کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه پاستا لینگوئینی با میگو و سبزیجات

این غذای کلاسیک طعم و بوی آشنا و دلپذیری دارد – ولی کلم کالی و پاستا با گندم کامل موجود در این غذا ارزش غذایی آن را به شدت بالا برده‌اند. طرز تهیه پاستا لینگوئینی با میگو و سبزیجات بسیار ساده است و مجموع زمان آماده‌سازی و پخت آن حدود ۳۵ دقیقه  و برای مصرف ۴ نفر است.

طرز تهیه پاستا لینگوئینی با میگو و سبزیجات

پاستا لینگوئینی با میگو و سبزیجات

مواد مورد نیاز

الف. ۶ فنجان کلم کالی خرد شده، به جای کلم کالی می‌توانید از اسفناج نیز استفاده کنید
ب. ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
پ. یک‌چهارم فنجان به همراه ۲ قاشق غذاخوری اضافه روغن زیتون
ت. ۳ قاشق غذاخوری سیر خرد شده
ث. سه‌چهارم قاشق چای خوری فلفل قرمز خرد شده
ج. ۲۵ عدد میگوی تمیز شده
چ. یک‌سوم فنجان سرکه سفید
ح. ۲۳۰ گرم پاستا لینگوئینی با گندم کامل
خ. یک و یک‌چهارم قاشق چای خوری نمک کوشر
د. ۲ قاشق غذاخوری نعناع تازه‌ی خرد شده

دستورالعمل

الف. کلم کالی را داخل یک کاسه‌ی متوسط بریزید؛ آب لیمو و ۲ قاشق غذاخوری روغن به آن اضافه کنید؛ و مواد را به مدت ۲ دقیقه، آن‌قدر با دست ورز دهید تا کلم کالی نرم و پلاسیده شود.

ب. یک‌چهارم فنجان روغن باقی‌مانده را داخل یک تابه‌ی عمیق روی شعله‌ی متوسط حرارت دهید؛ سیر را به روغن اضافه کنید و به هم بزنید تا پس از ۲ دقیقه به تدریج قهوه‌ای شود. فلفل قرمز خرد شده را نیز اضافه کنید و دائما مواد را به مدت ۱ دقیقه، به هم بزنید تا سیر کاملا تفت داده شود و کل مواد به رنگ طلایی در بیایند. اکنون میگوها را نیز اضافه کنید، و باز هم مواد را به هم بزنید. سرکه سفید را نیز اضافه کنید و اجازه دهید مواد روی شعله‌ی متوسط به آرامی بپزند؛ هر از گاهی مواد را به هم بزنید. درب ظرف را بگذارید تا مواد حدود ۵ دقیقه به آرامی بپزند و میگو‌ها باز شوند. ظرف را از روی حرارت بردارید. میگو‌هایی را که باز نشده‌اند، جدا کنید و دور بیندازید.

پ. پاستا را طبق دستورالعمل مندرج روی بسته‌بندی آن آماده کنید تا فقط زیر دندان نرم شود؛ ولی به پاستا نمک اضافه نکنید. پاستا را آبکشی کنید، و نصف فنجان از آبی را که پاستا را در آن درست کرده‌اید، نگه دارید.

ت. تابه را با مواد داخل‌اش مجددا روی شعله‌ی متوسط قرار دهید. پاستا و آبی را که نگه داشته بودید، به تابه اضافه کنید؛ تمام مواد را به هم بزنید و به مدت ۳ دقیقه، دائما تابه را تکان دهید تا مایع داخل آن به یک سس شفاف تبدیل شود و مواد جامد را به خوبی در بر بگیرد. ظرف را از روی حرارت بردارید. کلم کالی و نمک را داخل آن بریزید. کل مواد را به شکل مساوی بین ۴ کاسه تقسیم کنید؛ در آخر روی غذای‌تان نعناع بریزید.

ارزش غذایی

هر وعده‌ی مصرف از این غذا حاوی ۴۴۶ کالری، ۲۳ گرم چربی، ۳ گرم چربی اشباع شده، ۱۶ میلی‌گرم کلسترول، ۶ گرم فیبر، ۱۸ گرم پروتئین، ۴۶ گرم کربوهیدرات، ۳ گرم قند، ۶۴۲ میلی‌گرم سدیم، ۳ میلی‌گرم آهن، و ۹۳ میلی‌گرم کلسیم است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- امیر رضا مصطفایی

منبع: health

طرز تهیه پاستا لینگوئینی با میگو و سبزیجات


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی