر برف و تعدادی هم روی برف هستند.»

جلال پوران فرد، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز به خبرگزاری‌ها گفت که “تاکنون ۴۵ جسد کشف شده‌اند”. او همچنین  افزود: «برخی از اجساد کشف شده قابل شناسایی نیست و برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی یاسوج منتقل می‌شوند.»

محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان در عین حال از احتمال طولانی‌شدن انتقال اجساد تا روز جمعه خبر داد.

چرا سیستم “ELT”عمل نکرد؟

طولانی شدن جستجو برای یافتن محل سقوط هواپیمای سانحه دیده به طرح سئوالاتی در مورد این هواپیما منجر شد.

علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی ایران، اعلام کرد که این هواپیمای متعلق به شرکت آسمان مجهز به سیستم “emergency locator transmitter (ETL) ” (تشخیص محل سانحه) بوده که تا سال ۲۰۲۱ میلادی نیز اعتبار داشته است. اما مشخص نیست که چرا این سیستم عمل نکرده است.

او همچنین افزود که اگرچه این هواپیما برای مدتی نزدیک به شش سال در شیراز زمین‌گیر بوده اما پس از برجام، امکان خریداری قطعات مورد نیاز هواپیما و تعمیر آن نیز فراهم شده است.

محمد سعید شرفی، مدیرکل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا درباره آخرین اخبار از کشف جعبه سیاه هواپیما گفت: «تیم کارشناسان سازمان هواپیمایی در محل سقوط هواپیما مستقر هستند اما تا این لحظه جعبه سیاه هواپیما پیدا نشده است.»

دست‌یابی به جعبه سیاه و اطلاعات موجود در آن می‌تواند به یافتن دلایل سقوط هواپیما کمک کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج: چرا سیستم ELT عمل نکرد؟


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی