کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ ویژگی نامزد انتخابات که حتما قبل از مرگتان باید به او رای بدهید

یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا شما را راضی کند که به او رای دهید؟ درواقع با چه خصوصیات و ویژگی هایی شما حاضر می شوید حتی برای فقط یکبار قبل از مردن تان به یک کاندیدا رای دهید؟!! شاید تا به حال اینطور به موضوع نگاه نکرده اید اما با ما در این مقاله همراه باشید تا چند ویژگی نامزد انتخابات را به شما بگوییم و بعد دست به انتخاب کاندیدای مورد علاقه تان بزنید. اگر تا به حال رای نداده اید این انتخابات را از دست ندهید.

۶ ویژگی نامزد انتخاباتی که قبل از مردن باید به او رای بدهید

همانطور که می دانید بر اساس اصل ۱۱۵ قانون اساسی رييس جمهور بايد از ميان رجال‏ مذهبي و سياسي كه واجد چندین پیش شرط اساسی (۱) ايراني ‏الاصل، (۲) تابع ايران،(۳) مدير و مدبر، (۴) داراي حسن سابقه و امانت و تقوي، (۵)مؤمن و (۶) معتقد به مباني جمهوري اسلامي ايران و مذهب رسمي كشور باشد انتخاب گردد.

عموما رای دهندگان کاندیدای مورد نظر را با توجه به ویژگی های شخصیتی اش قضاوت می‌کنند. این که یک کاندیدا چه ویژگی هایی داشته باشد تا من و شما را اولا ترغیب کند که در انتخابات مشارکت کنیم، دوما ترغیب کند که به او رای بدهیم موضوعی است که خوب است درباره اش اندکی بیشتر بدانیم. در ادامه با بازده همراه باشید تا ۶ ویژگی نامزد انتخابات که قبل از مردن تان حتما باید به او رای بدهید را بدانید.

مطلب مرتبط: انصراف قالیباف : ۵ واکنش مختلف به انصراف قالیباف از کاندیداتوری ریاست جمهوری

این ۶ ویژگی نامزد انتخابات را همیشه یادتان باشد و به فردی که تمام یا بخش بزرگی از این خصوصیات را داشت حتما رای بدهید

۱. تجربه

واقعا چه کسی حاضر است به فردی که اسمش را در هیچ کدام از میدان های سیاسی و اجتماعی تا به امروز نشنیده است رای بدهد؟ داشتن تجربه سیاسی و به عبارتی قدرت مدیریت و مدبر بودن شما را راضی می‌کند که جرات کنید فرمان اتومبیل کشورتان را به دست راننده مجربی دهید که می دانید لااقل ۱۰ سال است از دیپلماسی می داند و میدان های سخت سیاست استخوان خرد کرده است.

مطلب مرتبط:۲۰ محور وعده های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری

۲. صداقت

حتما شما هم در زندگی‌تان حتی برای یکبار هم که شده تجربه دروغ گفتن را داشته‌اید! اما اینجا مساله دروغ گفتن و نگفتن نیست. اینجا بحث رفتار صادقانه با عده ای از مردم است که قرار است عرشه این کشتی را به دست یک نفر بسپارند که نمی دانند در مورد خودش به حقیقت اعتراف کرده است یا خیر؟ همانطور که انگیزه‌های زیادی برای دروغگویی یک کاندیدا وجود دارد انگیزه‌های بی شماری برای راستگویی او هم می تواند وجود داشته باشد!

گاهی وقت ها صداقت از پشت کلام درست و راست یک کاندیدا هم برای شما تصدیق نمی‌شود.

به عبارت بهتر باید گفت صداقت مجموعه واقعی از نمایش باورها، اعتقادات، برنامه ها، وعده ها، سوابق و دیدگاه های یک کاندیدا است. در بیشتر مواقع کلمه مقابل صداقت را عوام فریبی می گیرند. حالا باید ببینید کاندیدای مورد نظر شما تا چه حد درباره مجموعه صفات فردی ، حرفه‌ای و اجتماعی خود با شما صادق بوده است!

بحث صداقت در انتخاب و اعتقاد به یک کاندیدا تا جایی مطرح است که رییس جمهوری مثل اوباما اساس کار خود را بر صداقت با مردم میگذارد و آنچنان درباره پیشینه خود و آرمان هایی که برای کشورش دارد با مردم سخن می گوید که به یک چهره محبوب رسانه ای و شخصیتی قابل توجه تبدیل می شود و چند کتاب پرفروش هم به انتشار می رساند.

به راستی وقتی که اوباما در بخش از سخنرانی خود می‌گوید ” پدر من با کار زیاد و پشتکار توانست فرصت درس خواندن در مکانی جادویی به‌نام «آمریکا» را بیابد. کشوری که مهد آزادی و فرصت برای بسیاری از آنهایی بود که پیشتر به این کشور آمده بودند و حالا من با جسارت امید آمده ام تا در به ثمر رساندن اندیشه هایی در بازپس‌گیری رؤیای آمریکایی با شما همراه شوم” اگر مردم در صداقت او پس از بیان این کلام شک می کردند آیا همچنان به او رای می دادند؟

۳. اخلاق

وقتی از اخلاق حرف می زنیم منظورمان این نیست که فقط رعایت ادب شود یا کاندیدا همیشه یک لبخند بر لب داشته باشد و با چشمهای مهربان به ما نگاه کند!!! وقتی یک کاندیدا از ادبیات غیربهداشتی استفاده می‌کند و اساس گفتار و رفتارش را بر پایه تهمت، دروغ، ادعاهای خلاف واقع، شایعه و تکذیب می‌گذارد بی اخلاقی کرده است.

رفتار اخلاقی کاندیدا چیزی نیست که با دست محبت بر سر یتیمان کشیدن بشود درباره اش قضاوت کرد. در مورد قبلی درباره صداقت حرف زدیم و این که هر رفتاری غیرصادقانه تحت پوشش اخلاق باید در کانون توجه ما قرار گیرد و دستهای به ظاهر مهربان یک کاندیدا دستهای ما را به سمت رای دادن به او هدایت نکند.

مطلب مرتبط:۴ دوره مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری: از هاله نور تا اتهام دروغگویی

۴. شایستگی و توانایی رهبری

رای دهندگان پس از اینکه نسبت به تجربه، صداقت، و اخلاق کاندیدای مورد نظرشان قضاوت کردند نسبت به شایستگی ها و توانایی او برای اداره یک کشور به قضاوت می نشینند. درواقع رای‌دهنگان به سختی به فردی که فاقد تجربه و توانایی رسیدگی به تمام امور یک کشور باشد رای می‌دهند. افرادی که به عنوان یک رهبر بزرگ و الهام بخش خودشان را به مردم اثبات میکنند همیشه شانس انتخاب شدن بیشتری دارند و رای دهندگان تا سالهای سال روی کلام او به عنوان فصل الخطاب تمام موضوعات حساب می‌کنند.

توانایی رهبری جامعه به عنوان یک سیاستمدار باهوش اما نگران و دلسوز می تواند امتیاز مثبتی برای انتخاب شدن باشد.

۵. تعهد

متعهد بودن به وعده ها و قول و قرارها یکی از ویژگی های مهم هر نامزدی چه در مرحله روابط زناشویی چه در مرحله انتخابات شورای شهر و روستا و چه در ابعاد بزرگتر انتخابات ریاست جمهوری است. رای دهندگان باید از این ویژگی تعهد در کاندیدای مورد نظر خود مطمئن شوند تابه این باور برسند که رای خود را به او دهند. و یک سیاستمدار خاص هم آنچنان در باورهای خود سرمایه گذاری می‌کند که هیچ چیز و هیچکس نمی تواند در وفای به عهد و عمل کردن به تعهدات او را ناتوان کند. مثل روزولت که با وجود فلج شدن از کمر به پایین به فعالیت سیاسی خود ادامه داد و سالها هم به عنوان فرماندار نیویورک و بعدها هم به عنوان رییس جمهور به مردمی که عاشق تعهدش بودند خدمت کرد.

۶. داشتن شخصیت کاریزماتیک

بسیاری از رییس جمهورهای دنیا با وجود رسوایی ها و کاستی هایی که داشتند(مثل جان اف کندی) اما به طرزی باورنکردی در قلب و جان مردم رسوخ کرده بودند و بسیاری از افراد کشورشان تحت فرمان او کار می‌کردند.

داشتن رفتار دوستانه، لذت بخش، دلنشین و خوشایند و حتی یک لبخند زیبا می تواند چهره ای کاریزما از یک رییس جمهور بسازد. کاندیدایی که کاریزماتیک باشد به منبع قدرتمند اعتماد و اعتقاد مردم دسترسی دارد و می تواند موتور محرکه اتفاقات بزرگ در یک کشور باشد.

نظرات خود را درباره ویژگی نامزد انتخابات از طریق همین صفحه با ما در میان بگذارید. منتظریم.


سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

theladders

ICPSR

time

۶ ویژگی نامزد انتخابات که حتما قبل از مرگتان باید به او رای بدهید

ویژگی نامزد انتخابات


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی