کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ نکته ساده و کاربردی که پوست سالم و بی عیب داشته باشید

از سال‌های دور غالب ما به دنبال بهترین، ساده‌ترین، ارزان‌ترین و مؤثرترین / مفیدترین راه‌های رسیدن به پوستی بدون عیب و نقص آن همه به طور طبیعی هستیم. و همان‌طور که همه ما می‌دانیم قطعاً این یک چالش فوق‌العاده ناامید کننده است. از آن‌جایی که اینترنت پر از اطلاعات است آن هم اطلاعاتی که بیش‌تر اوقات متناقض هستند، ما 100٪ اطمینان نداریم که چه چیزی مؤثر است و چه روش‌هایی هیچ تاثیری ندارند و در پایان ما می‌مانیم و هزار و یک ایده که بیش‌تر از آن‌که کمک‌کننده باشند، گیج‌مان می‌کنند. بنابراین برای صرفه‌جویی در وقت و پول و در عین حال دوری از گیجی و سردرد، چند مورد از آنچه فکر می‌کنیم بهترین و ساده‌ترین نکات و ترفندها برای داشتن پوست سالم و بی عیب و نقص هستند، گردآوری کرده‌ایم.

پوست سالم و بی عیب

نکته ساده و کاربردی برای داشتن پوست سالم و بی عیب

۱. مقدار فراوانی آب بنوشید

اگر آب شماره ۱ برنامه‌ی غذایی ما نباشد، باز هم نمی‌توانیم کتمان کنیم که مهم‌ترین و ضروری‌ترین بخش است. هرچند به نظر می‌رسد اکثر ما از مزایای مثبت (بی شمار) آب آگاه هستیم، اما غالبا عادت به نوشیدن آن نداریم. از آن‌جایی که آب پوست و بدن شما را آبرسانی می‌کند، می‌تواند یک درخشش طبیعی ایجاد کند و به شما پوستی جوان‌تر و درخشنده‌تر دهد. همه باید حداقل روزانه ۸ لیوان ۲۴۰ میلی‌لیتری آب بنوشند. بله ممکن است لازم باشد بیش‌تر به دستشویی بروید، اما دست کم پوست درخشانی خواهید داشت.

مطلب مرتبط: ۴ بهترین کاربردهای لیمو برای زیبایی پوست و مو

۲. مقدار مصرف کافئین را محدود کنید

متاسفانه آن نوشیدنی انرژی‌بخش روزانه‌ای که بسیاری از ما “نمی‌توانیم بدون آن زندگی کنیم” بهترین دوست شما نیست. در حقیقت، کافئین می‌تواند پوست شما را به طور چشمگیری کم‌آب کند، نتیجه‌ای که همه ما می‌دانیم خوب نیست. بنابراین برای کسانی که نمی‌توانند روزهای خود را بدون نوشیدن فنجان قهوه‌شان آغاز کنند، یک راه حل وجود دارد: به ازای هر یک فنجان قهوه، دست کم دو فنجان آب بنوشید. اگر در رژیم غذایی‌تان قهوه‌ و آب را به یک میزان مصرف کنید، پوست‌تان بسیار خشک می‌شود به حدی که شاهد پدیدار شدن چین و چروک‌ها خواهید بود. نکته‌ی اخلاقی داستان: آب مایه حیات است!

مطلب مرتبط: ۹ بهترین دانه های روغنی و آجیل برای سلامت و زیبایی پوست

۳. از شیرینی‌جات و قندها دور بمانید

اول کافئین و حالا قند؟ بله درک می‌کنیم که کمی ناراحت‌کننده به نظر می‌رسد – اما به ما اعتماد کنید تا دلیلش را برای‌تان بگوییم. واضح و آشکار است که قند، به هر شکلی که باشد، حتی بیش‌تر از بسیاری از داروها اعتیاد آور است. مصرف زیاد قند می‌تواند باعث التهابات پوستی و آکنه شود. بنابراین دفعه دیگر که میل دارید شیرینی و شکلات بخورید یادتان باشد که این ماده‌ی خوراکی فقط اندام‌تان را به هم نمی‌ریزد بلکه پوست‌تان را هم آسیب می‌زند! داستان واقعا ترسناک است!

۴. از مرطوب‌کننده استفاده کنید

و در آخر بزرگ‌ترین و بهترین نکته برای داشتن پوستی بدون عیب و نقص: استفاده از مرطوب‌کننده را فراموش نکنید! این احتمال وجود دارد که شما فکر می‌کنید استفاده از لوسیون پوست‌تان را چرب، خشک، پوسته پوسته و غیره خواهد کرد، اما استفاده از مرطوب‌کننده به طور روزانه تاثیر بسیار مثبتی روی پوست دارد و پوست‌تان از شما ممنون خواهد بود. از مرطوب‌کننده استفاده کرده و از پوستی نرم‌تر، سالم‌تر و بی عیب و نقص بهره‌مند شوید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: gloriousa

۴ نکته ساده و کاربردی که پوست سالم و بی عیب داشته باشید


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی