کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

همه مشاغل چیزهایی دارند که می تواند باعث استرس وارد کردن به فرد شاغل شود حتی در مشاغلی که به نظر نمی رسد کار مهم و پر استرسی صورت گیرد باز هم ردپایی از استرس به چشم می خورد. بعضی از مشاغل به خاطر ساعات بد کاری مثلا کار کردن در نیمه شب یا به خاطر کار کردن در جاهای خطرناک مثلا روی عرشه یک کشتی جنگی می توانند بسیار پر استرس به نظر برسند اما برخی از مشاغل هم هستند که در ظاهر استرس چندانی ندارند اما در واقع در فهرست ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ قرار گرفته اند.

در ادامه با بخش کسب و کار سایت بازده همراه باشید تا با ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ آشنا شوید. این مشاغل بر اساس معیارهایی همچون داشتن ضرب العجل های کاری، بررسی های اداری موشکافانه، فعالیت در معرض دید عموم، سفرهای زیاد، وجود خطر جانی برای فرد شاغل، وجود خطر جانی برای دیگران، شرایط محیطی، رقابت و بسیاری عوامل دیگر رتبه بندی شده اند.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۱. پرسنل نظامی و ارتشی

این شغل یکی از آن مشاغلی است که زندگی شاغل مدام در معرض خطر جانی برای خودش و بقیه است از این رو چه به خودش آسیب برسد چه به سایرین یک نگرانی و استرس دائمی با فرد همراه است و به همین دلیل در فهرست پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ رتبه ۱ را دارد.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۲.آتش نشانان

این شغل یک سرسختی و استقامت وصف ناپذیری را می طلبد و حتما خاطره جان فشانی آتش نشانان در حادثه پلاسکو را یادتان هست که روزها و هفته ها با چه استرس و مشقت و فداکاری مشغول به کار بودند. در این شغل بسیاری از افراد مجبور هستند از ساختمان های بلند به پایین بپرند یا به دل آتش بزنند تا آتشی را خاموش کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۳. خلبانان

در دوران طفولیت وقتی از بسیاری بچه ها درباره شغل مورد علاقه آینده شان سوال بپرسید می گویند که دوست دارند خلبان شوند. اما حتما شما خوب می‌دانید که خلبان ها با چه ریسک زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. دایما جان خودشان و صدها مسافر به تصمیمات آنان بستگی دارد و افراد بسیاری با اعتماد و امید به مهارت خلبان سوار بر این پرنده آهنین می شوند و در ارتفاع چند هزار متری زمین پرواز میکنند.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۴. افسران پلیس

از نظر درآمدی نیروهای پلیس هم درآمد چندان شگفت انگیزی ندارند اما می توان گفت همان نوع استرس نیروهای نظامی و ارتشی در افسران پلیس هم دیده می‌شود و اینکه به طور دایمی در معرض ریسک جانی و امنیتی هم قرار دارند. و همین موضوع باعث شده که این شغل در فهرست پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

مطلب مرتبط:شغل های پراسترس: قید این ۲۹ شغل را بزنید اگر استرس دوست ندارید

برنامه ریز و هماهنگ کننده رویدادها

۵. برنامه ریز و هماهنگ کننده رویدادها

در این شغل عموما ریسک جانی و بدنی برای فرد شاغل وجود ندارد و شاید یک شغل جذاب هم به نظر برسد. اما شما تصور کنید فرد شاغل در این شغل مدام باید نگران این باشد که زمان س%

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی