کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ پرطرفدارترین ورزش جهان

هزاران سال است که آدم‌ها عاشق تماشا و بازی کردن ورزش‌ها هستند. از بازی‌های المپیک باستانی در یونان گرفته تا سوپر بول، ورزش‌ها بخش مهمی از تجربه‌ی انسان هستند. اما در میان تمام ورزش‌هایی که وجود دارد کدام ورزش‌ها پرطرفدارتر هستند؟ در ادامه ۲۵ پرطرفدارترین ورزش جهان آمده‌است.

۲۵. کشتی

پرطرفدارترین ورزش جهان - ورزش کشتی

کشتی، و نه نوع کشتی و سرگرمی آن (wwe)، یکی از قدیمی‌ترین ورزش‌ها است که به ۱۵۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. این ورزش در دبیرستان و محیط‌های دانشگاهی در سراسر دنیا رایج است. در ۱۸۹۶ کشتی در بازی‌های المپیک ”ورزش بنیادین“ نامیده می‌شد.

مطلب مرتبط: ۲۵ حقیقت درباره اینترنت که شگفت‌زده‌تان می‌کند

۲۴. واترپلو

پرطرفدارترین ورزش جهان - واترپولو

واترپلو در انگلستان ابداع شده و از ترکیب عناصر ورزش‌های مختلف تشکیل شده‌است. محبوبیت این ورزش در سراسر دنیا افزایش یافت و در دهه‌ی ۱۹۰۰ یکی از بازی‌های المپیک شد.

۲۳. تنیس روی میز

پرطرفدارترین ورزش جهان - تنیس روی میز

هرچند انجمن بین‌المللی تنیس روی میز در ۱۹۲۵ در برلین تشکیل شد، اما این ورزش در واقع در چین و دیگر کشورهای آسیایی شروع شد. تنیس روی میز در ۱۹۸۸ رسما یکی از ورزش‌های المپیک شد.

۲۲. هورلینگ

پرطرفدارترین ورزش جهان - هورلینگ

هورلینگ که ۳۰۰۰ سال پیش در ایرلند شروع شد با فوتبال گیلیک ویژگی‌های مشترک بسیاری دارد و یکی از سرعتی‌ترین ورزش‌های دنیا است. هورلینگ در اصل در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، استرالیا، و نیوزیلند رایج است.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت حیرت‌انگیز درباره فورد که نمی‌دانستید

۲۱. اسکی

پرطرفدارترین ورزش جهان - اسکی

اسکی در اصل یک ورزش نبود بلکه نوعی وسیله‌ی نقلیه در کوهستان‌ها بود. بعد از این‌که در ۱۹۳۶ این ورزش در المپیک پذیرفته شد، رواج پیدا کرد و در بخش بازی‌ها، به ورزشی پرطرفدار و رقابت‌پذیر تبدیل شد.

پرطرفدارترین ورزش جهان ۲۰: بدمینتون

پرطرفدارترین ورزش جهان - بدمینتون

نخستین باشگاه بدمینتون در ۱۸۷۷ شروع به کار کرد اما این بازی تا دهه‌ی ۱۹۳۰ محبوبیت چندانی به‌دست نیاورد. این بازی سریع‌ترین ورزش راکتی در دنیا محسوب می‌شود و سرعت‌ها در آن به ۳۲۱ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد. بدمینتون با وجود محبوبیت زیاد تا ۱۹۹۲ به بازی‌های المپیک راه پیدا نکرد.

۱۹. هاکی روی چمن

پرطرفدارترین ورزش جهان - هاکی روی چمن

هاکی روی چمن، که در ابتدا ”شینتی“ نامیده می‌شد، به دوره‌ی یونان کلاسیک برمی‌گردد، اما در عصر مدرن در اسکاتلند رواج پیدا کرد. این بازی در ۲۰۱۲ سومین پربیننده‌ترین ورزش در المپیک بود.

مطلب مرتبط: ۳۰ حقیقت شگفت انگیز درباره تویوتا که احتمالا نمی‌دانستید

۱۸. هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)

پرطرفدارترین ورزش جهان - هنرهای رزمی ترکیبی

هنرهای رزمی ترکیبی در سراسر دنیا در تکواندو، جیو جیتسو، جودو، کیک بوکسینگ و دیگر سبک‌های هنرهای رزمی ریشه‌هایی دارد اما در ۱۹۹۳ به امریکا وارد شد تا قهرمان نهایی مبارزه را پیدا کند. بسیاری از سبک‌های هنرهای رزمی از ورزش‌های المپیک هستند.

۱۷. بولینگ

پرطرفدارترین ورزش جهان - بولینگ

بولینگ در اصل از ورزشی در مصر باستان اقتباس شده و قبل از این‌که به امریکا برسد و مورد توجه و علاقه همه قرار بگیرد، در آلمان رایج بود.

۱۶. هندبال

پرطرفدارترین ورزش جهان - هندبال

نخستین بازی بین‌المللی هندبال در ۱۹۲۵ بین آلمان و بلژیک بود و بعد از فوتبال دومین مهم‌ترین ورزش در اروپا محسوب می‌شود.

۱۵. دو و میدانی

پرطرفدارترین ورزش جهان - دو و میدانی

البته مانند بسیاری از ورزش‌ها، ریشه‌ی دو و میدانی در بازی‌های المپیک است. این ورزش اکنون در سراسر دنیا بسیار رایج است و آدم‌ها در گوشه و کنار جهان، خصوصا در المپیک، در مقابل هم به رقابت می‌پردازند.

۱۴. لاکراس

پرطرفدارترین ورزش جهان - لاکراس

لاکراس یکی از ورزش‌هایی است که رشد بسیار سریعی در امریکای شمالی دارد و در اروپا، استرالیا و دیگر کشورهای سراسر دنیا بازی می‌شود.

پرطرفدارترین ورزش جهان ۱۳: دوچرخه سواری

پرطرفدارترین ورزش جهان - دوچرخه سواری

محبوبیت دوچرخه از زمان ابداع تاکنون با نوآوری‌های مداوم، رشد زیادی داشته‌است. نخستین مسابقات تور دو فرانس (تور فرانسه) در ۱۹۰۳ بود و امروزه حدود نیمی از جمعیت دنیا تقریبا در ۱۸۸ کشور آن را از تلویزیون تماشا می‌کنند.

۱۲. فوتبال امریکایی

پرطرفدارترین ورزش جهان - فوتبال آمریکایی

فوتبال امریکایی بیش‌تر پدیده‌ای در امریکا است. اما از عناصر ورزش‌های انگلیسی مانند راگبی و فوتبال اقتباس شده‌است. با این‌که راگبی فقط در یک کشور رایج است، اما هر سال میلیون‌ها نفر سوپر بول را تماشا می‌کنند.

۱۱. فرمول ۱

پرطرفدارترین ورزش جهان - فرمول ۱

سرعت در مسابقات فرمول ۱ می‌تواند به ۳۷۰ کیلومتر در ساعت برسد، برای همین امکان ندارد بتوانند نقطه‌ی آغاز این ورزش را به یونان باستان نسبت بدهند. به هر حال مسابقات فرمول ۱ با نخستین جایزه‌ی بزرگ در ۱۹۰۶ آغاز شد، به مرور زمان محبوبیت آن افزایش یافت و به یک ورزش بین‌المللی تبدیل شد.

۱۰. بیسبال

پرطرفدارترین ورزش جهان - بیسبال

بیسبال نیز یکی دیگر از پدیده‌های امریکایی است که بیش‌تر در امریکا رواج دارد اما به کشورهای دیگر نیز گسترش پیدا کرده‌است. نخستین سری جهانی این ورزش در ۱۹۰۳ بود و از آن زمان تاکنون رشد کرده و به یک ورزش مهم تبدیل شده‌است.

۹. بوکس

پرطرفدارترین ورزش جهان - بوکس

در ابتدا بوکس هیچ قانون و قاعده‌ای نداشت و احتمال داشت مبارزان برهنه با دستکش بوکس تا سرحد مرگ پیش بروند. اما به مرور زمان قوانین و تامین‌هایی وضع شد. با این حال بوکس هم‌چنان یک ورزش خشن است که در برخی از کشورها ممنوع شده‌است. با این وجود هنوز هم مخاطبان زیادی را به خود جذب می‌کند.

۸. راگبی

پرطرفدارترین ورزش جهان - راگبی

راگبی نیز که یک ورزش خشن است، از انگستان سرچشمه گرفته اما در عین حال یکی از ورزش‌هایی است که در سراسر دنیا و در امریکا رشد سریعی دارد.

۷. والیبال

پرطرفدارترین ورزش جهان - والیبال

والیبال در ۱۸۹۵ ابداع شد و نخستین مسابقات جهانی والیبال تا قبل از ۱۹۴۹ برگزار نشد. سپس در ۱۹۶۴ به عنوان ورزش المپیک معرفی شد. والیبال در کنار فوتبال یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در سراسر دنیا است.

۶. هاکی روی یخ

پرطرفدارترین ورزش جهان - هاکی روی یخ

شاید هاکی اصلی هزاران سال قبل ابداع شده‌باشد اما هاکی روی یخ مدرن در کانادا شروع شد. نخستین بازی هاکی روی یخ سالنی، در ۱۸۷۵ در مونترال برگزار شد. در دهه‌ی ۱۹۰۰ این بازی رواج بسیار زیادی پیدا کرد و اکنون محبوبیت جهانی دارد.

۵. تنیس

پرطرفدارترین ورزش جهان - تنیس

تنیس از انگلستان نشأت گرفته‌است. امریکا خیلی زود این ورزش را وارد کرد و با ۱۷ میلیون بازیکن مشتاقانه از آن حمایت کرد. هرچند محبوبیت تنیس افت و خیز زیادی دارد اما با این وجود یک ورزش چند میلیون دلاری در سراسر جهان است.

۴. گلف

پرطرفدارترین ورزش جهان - گلف

اسکاتلند داعیه‌دار ابداع گلف است. این ورزش از آغاز تاکنون به یک پدیده‌ی جهانی چند میلیون دلاری تبدیل شده و آدم‌ها در سراسر دنیا برای جایزه‌ی نقدی آن مبارزه می‌کنند.

پرطرفدارترین ورزش جهان ۳: کریکت

پرطرفدارترین ورزش جهان - کریکت

کریکت از انگلستان آغاز شده و اکنون در کشورهایی مانند هند، کامبوج، پاکستان و کشورهای دیگر یک ورزش بین‌المللی پرطرفدار است. هم‌چنین کریکت سومین پربیننده‌ترین ورزش است و حدود ۵/۲ میلیارد نفر آن را تماشا می‌کنند.

۲. بسکتبال

پرطرفدارترین ورزش جهان - بسکتبال

بسکتبال در سراسر دنیا یک ورزش بسیار مهم و محبوب است و بیش از ۲۰۰ کشور آن را بازی و در برابر هم به رقابت می‌پردازند. بیش از ۳۰۰ میلیون نفر از پرداختن به این بازی لذت می‌برند. گرفتن و شوت کردن توپ در این بازی نسبتا آسان است، بنابراین اصلا عجیب نیست که بسکتبال به چنین ورزش مهم و پرطرفداری تبدیل شده‌است.

۱. فوتبال: پرطرفدارترین ورزش جهان

پرطرفدارترین ورزش جهان - فوتبال

همه محبوبیت عظیم فوتبال را به خوبی می‌دانند. درست مانند بسکتبال، فوتبال نیز نسبتا گران است و ضربه زدن به توپ در زمین بازی آسان و جالب است. جام جهانی صدها کشور را دور هم جمع می‌کند تا به رقابت بپردازند، برای همین محبوبیت این ورزش، خصوصا در امریکا، روز به روز بیش‌تر می‌شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: list25

۲۵ پرطرفدارترین ورزش جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی