کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پوست جوان و زیبا: ۱۱ روش داشتن پوست جوان و شاداب برای همیشه

زیبایی، مسئله‌ای بسیار مهم در دنیای امروز است. هر چه جذاب‌تر، بامزه‌تر و جوان‌تر باشید، توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنید. در واقع، مشاغلی مانند بازیگری، مهمانداری هواپیما و غیره هستند که افراد آن‌ها باید همیشه زیبا و جذاب باشند. ظاهر زیبا همیشه به اندام خوب یا ویژگی‌های خاص چهره محدود نمی‌شود، بلکه پوست جوان و زیبا شما نیز نقش مهمی در آن ایفا می‌کند. اکثر ما پوست خوبی داریم و اگر کمی مراقب باشیم، خواهیم توانست پوست جوان و زیبا خود را تا ابد حفظ کنیم. این کار خیلی سخت نیست، مخصوصا اگر بخواهید که مراقب باشید و کیفیت پوست خود را حفظ کنید.

پوست جوان و زیبا

برخی از ما به طور طبیعی پوست خوبی داریم اما برخی دیگر از ما به مشکلات پوستی دچاریم. به هر حال، جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا اگر پوست خوبی می‌خواهید می‌توانید از آن مراقبت کرده و آن را زیبا کنید. افرادی که این زیبایی را دارند نیز می‌توانند کاری کنند که این زیبایی را برای مدت بیشتری حفظ کنند. در هر صورت، اگر به حفظ زیبایی خود اهمیت می‌دهید، این مطلب را از دست ندهید. امروز، در این مطلب، ۱۱ بهترین کار که در حفظ پوست جوان و زیبا به شما کمک می‌کنند را آورده‌ایم. این کارها آسان بوده و تاثیری جادویی دارند.

مطلب مرتبط: جوان سازی پوست: ۲۳ درمان خانگی برای جوانسازی پوست صورت

برای داشتن پوست جوان و زیبا اول سراغ آشپزخانه تان بروید!

همه ما می‌دانیم که داشتن پوستی جوان، یک موهبت است اما در بسیاری از موارد می‌بینیم که عادات ناسالم غذایی، آلودگی، نداشتن برنامه روزانه مراقبت از پوست و غیره، درخشش و زیبایی طبیعی پوست را از بین می‌برند. پوست شما روزانه در معرض سموم متعدد قرار می‌گیرد که آن را خشک و بی‌طراوت می‌کنند. در واقع، این‌ها عوامل اصلی ایجاد جوش‌ها، جوش‌های سرسیاه، جوش‌های سر سفید و مشکلات پوستی متعدد دیگر هستند.

به هر حال مسئله‌ ناراحت کننده‌تر این است که اکثر جوان‌ها که به دنبال گرفتن نتایج سریع هستند، به سراغ محصولات آرایشی یا روش‌های مراقبت از پوست گران‌قیمت می‌روند. از نظر من این کار مشکلی ندارد اما در اکثر مواقع، دختران و پسران جوان از محصولاتی استفاده می‌کنند که ممکن است برای پوست‌شان مناسب نبوده و باعث آسیب به پوست می‌شوند. اما آن چیزی که کاملا فراموش می‌کنند یا به آن بی‌توجه هستند، امتحان کردن روش‌های طبیعی برای حفظ زیبایی و جوانی پوست است.

اگر فقط در آشپزخانه خود بگردید، مواد طبیعی متعددی را پیدا می‌کنید که در زندگی روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید اما هیچ وقت به استفاده از آن‌ها برای پوست فکر نکرده‌اید. اما نگران نباشید، در این مسئله به شما کمک می‌کنم و به شما یاد می‌دهم که چگونه از مواد طبیعی موجود در آشپزخانه برای حفظ جوانی و زیبایی پوست استفاده کنید. درمورد روش‌های حفظ زیبایی و جوانی پوست با جزییات تمام صحبت خواهم کرد اما قبل از آن، اجازه دهید در مورد چیزهایی که به پوست شما آسیب می‌رسانند صحبت کنم. دانستن علت، به حفظ زیبایی و جوانی پوست شما کمک می‌کند.

عواملی که باعث آسیب شدید پوست‌تان می‌شود

دلیل اول برای این‌که تصمیم گرفتم درمورد عواملی که به پوست آسیب می‌زنند صحبت کنم این است که بسیاری از مواقع، خود ما عاداتی در زندگی داریم که آسیب‌زا هستند. این عادات می‌توانند جلوی زیبا بودن پوست شما را بگیرند و شما متوجه هم نشوید. اگرچه بسیاری از عوامل، قابل جلوگیری نیستند اما بسیاری از عواملی که به پوست ما آسیب می‌رسانند به خود ما برمی‌گردد. بنابراین دانستن این دلایل بسیار مهم است و در این صورت شما می‌توانید تا جایی که امکانش هست، برخی چیزها را محدود کنید.

مراقبت از پوست چرب صورت

عوامل شایعی که می‌توانند آسیب شدیدی به پوست بزنند این‌ها هستند:

– آلودگی

– استرس

– عادات غذایی ناسالم

– نبود خواب مناسب

– ننوشیدن آب کافی

– مصرف زیاد الکل

– سیگار کشیدن زیاد

– مواجهه بیش از حد با اشعه‌های ماوراء بنفش آفتاب

– نداشتن برنامه مراقبت از پوست مناسب

– استفاده از مواد آرایشی قوی و پاک نکردن آن‌ها

– حذف برخی وعده‌های غذایی

– ورزش نکردن

– بیماری‌های خاص و سن بالا

عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارد اما فهرست بالا شایع‌ترین عوامل آسیب پوستی هستند. حالا، درمورد روش‌های طبیعی حفظ زیبایی و  جوانی پوست صحبت می‌کنم. ممکن است تا حالا بعضی از آن‌ها را فهمیده باشید اما من هر کدام از آن‌ها را با جزییات توضیح می‌دهم. برای اطلاعات بیشتر، این مطلب را انتها بخوانید.

بهترین روش‌ها برای حفظ زیبایی و جوانی پوست

همه انسان‌ها حق زیبا بودن را دارند و پوست زیبا نقش مهمی در آن ایفا می‌کند. در حالی که برخی از افراد، به دنبال افزایش زیبایی پوست خود هستند، برخی دیگر از از دست دادن زیبایی طبیعی پوست خود می‌ترسند که این هم به دلیل عوامل محیطی اجتناب‌ناپذیر و سبک زندگی ناسالمی است که اکثر ما داریم. اما روش‌های طبیعی وجود دارند که با دنبال کردن آن‌ها می‌توانید برای همیشه زیبا بمانید. خوب، من در این‌جا ۱۱ بهترین روش برای حفظ زیبایی و جوانی پوست را آورده‌ام.

مطلب مرتبط: ۴۲ روش جادویی زیبایی پوست صورت و بدن به صورت طبیعی و بدون دارو

به این فهرست نگاهی بیندازید، سپس برای کسب نتیجه دلخواه، آن‌ها را امتحان کنید

۱. سالم بخورید و رژیم غذایی متعادل داشته باشید

چیزی که می‌خورید نقش مهمی را در سلامتی و زیبایی پوست شما ایفا می‌کند. هرچه بیشتر غذای ناسالم بخورید، پوستی بدتر خواهید داشت. بنابراین، مهم است که به خاطر پوست‌تان رژیم غذایی متعادل داشته باشید تا تمام مواد مغذی مورد نیاز را دریافت کنید.

رژیم غذایی متعادل به معنی خوردن غذاهای متنوع است. به عبارت دیگر، شما نمی‌توانید فقط به چیزهایی که دوست دارید توجه کنید و به بقیه چیزها بی‌توجه باشید. بهترین کار این است که رژیم غذایی سالم را دنبال کنید تا خوش‌اندام بمانید و زیبایی پوست خود را حفظ کنید.

برای داشتن پوست جوان و زیبا باید سعی کنید مصرف قند را کم کرده و به جای آن چربی‌های سالم، پروتئین‌ها و دیگر مواد مغذی را در برنامه غذایی خود بگنجانید. آب میوه‌ها و سبزیجات در هر شکل، اندازه و رنگی را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

بهترین میوه برای پوست

۲.  برنامه رژیمی مناسب داشته باشید

علاوه بر مصرف مواد غذایی سالم، برنامه رژیمی مناسب نیز مهم است. منظور از برنامه غذایی صحیح، زمان غذا خوردن، چیزی که می‌خورید و  مقدار آن است.  این یک اصل رژیمی مهم و همچنین یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای حفظ جوانی و زیبایی پوست است.

اگر بتوانید زمان وعده‌های غذایی خود را تنظیم کنید خیلی خوب است. سعی کنید مدام بخورید اما در مقادیر کم. نحوه غذاخوردن شما نیز مهم است و اهمیت دارد که با عجله غذا نخورید. غذای خود را خوب بجوید و آرام غذا بخورید. این کار به هضم مناسب غذا  و جذب بهتر مواد مغذی کمک می‌کند که باعث بهبود ظاهر پوست می‌شود.

مطلب مرتبط: سفید شدن پوست: ۳۶ راه ساده و سریع برای سفید کردن پوست 

۳. برای داشتن پوست جوان و زیبا آب کافی بنوشید

چه برای داشتن اندام مناسب و چه برای درخش و زیبایی طبیعی پوست، آب هیچ جایگزینی ندارد و اساس زندگی سالم است. بنابراین نیازی به گفتن نیست که باید آب کافی بنوشید و این بدون شک یکی از بهترین راه‌های طبیعی برای حفظ جوانی و زیبایی پوست است.

آب به دفع سموم خطرناک از بدن – که تجمع آن‌ها نه تنها باعث بیماری شده بلکه به پوست شما نیز آسیب می‌رساند – کمک می‌کند. بدن شما باید پاک شود و این همان کاری است که آب انجام می‌دهد. بنابراین روزانه حداقل ۵-۴ لیتر آب بنوشید تا بدن‌تان هیدراته شده و پوست‌تان نفس بکشد.

برای داشتن پوست جوان و زیبا همچنین می‌توانید از آب‌های طعم‌دار استفاده کنید که هم خوشمزه‌تر هستند و هم سالم‌تر.

مطلب مرتبط:پاکسازی پوست :۲۷ روش سریع و آسان پاکسازی پوست در خانه

۴. برنامه مراقبت از پوست صحیحی داشته باشید

حالا که سالم خوردن را یاد گرفته‌اید، زمان مراقبت از پوست می‌رسد. نسل امروز صبور نیست و اکثر آن‌ها نتایج سریع و یک شبه می‌خواهند. به همین دلیل است که جوانان به دنبال محصولات گران‌ قیمت موجود در بازار، ماسک‌ها و دیگر درمان‌های پوستی گران هستند. اگرچه رفتن به سالن‌های آرایشی خوب است اما نمی‌توان آن را به همه توصیه کرد. اکثر مواد آرایشی حاوی مواد شیمیایی مضر هستند که ممکن است به جای بهبود پوست به آن آسیب برسانند.

چیزی که از این هم مضرتر است این است که اکثر ما از این محصولات، بدون هیچ‌گونه دانشی استفاده می‌کنیم و حتی نمی‌دانیم برای نوع پوست‌مان مناسب است یا نه . هر کدام از ما پوست خاصی دارد و مراقبت از پوست باید با دانستن این مسئله انجام شود. به عبارت دیگر، چیزی که برای من مناسب است ممکن است به درد شما نخورد. بنابراین، اول نوع پوست خود را بشناسید و سپس بر اساس آن از محصولات استفاده کنید.

پاک کردن و مرطوب کردن پوست ، اساسی‌ترین کارهای مراقبت از پوست هستند. اما بهترین کار در مراقبت از پوست این است که از روش‌های طبیعی استفاده کنید. مواد طبیعی متعددی مانند عسل، لیمو، خیار، ماست، آلوئه‌ورا، چوب صندل و غیره وجود دارند که اگر به درستی استفاده شوند می‌توانند پوستی فوق‌العاده به شما بدهند. درما‌ن‌های خانگی آسان هستند و روش‌های طبیعی بهترین راه برای حفظ زیبایی و جوانی پوست به شمار می‌آیند.

۴۲ روش جادویی زیبایی پوست صورت و بدن به صورت طبیعی و بدون دارو

۵. استفاده از مواد آرایشی قوی را متوقف کنید

اگر تلاش می‌کنید که یک برنامه مراقبت از پوست خوب داشته باشید اما از محصولات آرایشی قوی استفاده می‌کنید، تمام تلاش‌های‌تان بی‌فایده است. اگرچه بهتر است از حداقل آرایش استفاده کنید و بگذارید پوست‌تان زیبایی طبیعی داشته باشد اما اگر آرایش کردن را دوست دارید، فقط از محصولات آرایشی معتبر استفاده کنید. به ویژه برای افرادی که پوست حساسی دارند، استفاده از محصولات قوی می‌تواند خطرناک باشد. بنابراین در استفاده از آن‌ها احتیاط کنید.

علاوه بر این، پاک کردن درست آرایش نیز به همین اندازه اهمیت دارد. هیچ‌وقت با آرایش نخوابید. این کار واقعا بد است و ممکن است به بافت پوست شما آسیب رسانده و باعث بیرون زدگی‌های شدید شود.

مطلب مرتبط: روش ارگانیک کشیدن پوست صورت

۶. برای داشتن پوست جوان و زیبا خواب کافی داشته باشید

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که نداشتن خواب کافی می‌تواند روی پوست‌تان تاثیر بگذارد. استراحت ناکافی شما را خسته، تحریک‌پذیر و بیمار می‌کند که بر پوست شما تاثیر می‌گذارد.  کم کم، حلقه‌های تیره و چین و چروک روی پوست‌تان ظاهر می‌شود و پوست، زیبایی خود را از دست می‌دهد.

در حالی که نوزادان به ساعت‌های خواب طولانی احتیاج دارند اما یک فرد بزرگسال متوسط حداقل به ۸-۷ ساعت خواب در شبانه‌روز نیاز دارد. خواب، پوست شما را جوان می‌کند، حالتان را خوب کرده و یبایی پوست را بیشتر می‌کند. به هر حال، امروزه به دلایل مختلف به بی‌خوابی دچاریم که روی زیبایی و سلامتی ما تاثیر گذاشته است. اما اگر می‌خواهید بعضی چیزها را درست کنید باید مانند یک نوزاد بخوابید.

۷. در برابر اشعه مضر فرابنفش و آب و هوای شدید از پوست خود محافظت کنید

این‌ها از عوامل اجتناب‌ناپذیر هستند که به پوست شما آسیب می‌رسانند اما اگر کمی مراقب باشید می‌توانید از پوست خود محافظت کنید. این عوامل برای افرادی که در خانه می‌مانند خیلی مشکل‌ساز نیستند اما آفتاب و آب و هوای شدید بیرون برای زنان و مردانی که بیرون از منزل کار می‌کنند ، دشمن پوست محسوب می‌شود.

چون غیرممکن است که هیچ وقت بیرون نروید، می‌توانید حداقل از محافظ‌های پوست استفاده کنید. چند دقیقه قبل از ترک خانه، می‌توانید از یک ضد آفتاب خوب استفاده کنید. این کار در برابر اشعه‌های مضر از پوست‌تان محافظت می‌کند. به هر حال، مشکل ضد آفتاب این است که در صورت تعریق، پاک می‌شود. بنابراین باید برای کاهش مواجهه با آفتاب، از چتر نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید بلوزهای آستین بلند و شلوارهای بلند بپوشید که دست‌ها و پاهای‌تان از اشعه‌های مضر آفتاب در امان بمانند. این کار، تیرگی پوست را کاهش داده و به حفظ سلامت و درخشش پوست کمک می‌کند.

همچنین برای محافظت از پوست خود در برابر گرد و غبار و آلودگی یا باد شدید، می‌توانید شال یا روسری را دور صورت خود بگذارید. این کار از پوست شما محافظت کرده و شما را از گرمای بیرون نیز مصون می‌دارد.

تاثیر سیگار بر پوست

۸. برای داشتن پوست جوان و زیبا عادت‌های ناسالم را ترک کنید

بیشتر آسیب‌های پوستی به دلیل عادت‌های ناسالمی که داریم اتفاق می‌افتند. تا زمانی که ندانید که چگونه زندگی درست و با نظمی داشته باشید، هیچ وقت پوست بی عیب و نقصی نخواهید داشت. با این‌که کارهای ناسالم زیادی وجود دارد اما می‌خواهم روی سیگار کشیدن و مصرف الکل تمرکز کنم. سیگار کشیدن زیاد و مصرف الکل می‌تواند رنگ پوست شما را تیره کرده و پوست را شل و بی‌طراوت کند. این کار، درخشش جوانی را از پوست شما گرفته و باعث می‌شود نسبت به سن‌تان پیرتر به نظر برسید. بنابراین اگر نمی‌خواهید این‌گونه شود، از همین امروز، سیگار و الکل را کنار بگذارید.

در واقع، هر دوی این موارد، نه تنها برای پوست بلکه برای سلامت عمومی شما مضر هستند. هر دوی آن‌ها در ابتلا به سرطان نیز نقش دارند. بنابراین، چرا خودتان را در خطر می‌اندازید؟ به جای آن با ترک این عادات ناسالم، سالم و زیبا بمانید.

مطلب مرتبط: پوست شفاف با ۳۴ روش خانگی بسیار عالی و مؤثر

۹. راهی برای مبارزه با استرس پیدا کنید

استرس و اضطراب، دلایل اصلی آسیب پوستی هستند و مبارزه با آن‌ها یکی از بهترین راه‌های طبیعی برای حفظ سلامتی و زیبایی پوست برای همیشه است. به هر حال، این یک واقعیت شناخته شده است که اگر از درون خوشحال باشید، این مسئله در صورت شما نمایان می‌شود. شما به طور خودکار می‌درخشید و شاداب به نظر می‌رسید. اما متاسفانه زندگی به سادگی‌های گذشته نیست، بنابراین ما در نگرانی‌ها و تنش‌ها زندگی می‌کنیم که در پوست‌مان نمایان می‌شود. خوشبختانه راه‌هایی برای مبارزه با آن وجود دارد که اگرچه آسان نبوده اما غیر ممکن نیز نیستند.

برای داشتن پوست جوان و زیبا می‌توانید از روش‌های آرام‌بخش و از همه مهم‌تر مدیتیشن استفاده کنید. این کار باعث آرامش ذهن شما و رفع استرس می‌شود. همچنین، به یاد داشته باشید افردی که در سکوت به این مشکلات دچارند، بدترین قربانیان هستند. اگر بتوانید نگرانی‌های خود را با افراد قابل اطمینان در میان بگذاید، احساس بهتری خواهید داشت و اگر شما فردی هستید که به راحتی درمورد نگرانی‌های‌تان با دیگران صحبت نمی‌کنید، حداقل می‌توانید با قلم و کاغذ، افکار خود را بنویسید. این یک روش اثبات شده است که در بسیاری موارد عمل می‌کند. شما می‌توانید هر کدام از این‌ها را برای مبارزه با استرس امتحان کنید و اگر در آن موفق شدید، پوست‌تان برای همیشه زیبا و درخشان می‌شود.

۱۰ برای داشتن پوست جوان و زیبا به طور منظم ورزش کنید

جسم متناسب و ذهن سالم، در درخشش و زیبایی پوست نقش دارند. بنابراین، زمانی که ذهن خود را آرام کردید، زمان ورزش کردن فرا می‌رسد. ورزش روزانه اهمیت بسیاری دارد و نه تنها جسم را متناسب می‌کند بلکه باعث زیبایی و درخشش پوست نیز می‌شود. ورزش صحیح و مناسب، گردش مواد مغذی و اکسیژن را در بدن افزایش داده و از طریق تعریق، سموم خطرناک را از بدن دفع می‌کند. این کار، پوست را از درون پاک‌تر و نرم‌تر می‌کند.

به هرحال، بهترین ورزش برای داشتن پوست جوان و زیبا لبخند زدن است که هرگز نباید فراموش کنید.

خوراکی مخرب برای پوست

۱۱. محیط خود را تمیز نگه دارید

شما نمی‌توانید آلودگی بیرون را کنترل کنید اما می‌توانید محیط زندگی خود را تمیز نگه دارید. تمیزی نه تنها برای سلامتی بلکه برای پوست نیز مهم است. گاهی وقت‌ها، آلودگی‌های درون خانه از آلودگی‌های بیرون بیشترند بنابراین بهتر است که درختان بیشتری در باغچه خود بکارید و برخی از آن‌ها را در سطل‌های کوچک درون خانه بکارید. این کار هوای داخل خانه را تازه کرده و آن را تمیز می‌کند.

همچنین-در مورد تمیزی – باید لباس‌های تمیز و با کیفیت بپوشید و از پوشیدن پارچه‌های ارزان که ممکن است پوست را تحریک کرده و به آن آسیب برسانند، پرهیز کنید. روبالش‌ها، ملحفه‌ها و هر چیز دیگری باید قبل از استفاده تمیز شود. غبار و آلودگی می‌تواند جلوی بهبودی پوست شما را بگیرد، بنابراین سعی کنید محیط را تمیز نگه دارید.

مطلب مرتبط: ۶ عالی ترین خواص بابونه برای مو و پوست سر +طرز تهیه ماسک مو بابونه

چگونه پوست جوان و زیبا خود را حفظ کنید؟

پوست زیبا به زیبایی کلی فرد می‌افزاید و داشتن پوست زیبای طبیعی یک موهبت است. اما چون برخی عوامل از جمله آلودگی، استرس، مراقبت از پوست نامناسب، بیماری‌ها و غیره، زیبایی پوست را کم می‌کنند ، شما باید تلاش‌های خاصی برای حفظ آن بکنید. حالا، تلاش به معنای خرج پول‌ زیاد نیست. گاهی وقت‌ها، طبیعی بودن بهترین روش است و روش‌های بالا نیز روش‌های طبیعی برای حفظ پوست زیبا و جوان هستند. تنها چیزی که نیاز دارید کمی صبر و پشتکار است تا به چیزی که می‌خواهید برسید.

 صبور و آرم باشید

روش‌های طبیعی همیشه فواید دائم یا بلند مدت دارند اما گاهی وقت‌ها این فرآیند کند است. نمی‌توانید انتظار داشته باشید که پوست‌تان به سرعت عالی شود. برای داشتن پوستی درخشان و سالم باید صبور و آرام باشید.

سالم خوری داشته باشید

سالم‌خوری نیز تاثیر بسیاری دارد زیرا پوست برای سالم و زیبا بودن به غذاها و مواد مغذی سالم نیاز دارد. در کنار این باید آب کافی نیز بنوشید تا بدن‌تان پاکسازی شود، عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن زیاد یا مصرف الکل را کنار بگذارید و یک برنامه مراقبت از پوست درست داشته باشید تا پوست‌تان سالم و درخشان شود.

عادت های مراقبت از پوست

 از استرس دور باشید

استرس، یک عامل مهم در بی‌طراوتی پوست است و برای مبارزه با آن باید از مدیتیشین و دیگر روش‌های آرام‌بخش استفاده کنید. خوب بخوابید و زمان مشخصی برای بیدار شدن و خوابیدن خود داشته باشید. درمورد آلودگی بیرون و اشعه‌های ماوراء بنفش نیز سعی کنید از خودتان محافظت کنید و هر زمان که بیرون می‌روید خودتان را بپوشانید.

 لبخند بزنید

تمام روش‌های طبیعی بالا که برای حفظ جوانی و زیبایی پوست گفتم بسیار موثر هستند و به تلاش خاصی نیاز ندارند. این‌ها در اصل کارهایی هستند که باید برای سلامت عمومی خود انجام دهید. و همان‌گونه که گفتم، لبخند درمان همه چیز است. فقط لبخند بزنید و بگذارید در پوست‌تان نیز نمایان شود. در این صورت، می‌توانید تا آخر عمر از پوست زیبا و جان خود لذت ببرید زیرا تا زمانی که از درون خوشحال نباشید، هیچ درمانی نمی‌تواند پوست‌تان را زیبا و جوان کند.

آیا پوست خود را دوست دارید؟ آیا به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید آن را حفظ کنید؟ خوب، آیا روش‌های طبیعی ما برای حفظ سلامتی  جوانی پوست را مطالعه کرده‌اید؟ این روش‌ها برای داشتن پوست جوان و زیبا  بسیار خوب هستند و برای من واقعا موثر بوده‌اند. می‌توانید این‌ها را امتحان کنید و بگذارید پوست‌تان نفس بکشد و زیبا شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع:bodyandbeans

پوست جوان و زیبا: ۱۱ روش داشتن پوست جوان و شاداب برای همیشه


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی