کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خواب زیاد خطرناک تر است یا کم خوابی؟

محققان معتقدند کم خوابی و خواب زیاد هر دو خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت را افزایش می‌دهند. بررسی بیش از ۵۰ هزار نفر در ایالات متحده آمریکا نشان داده است در افرادی که زیاد می‌خوابند یا از سوی دیگر افرادی که کم می‌خوابند خطر ابتلا به بیماری‌های جسمی و روحی از جمله بیماری‌های عروق کرونر، دیابت، اضطراب و چاقی بیشتر است.

خواب زیاد

مطلب مرتبط: ۱۰ تاثیر خطرناک کم خوابی بر بدن‌تان که باید بدانید

بر اساس تحقیقات استراحت بیش از اندازه و خواب زیاد نیز برای سلامتی مفید نیست.خوابیدن زیاد همان خطرات کم خوابی را به همراه دارد، اگر چه مطالعات آکادمی خواب آمریکا نشان می‌دهد خطر بیماری عروق کرونر(در بیماران کرونری قلبی، سرخ‌رگ‌های کرونری تنگ و باریک می‌شوند (استنوسیس) و عضلات قلب از رسیدن خون و اکسیژن کافی محروم می‌گردند.مانند هنگامی که که یک لوله آب به دلایل مختلفی تنگ شود و نتواند به خوبی آبرسانی کند) ، سکته مغزی و دیابت در بین افرادی که طولانی مدت می‌خوابند، بیشتر است.

مطلب مرتبط: کمبود این خوراکی ها باعث بدخوابی و بدمزاجی می‌شود

متخصصان خواب می‌گویند شیوه زندگی سالم و متعادل تنها به رعایت رژیم غذایی و ورزش محدود نیست، میزان، زمان و کیفیت خواب نیز از ارکان مهم در این زمینه به شمار می‌رود. میزان خواب شبانه ضروری برای بزرگسالان ۷ تا ۹ ساعت است.


 سایت کسب و کار بازده

خواب زیاد خطرناک تر است یا کم خوابی؟

سیمرغ


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی