کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

در این نوشتار فهرستی از ۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا را می خوانید که با توجه به گزارش جدید وب‌گاه یورومونیتور(Euromonitor) بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از این شهرها منتشر شده‌است. حدس می زنید پربازدیدترین شهر دنیا کجاست؟! ما به شما می‌گوییم.

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

۲۰. پاتایا

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۷.۵۹ میلیون (۱۶.۵ درصد نسبت به رقم قبلی که ۶.۴۳ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ باغ suan nong nooch قطعا زیباترین باغ گیاه‌شناسی در این منطقه است، دنیایی خیالی از شکوفه‌های زینتی و درختان گرمسیری، خانه‌های زیبا و کشت و زرع میوه، و پارکی که نمایش‌های فرهنگی تایلند در آن برپا می‌شود. این باغ گیاه‌شناسی روزانه ۲۰۰۰ نفر را به خود جذب می‌کند، کسانی که آمده‌اند تا بزرگ‌ترین مجموعه‌ی نخل‌های جهان و بزرگ‌ترین مجموعه‌ی ارکیده‌ها را ببیند.

مطلب مرتبط:۱۰ بهترین شهر جهان برای مسافرت در ۲۰۱۷

۱۹. میامی

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۷.۶ میلیون (۴.۸ درصد نسبت به رقم قبلی که ۷.۲۶ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ شهر میامی که در اوایل قرن گذشته ساخته شد، شهری جوان است که فرهنگ پان لاتین در آن عمیقا ریشه کرده‌است. این شهر به عنوان مقصدی برای سفر بیش از هر چیز دیگری به خاطر ساحل جنوبی، هتل‌های آرت دکو، رستوران‌های شیک و کلوب‌های شبانه‌ی فوق‌العاده‌اش شناخته شده‌است.

مطلب مرتبط: ۱۰ شادترین کشور دنیا در ۲۰۱۶

۱۸. گوآنگ‌ژو

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۷.۹۷ میلیون (۱.۶ درصد نسبت به رقم قبلی که ۷.۸۳ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ برای بازدید از پانزدهمین برج‌های بلند جهان باید به گوآنگ‌ژو بروید شهری که به لحاظ سرعت رشد رتبه‌ی دوم را در جهان دارد. در این شهر همچنین می‌توانید از سایت‌های باستانی، با‌غ‌های گیاه‌شناسی و شهربازی‌های وسیع که در فواصل کمی از هم قرار دارند، بازدید کنید.

۱۷. توکیو

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۸.۴۵ میلیون (۳۵ درصد نسبت به رقم قبلی که ۶.۲۴ میلیون بوده، افزایش داشته‌است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ توکیو یک مگا-متروپلیس است پر از تناقض، از آشنا گرفته تا ناآشنا! این شهر دارای آسمان‌خراش‌های نئون، معماری و بناهای پیشرفته و فناوری رو به جلو است. در این شهر همچنین می‌توانید زیارتگاه‌های باستانی، خانه‌های چوبی مملو از گیاه، مادربزرگ‌هایی که دوچرخه‌سواری می‌کنند و جاذبه‌های زیاد دیگری را ببینید.

۱۶. پوکت

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۸.۸ میلیون (۸.۷ درصد نسبت به رقم قبلی که ۸.۱۱ میلیون بوده، افزایش داشته است)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ پوکت مروارید جزایر آندامان است. این جزیره بزرگ‌ترین جزیره‌ی تایلند است. پوکت سال‌های زیادی است که محبوب‌ترین مقصد توریست‌ها در تایلند است.

مطلب مرتبط : ۲۳ امن ترین کشور جهان برای زندگی در ۲۰۱۶

۱۵. سئول

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۸.۸۲ میلیون ( ۶ درصد نسبت به رقم قبلی که ۹.۳۸ بوده، کاهش داشته است.*

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ بنا به گفته‌ی مایکل جانا چان سئول شهری است که در ۲۴ ساعت روز در آن کیمچی می‌بینید و موسیقی پاپ کره‌ای می‌شنوید. این شهر پر است از خرد‌ه‌فروشی‌های موقت، برنامه‌های زنده‌ی موسیقی جاز و راک، و کافه‌هایی پر از شور و شوق و لذت!

۱۴. تایپه

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۹.۰۴ میلیون ( ۵ درصد نسبت به رقم قبلی که ۸.۶۱ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ تایوان به عنوان آخرین پایگاه چین توصیف می‌شود. این شهر پایتخت هوشمند و جذاب تایوان است. در تایپه می‌توانید انواعی از رستوران‌ها و فروشگاه‌های جالب گجت را پیدا کنید.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

۱۳. رم

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۹.۵۵ میلیون ( ۸.۵ درصد نسبت به رقم قبلی که ۸.۸۰ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ در رم می‌توانید باقی‌مانده‌های بناهای باستانی و اماکن عبادت مسیحیان را در کنار پالاتزو‌های عصر رنسانس یا آب‌نماهای سبک باروک ببینید. هوای معتدل مدیترانه‌ای این شهر یکی دیگر از دلایلی است که توریست‌ها را جذب این شهر می‌کند. اما مهم‌تر از هر چیزی انرژی این شهر است که زندگی در آن مانند یک تئاتر جریان دارد.

۱۲. آنتالیا

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۰. ۸ میلیون (۵.۵ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۱.۵ میلیون بوده، کاهش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ زیرا این شهر دروازه‌ای است رو به ساحل فیروزه‌ای!

۱۱. شنژن

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۱.۴ میلیون ( ۳.۴ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۱.۸ میلیون بوده، کاهش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ در شهر شنژن پارک تفریحیِ “پنجره‌ی جهان” (Window of the World) قرار دارد. در این پارک حدود ۱۳۰ مدل از معروف‌ترین چشم‌اندازهای جهان از جمله منهتن جنوبی وجود دارد. دیگر جاذبه‌ی موجود در این شهر پارک تفریحی مینسک ورلد (Minsk World) است. البته مراکز خرید و رستوران‌های این شهر را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

۱۰. کوآلالامپور

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۲.۱ میلیون ( ۴و۵ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۱.۶۳ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ از جمله جاذبه‌های این شهر می‌توان به زیارت‌گاه‌های هندوها، معابد بودایی‌ها در کنار معابد کوچک درخشان از نور نئون و ساختمان‌های تو در تو اشاره کرد. یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر باغ-دریاچه‌ی وسیع است. این دریاچه در ابتدا معدن قلع بوده‌است که بعدها تحت قوانین استعماری بریتانیا تبدیل به پارک شد.

۹. نیویورک

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۲.۳ میلیون ( ۰.۶ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۲.۲ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ این شهر با آن‌ همه رستوران، کافه، موزه و بناهای یادبود یکی از هیجان‌انگیزترین شهرهای جهان است. نیویورک شهری ایمن، مطلوب و خوشایند است، به حدی که باعث می‌شود احساس کنید به این شهر تعلق دارید.

۸. استانبول

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۲.۴ میلیون (۴ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۱.۸ بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ بدون ذره‌ای تردید این شهر مانند لندن، نیویورک و پاریس یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است. استانبول در دو طرف تنگه‌ی بسفر قرار داد و از این لحاظ هیچ شهر دیگری در جهان مانند آن نیست. این تنگه مانند روبانی آبی رنگ دو قاره‌ی آسیا و اروپا را از هم جدا می‌کند. یک چهارم قدیمی این شهر خط افقی از‌ مناره‌ها و گنبدها دارد و خیابان‌های باریک و سنگ‌فرش شده و خانه‌های چوبی قدیمی. در جنوب استانبول آب‌های دریای مرمره می‌درخشند. در شمال آن سوی شاخ طلایی، چراغ‌های بی‌اغلو سوسو می‌زنند. استانبول هم در فهرست پربازدیدترین شهر دنیا است.

۷. دوبی

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۴.۲ میلیون (۸ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۳.۲ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ دوبی شبیه شانگهای است! ‌با آن معماری متهورانه، خط افق شکوهمندش و هنر معاصری که در آن شکوفا شده‌است. بر خلاف شایعات، دوبی فرهنگی غنی دارد، هرچند بیش‌تر آن ناملموس است چرا که ریشه در میراث بادیه‌نشینی و سنت‌های قصه‌گویی و شعر و آهنگ، رقص و شکار با باز دارد.

۶. ماکائو

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۴.۳ میلیون (۱.۸ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۴.۵ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ ای‌دی پیتر کارشناس وب‌گاه تلگراف می‌گوید، ماکائو خیره‌کننده‌ترین مقصد در آسیا است. پرش بانجی، رستوران‌های چند ستاره، تماشاخانه‌ها و تفرج‌گاه‌هایی به شیوه‌ی خیابان برادوِی در نیویورک و سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی به رقم ۹۱۰۰۰ دلار امریکا که باعث شده ماکائو چهارمین منطقه‌ی ثروتمند جهان باشد.

۵. پاریس

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۵ میلیون ( ۰.۲درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۵.۱ میلیون بوده، کاهش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ هر چه‌قدر هم که معتقد باشید پاریس را می‌شناسید، باز هم چیز جدیدی در این شهر وجود دارد که باید کشف کنید. مناطق تغییر می‌کنند، قدیمی‌ها تعمیر می‌شوند و مکان‌های جدیدی ساخته می‌شود. همیشه یک رستوران، گالری یا کافه‌ی جدید وجود دارد که بخواهید به آن سر بزنید. ورای ساختمان‌های باشکوه و بلوارهایش پ پارک‌هایی زنده و پرنشاط پیدا خواهید کرد. پشت نمای ساختمان‌های تاریخی کارگاه‌های هنری و موسسات تحقیقاتی برجسته قرار دارند. پاریس هم در فهرست پربازدیدترین شهر دنیا است.

۴. سنگاپور

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۶.۸ میلیون ( ۰.۴ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۷.۷ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ مهم‌ترین جاذبه‌‌ی این شهر پارک Gardens by the Bay است. این پارک سه باغ زیبای ساحلی دارد و دارای آبشاری به ارتفاع ۳۰ متر و حتی کوه‌هایی مصنوعی است. اما برای دیدن سنگاپور واقعی باید به منطقه‌ی Tinog Bahro سر بزنید. روزتان را با خودن می‌پاک (نودل‌های تخم‌مرغی) آغاز کنید. بعد سری به بازار بزنید و ببینید سنگاپوری‌ها چه‌طور مواد خوراکی و نیازهای روزانه‌ی خود را فراهم می‌کنند. زمانی هم که گرسنگی به شما فشار آورد می‌توانید به بازار بروید و از فروشنده‌های دوره‌گرد غذاهای ارزان‌قیمت تهیه کنید. واقعا این شهر پربازدیدترین شهر دنیا است.

۳. لندن

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۸.۶ میلیون ( ۶.۸ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۷.۴ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم؟ بر روی کره‌ی زمینِ اوایل قرن ۲۱ کم‌تر شهری را پیدا می‌کنید که جهان‌شهری‌تر (بین‌المللی) از لندن باشد. البته جاذبه‌های این شهر هم تاثیر زیادی دارد در رتبه‌ی بالایی که لندن در این فهرست آورده‌است، جاذبه‌هایی چون موزه‌ی بریتانیا و تئاتر ملی سلطنتی. انواع مختلف رستوران، کافه، تئاتر، ورزش، هنر نمایشگون و رویدادهای متفاوت در این شهر یافت می‌شود. همین حالا لندن جایی هست که شما باید در آن حضور داشته باشید!

۲. بانکوک

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۱۸.۷ میلیون ( ۱۰ درصد نسبت به رقم قبلی که ۱۷ میلیون بوده، افزایش داشته است.)

چرا از این شهر بازدید کنیم و چرا پربازدیدترین شهر دنیا است؟ پایتخت تایلند اسرارآمیزترین شهر در جنوب شرق آسیا است. در این شهر تضاد واضحی میان سنت و مدرنیته وجود دارد. شاید در بدو ورود از دیدن آسمان‌خراش‌هایی که با بیل‌بوردها پوشش داده شده‌اند شوکه شوید، اما کمی که از جاده‌ها و خیابان‌های اصلی فاصله بگیرید، و وارد کوچه‌های بی‌شمار این شهر شوید، خواهید دید که فرهنگ تایلندی در همه جا حاضر است، بوها، مزه‌ها، صداها و چشم‌اندازهای فراوانی که کم‌تر کسی می‌تواند آنها را فراموش کند.

۱. هنگ‌کنگ

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

تعداد بازدید‌کنندگان در سال ۲۰۱۵: ۲۶.۶ میلیون ( ۳.۹ درصد نسبت به رقم قبلی که ۲۷.۷ میلیون بوده، کاهش داشته است.)

چرا این شهر پربازدیدترین شهر دنیا است؟ در طول اقامت‌تان در این شهر احتمالا برخی از بهترین غذاهای تمام زندگی‌تان را خواهید خورد. در این شهر مبهوت ترکیبی از زندگی شهری، روستایی و زندگی در کنار دریا خواهید شد. هنگ‌کنگ شهری است که در آن چین و بریتانیا با هم ترکیب شده‌اند و چیزی منحصر به فرد را خلق کرده‌اند. کشف گوشه به گوشه‌ی این شهر خوشی و لذت فراوانی را به همراه دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: telegraph

۲۰ پربازدیدترین شهر دنیا

پربازدیدترین شهرهای دنیا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی