کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷

پر استرس ترین شغل جهان چه شغلی است؟ آیا شما در یک شغل بسیار پرتنش و پر استرس شاغل هستید؟ این مقاله را تا انتها بخوانید تا ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷ را بشناسید.

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷

برای خیلی از آدم‌ها صبح زود از خواب بیدار شدن و راس ساعت مقرر یک کار معین را تکرار کردن استرس‌زا است. اما برخی مشاغل هستند که با توجه به لحظات سخت و مهم و خطرناکی که دارند یا با توجه به آسیب‌های مختلفی که در انتظار آنهاست جزو پراسترس ترین مشاغل دنیا محسوب می‌شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷ را بشناسید.

مطلب مرتبط:شغل های پراسترس: قید این ۲۹ شغل را بزنید اگر استرس دوست ندارید

سایت CareerCast هر ساله پر استرس ترین شغل جهان را معرفی می‌کند و از مردم جهان می‌خواهد درباره استرس زاترین مشاغل جهان نظر بدهند.

عواملی نظیر رقابت، سفرهای زیاد، میزان بالقوه رشد شغلی، وجود ضرب‌الاجل‌ها، فعالیت در معرض دید عموم، توان بدن بالا، شرایط محیطی، خطرات، وجود خطر جانی برای فرد شاغل، وجود خطر جانی برای دیگران، و نیاز به ملاقات‌های عمومی و بسیاری عوامل دیگر در تجزیه و تحلیل میزان استرس یک شغل در این فهرست دخیل بوده اند.

به این ترتیب جای تعجب نیست که رتبه اول سخت ترین شغل دنیا به پرسنل نظامی ، آتش نشانان و افسران پلیس اختصاص یابد.

اما برخی دیگر از مشاغل این فهرست مانند هماهنگ کننده رویدادها و مناسبت ها یا مدیر اجرایی واحد روابط عمومی، ممکن است شما را شگفت‌زده کند که چرا چنین شغلی میزان بالای استرس را دارد.

در ادامه ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷ را با هم مرور می‌کنیم و می‌بینیم چرا این شغل ها بسیار استرس زا هستند:

۱. پرسنل نظامی و ارتشی:

شخص شاغل در این شغل به دلیل اینکه دائما در معرض آسیب‌های فیزیکی است (چه خودش آسیب ببیند چه مجبور باشد به فرد دیگری آسیب برساند) بسیار تحت فشار و استرس است.

مطلب مرتبط: استرس محل کار : بیماری همه‌گیر قرن ۲۱‌ام

۲.آتش نشانان:

بسیار شبیه شغل قبلی در این حرفه هم فرد آتش نشان مسئول جان خود و عده زیادی از افراد است و علاوه بر اینها باید از اموال و محیط زیست و شهر و کشور هم در برابر بسیاری از خطرات دفاع کند.

۳. خلبانان:

با توجه به حجم زیاد تلفات جاده‌ای و مخاطرات در رانندگی، مطمئنا پرواز از رانندگی امن‌تر است! اما یک لحظه تصور کنید که صدها نفر با اعتماد به خلبان و با امید به اینکه در آسمانها هیچ مشکلی برایشان پیش نمی‌آید سوار هواپیما می‌شوند و خلبان تحت فشار و استرس بسیار زیاد مسئول زندگی و سلامت آن‌هاست.

۴. افسران پلیس:

می توان گفت همان نوع استرس نیروهای نظامی و ارتشی در افسران پلیس هم دیده می‌شود و البته ذکر این نکته نیز خوب است که در این شغل سطح رضایتمندی بالایی نیز به خاطر نوع فعالیت خدمت رسانی به مردم وجود دارد.

۵. برنامه ریز و هماهنگ کننده رویدادها:

برنامه‌ریزی و هماهنگی مراسم‌ها و رویدادهای کوچک و بزرگ می‌تواند شغل جالب و سرگرم‌کننده ای باشد تا زمانی که یک جای کار ایراد پیدا کند و به نقص و ناهماهنگی و مشکلی بربخورد! آنوقت این شغل سرگرم کننده و جذاب بلای جان شما می‌شود و کوهی از استرس و ناراحتی برایتان به همراه می‌آورد.

مطلب مرتبط: انواع استرس:۷ نوع استرس و ۹ روش مقابله با استرس

۶. خبرنگار و روزنامه‌نگار:

کار کردن در شرایط فورس و لحظاتی که هر دقیقه زمان بسیار ارزشمند است و نیز تحمل ترس از پرونده‌های حقوقی و تهدیدهای مختلف و عدم امنیت شغلی و ترس دایمی از بیکاری شغل روزنامه نگاری و خبرنگاری را به عنوان یک شغل بسیار پراسترس معرفی می‌کند.

۷. مدیر اجرایی شرکت:

مدیریت و راه‌اندازی یک شرکت یا موسسه تنها با پشت میز نشستن و دستور دادن انجام نمی‌شود. مدیران اجرایی شرکت‌ها با توجه به حجم بالای مسئولیت هایی که دارند و سطح بالای استرس و نگرانی که تحمل می‌کنند معمولا حقوق بالایی دریافت نمی‌کنند و این موضوع خودش باعث افزایش استرس در فرد شاغل می‌شود.

۸. مدیر اجرایی روابط عمومی:

این شغل هم مثل کار روزنامه نگاری فعالیت در انظار عمومی را می‌طلبد و این نوع کار کردن ضرب‌العجل ها و حساسیت های بسیار زیادی دارد. این که تمام کارها در مهلت مقرر و به طور منظم و دقیق انجام شود واقعا استرس زا است.

۹. راننده تاکسی:

رانندگی در شهرهای آلوده و شلوغ واقعا دیوانه کننده است. حالا به این آلودگی هوا و آلودگی صوتی رقابت تنگاتنگ با سایر راننده  تاکسی های رسمی و غیر رسمی که این روزها خیلی هم زیاد شده اند را بیفزایید و بعد استرس حاصل از رقابت با سیستم های آنلاین و تلفنی پرطرفدار تاکسی مثل اسنپ و تپسی هم بیفزایید!! می بینید که واقعا وحشتناک است.

۱۰. گوینده و مجری:

کار مجری گری و گویندگی هم از آن شغل های پر استرس است. ضرب‌العجل های جدی، ترس از خرابکاری جلوی دوربین زنده یا جمعیت، و از همه بدتر بیکاری در بسیاری روزهای سال میزان زیادی استرس به شاغلین این شغل وارد می‌کند.


تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع:glamour

۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۷


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی