کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ بهترین روش پس انداز پول برای همه: چگونه پول پس انداز کنیم؟

آیا شما تتمه حقوق ماهیانه‌تان را پس انداز می کنید ؟ بعضی ‌وقت‌ها کلا یک گام کوچک – تصمیمی ظاهرا بی‌ضرر برای کم‌تر پول خرج‌کردن بابت چیزهای به‌دردنخور و بی‌فایده– باقی است تا وضعیت مالی خود را تغییر دهید و در مسیر بهتری گام‌ بردارید. نیروی اعتماد‌ به نفسی که از توانایی کنترلِ مخارج‌تان به‌دست می‌آورید می‌تواند به عامل مثبتی تبدیل شود که سرانجام شما را به هدف مالی‌تان می‌رساند.  در این نوشتار ۹ بهترین روش پس انداز پول بحث می شود و اساسا به این پرسش پاسخ داده می شود که چگونه پول پس انداز کنیم؟

پس انداز

هرچند ۹ شگرد پس‌انداز که در ادامه ذکر خواهند شد، هیچ‌یک به تنهایی زندگی‌تان را تغییر نمی‌دهند و حتی بعضی از آنها ممکن است به کارتان نیایند، ولی به نتیجه‌ی مهمی می‌رسیم که صدها راهِ آسان برای پول پس‌انداز کردن وجود دارد. فقط چندتا از آنها را انتخاب کنید، به طور منظم در زندگی‌تان به کار ببندید، و ببینید چه تغییراتی ایجاد می‌کنند.

۱.حساب‌های بانکی‌تان را مرور کنید

آیا برای مرور‌کردن حساب‌های بانکی‌تان هزینه‌ی ماهانه می‌دهید؟ آیا کارت اعتباری‌تان هزینه‌ی سالانه‌ای در‌ بر دارد؟ با‌ وجود انتخاب‌های بسیار در زمینه‌ی بانکداری و کارت اعتباری، نیازی نیست به شرکتی متوسل بشوید که در ازای این خدمات از شما هزینه دریافت می‌کند.

در عوض، از مزیت ثبت‌نام کارت اعتباری جدید استفاده کنید و پیش از رسیدن موعد شهریه‌ی سالانه، انصراف بدهید. سپس یک حساب‌بانکی با موجودی الزامی حداقل باز‌کنید یا با درست‌کردن یک سپرده‌ی مستقیم کلا هزینه‌ را از گردن‌تان باز کنید.

مطلب مرتبط : به این ۱۴ دلیل شما همیشه بدهکار هستید

۲.خریدهای‌تان را به تاخیر بیندازید

انگیزه‌ی خرید و نیاز به لذت همیشگی، ضعف‌هایی هستند که افراد پیش از دست‌یابی به ثبات مالی باید آنها را برطرف‌ کنند. به‌جای خرید آخرین ابزارک(گجت)ها، در هوس خرج‌کردن افتادن و پرداختن به تمام خواسته‌های‌تان، ۳۰ روز برای بازنگری در خریدتان صبر کنید.

در طول این مدت، دوباره به خریدتان فکر کنید و آن‌ را ارزیابی کنید. آیا این چیزی است که نیاز دارید؟ آیا هزینه‌ی آن محصول یا خدمات توجیه‌پذیر است؟ آیا به اندازه‌ی کافی از آن استفاده می‌کنید؟ آیا این هزینه بر اولویت‌های دیگرتان غلبه دارد؟ یک ماه صبر‌کردن دیدِ بهتری به شما خواهد داد.

۳.تا جایی که ممکن است بر سر قیمت‌ها چانه بزنید

اگر بدانید چه‌قدر از هزینه‌ها و شهریه‌ها را می‌توانید با درخواست تخفیف حذف‌کنید متعجب خواهید شد. از حق عضویت باشگاه گرفته تا طرح‌های اینترنت پرسرعت تلفن‌همراه، تا قرارداد با مدیرمالی‌تان، ذکر این‌ نکته که شما یک مشتری وفادار و سودآور هستید و سپاس‌گزار خواهید شد اگر به شما کمی تخفیف بدهند، هیچ ضرری ندارد.

یا این شگرد میتوانید پس‌انداز کنید. مطمئن باشید همیشه جا برای چانه زدن بر سر قیمت وجود دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین ابزار برای پس  انداز پولتان

۴.انتقال تتمه‌ی حساب‌تان را تکمیل کنید

اگر بدهی کارت اعتباری دارید و پرداخت سود توانایی بازپرداخت هر اصل سرمایه‌ای را از شما گرفته است سعی‌کنید برای پرداخت نرخ سود کم‌تر با شرکت صادر کننده‌ی کارت اعتباری‌تان صحبت کنید. اگر صادر کننده‌ی کارت از کمک به شما خودداری می‌کند، تتمه‌ی حساب بانکی‌تان را تماما به کارت اعتباری دیگری انتقال دهید.

کارت‌های اعتباری فراوانی جهت انتقال حساب وجود دارند که برای ۱۲ ماه اول نرخ‌درصد سالانه‌ی پیشنهادی‌شان صفر است. از این زمان تا آن‌جا که می‌توانید برای پرداخت بدهی‌های ناشی از سود بالا استفاده کنید.

۵.وقت خود را با کودکان تان بگذرانید

برای سرگرم‌کردن کودکان‌تان لازم نیست وقت زیادی صرف‌کنید. در حیاط‌ خلوت با آنها بسکتبال یا والیبال بازی کنید. آنها را به ساحل ببرید. دوچرخه‌سواری یادشان بدهید. آنها را به موزه‌‌های رایگان ببرید و فقط به قسمت‌های جالبی (مثلا نمایشگاه دایناسورها) که می‌دانید دوست دارند سر بزنید.

به خاطر داشته باشید، هیچ پدر و مادری هرگز در بستر مرگ آرزوی‌شان این نیست که ای‌کاش برای بچه‌های‌شان چیزهای بیشتری خریده بودند. وقت مفید گذاشتن و خلق خاطره‌های کودکی از بهترین چیزهایی هستند که می‌توانید برای کودکان‌تان انجام دهید.

۶.در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید

شاید اداره‌ی برق منطقه از این کار شما خوشحال نشود اما حساب بانکی‌تان چرا. ساده است – وقتی از اتاقی خارج می‌شوید چراغ را خاموش کنید، در اتاق‌های پر رفت‌و‌آمد از لامپ‌های کم‌مصرف یا ال.ای.دی استفاده کنید، دستگاه گرمایشی قابل برنامه‌ریزی استفاده کنید، از زمان مصرف برقِ رایگان‌تان به خوبی استفاده ببرید، از این‌که هر آخر هفته ماشین‌تان را بشورید خودداری کنید، و تا آن‌جا که می‌توانید از شگردهای صرفه‌جویی در انرژی استفاده‌ کنید.

۷.اجناس با کیفیت بخرید

“ارزانی” به معنی “کیفیت” نیست. خریدن چیزی با نازل‌ترین قیمت به معنی آن نیست که جنس مطلوبی گیرتان آمده است. همیشه برای به‌دست آوردن ارزشمندترین‌ها کیفیت را با قیمت مقایسه کنید.

بهترین مثالی که می‌توانم بزنم خرید محصولات فناوری است. بسیاری از مصرف‌کنندگان لپ‌تاپ‌هایی با قیمتی بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار خریداری می‌کنند “چرا کلی هزینه بکنم وقتی دوسال دیگر باید همه‌‌چیزش را ارتقاء بدهم؟”

متاسفانه، گاهی‌وقت‌ها برای آن‌که از هزینه‌کردن استفاده‌ی بیشتری ببرید، لازم است پول بیشتری خرج کنید. آخرین لپ‌تاپی که خریدم ۱۱۰۰ دلار برای‌ام هزینه برداشت، ۷ سال دوام آورد، و همیشه هم خوب کار می‌کرد.

گاهی‌وقت‌ها یک بار هزینه‌ی عمده‌کردن، به معنی کم‌تر شدن دفعات خرید است. با این روش بیشتر پول‌تان را پس‌انداز می‌کنید و آن را دور نمی‌ریزید.

۸.بیمه‌ی عمر داشته ‌باشید

یکی دیگر از شگردهای پس انداز بیمه عمر است. بیمه‌ی عمر معامله‌ی بسیارخوبی است، نیازمند تعهدی بلندمدت است و پیامدهای مالی عظیمی برای خانواده‌تان به بار می‌آورد. متاسفانه، لزوما همه‌ی مشاوران مالی، وکیل‌ها، یا واسطه‌ها به فکر بیشترین سود برای شما نیستند.

بر اساس تعریف بیمه‌ی عمر، درصورتی‌که ثروتمند نیستید یا به مزایای مالیاتی و استراتژی‌های برنامه‌ریزی املاک چشم امیدی ندارید، کافی است خود را بیمه‌ی عمر مدت‌دار کنید، که مقرون‌به‌صرفه‌ترین راهبرد است، نه بیمه‌ی عمر‌کامل که در آن واسطه‌ها با متقاعد کردن مشتریان مبنی بر این‌که این یک سرمایه‌گذاری خوب و بلند‌مدت است، هزاران دلار حق کمیسیون به جیب می‌زنند.

۹.به جای بیرون غذا خوردن، غذای باکیفیت بخرید

برای خوب غذا‌خوردن لازم نیست زیاد هزینه‌کنید. خریدن یک‌پوند استیک گوشت‌ دنده از مغازه ۱۰ تا ۱۲ دلار هزینه دارد، درحالی‌که استیک متوسط خانگی برای هر تکه‌ی ۱۲ اُنسی چیزی بین ۲۰ تا ۳۰ دلار هزینه برمی‌دارد. به جای بیرون رفتن برای لذت‌بردن از یک استیک عالی، چرا دوبار در هفته در خانه استیک درست نمی‌کنید.

به همین‌نحو، وقتی‌که می‌توانید میوه‌ی نوبر فصل، مرغ، یا ماهی را با قیمت‌های مناسبی تهیه‌کنید، چرا غذای آماده یا شام یخ‌کرده بخورید؟ تفاوت قیمت تقریبا ناچیز است و گزینه‌های غذایی سالم‌تر بعدها موجب صرفه‌جویی هزاران دلاری در هزینه‌های بهداشت و درمان شما خواهد شد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: هافینگتون پست – huffingtonpost

نویسنده: گری دکمزیان

پس انداز پول

۹ بهترین روش پس انداز پول برای همه: چگونه پول پس انداز کنیم؟


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی