کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ویزا شینگن :۵ توصیه ساده برای درخواست ویزای شینگن

دردسرهای گرفتن ویزا شینگن خیلی‌ها را می‌ترساند، همین بسیاری از برنامه‌های سفر به اروپا را به تعویق می‌اندازد. اکنون فرآیند درخواست ویزا شینگن برای من بسیار جالب است زیرا یکی از پردرخواست‌ترین ویزاها، ویزا شینگن است که به شما اجازه می‌دهد به ۲۶ کشور در اروپا سفر کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا ۵ توصیه ساده برای درخواست ویزا شینگن را بدانید.

ویزا شینگن

زمانی که تصمیم به سفر به گوتنبرگ را گرفتم قبل از این‌که از سفر به این شهر لذت ببرم، چالش گرفتن ویزا شینگن را پشت سر گذاشتم. موضوع این است – من ویزای ۳ ماهه به اروپا را دریافت کردم هرچند فقط برای یک ورود خوب بود (این همان چیزی بود که من واقعا درخواست داده‌بودم). دریافت ویزای ۳ ماهه به عنوان توریست چندان عادی نیست به ویژه اگر برای یک کشور اسکاندیناویایی درخواست داده‌باشید، چون این کشورها استانداردهای زندگی بالایی دارند. اگر قصد دارید درخواست ویزای شینگن بدهید، در ادامه توصیه‌های ساده‌ای آمده‌است که من بر اساس تجربیات شخصی‌ام می‌توانم به شما بدهم.

مطلب مرتبط: ویزای شینگن: ۷ مهم ترین چیز درباره ویزای شینگن که لازم است بدایند

۱. تکلیف خود را انجام دهید

شاید خیلی کلیشه‌ای به نظر برسد، اما مهم‌ترین چیز قبل از درخواست دادن برای هر ویزایی این است که کمی تحقیق کنید، اما نه بیش از حد، در غیر این صورت دیوانه خواهیدشد! مقصد اصلی من سوئد بود، برای همین من به سفارت همان کشور درخواست ویزای شینگن دادم. بدیهی است که تحقیق من روی شرایط سوئد متمرکز بود، اما برای مقایسه شرایط کشورهای دیگر را نیز بررسی کردم. شهر سبو یک مرکز ویزا دارد برای همین من می‌توانستم درخواست و شرایط‌ام را آن‌جا ارائه کنم که از آن‌جا برای بازبینی و تایید به دفتر مانیلا ارسال می‌شد. برخی افراد دیگر به مصاحبه احتیاج ندارند به ویژه اگر همه‌ی شرایط لازم را داشته‌باشند، اما چون من برای اقامت طولانی مدت درخواست داده‌بودم (۹۰ روز) در مانیلا برای مصاحبه فرا خوانده شدم. درباره‌ی شرایط کشوری که می‌خواهید به آن وارد شوید تحقیق کنید سپس از سفارت آن کشور ویزا بگیرید.

۲. تکلیف‌تان را مطالعه کنید

هنگامی که بخش تحقیق تمام شد، آن را رها نکنید- مطالعه‌اش کنید! آن را یک یا دو بار نخوانید، بلکه ۳ بار یا بیش‌تر بخوانید. ارزش این را دارد جزییاتی را که از شما خواسته می‌شود بدانید. بسیاری از ما عادت داریم به خودمان بگوییم “کافی است” (یا این باید خوب باشد)، اما اگر می‌خواهید ۱۰۱ درصد مطمئن باشید که ویزا به شما داده می‌شود باید شرایط را با دقت بخوانید و مرور کنید. مطمئن شوید با آن آشنا هستید تا در صورتی که به طور تصادفی سوالی از شما پرسیده شد بدانید چه جوابی بدهید. من دوستی داشتم که نامزدش او را دعوت کرده‌بود تا از اسپانیا دیدن کند، و وقتی برای مصاحبه فراخوانده شد، با سوالاتی از قبیل شغل نامزدش، دستمزد و غیره مواجه شد، و چون برای ارائه‌ی جزییات آمادگی نداشت، دچار استرس شد و نتوانست به درستی پاسخ دهد. ویزا لغو شد. این گونه نباشید!

مطلب مرتبط: مهاجرت آلمان : ۱۰ نکته برای اقامت آلمان

اگر نامزدتان شما را دعوت کرده‌است، کافی نیست که بدانید او مهندس است. شما باید جزییات شغل او و اطلاعات ضروری دیگر را درباره‌ی شخص دعوت‌کننده بدانید. خواهرم کسی بود که من را دعوت کرد، برای همین من مطمئن شدم دقیقا می‌دانم عنوان شغلی او چیست، در کدام شرکت کار می‌کند، چه‌قدر دریافت می‌کند، برنامه‌ی زمانی‌اش چیست و غیره. از آن‌جا که خواهر من حسابدار (مدیر مالی) است، یک مقام شغلی که معمولا در این کشور با فیلیپینی‌ها پر نمی‌شود (مخصوصا به این دلیل که سوئد نسبت به تسلط زبان سختگیر است)، از من درباره‌ی سابقه‌ی شغلی و تحصیلات دانشگاهی او سوال شد. خوشبختانه من برای پاسخ دادن به تمام این سوالات کاملا آماده بودم. سوالات یکی پس از دیگری پرسیده می‌شود، بنابراین شما هنگام پاسخ دادن باید ذهن سریعی داشته‌باشید. آنها پاسخ‌ها را ثبت و یادداشت‌برداری می‌کنند، برای همین شما هرگز نمی‌توانید دروغ بگویید. اصلا این کار را نکنید.

مطلب مرتبط: مهاجرت آلمان : ۱۰ نکته برای اقامت آلمان

۳. به اندازه‌ی کافی بازبینی و اصلاح کنید

بنابراین در کنار کیفیت مناسب اسناد و مدارک، یکی از چیزهایی که مطمئنا شما را از ویزایتان محروم می‌کند امتناع یا سستی در اصلاح چیزی است که می‌دانید لازم است. چند نفر از ما مقصر این کوتاهی هستیم؟ ما دوست نداریم چیزی را اصلاح یا تکرار کنیم چون آزاردهنده است. یکی از چیزهایی که من باید اصلاح می‌کردم تاریخ بیمه‌ی سفرم بود. آنها این را به دقت بررسی می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید تاریخ‌ها درست است و به‌طور ایده‌آل شما باید کمی هم بیش‌تر از تاریخ پایان سفرتان در نظر بگیرید.

۴. اعتماد به نفس بسیار مهم است

همان‌طور که قبلا گفته شد، اگر فقط قصد دارید برای یک تور دو هفته‌ای سفر کنید و مدارک‌تان معتبر است، شانس زیادی وجود دارد که دیگر برای مصاحبه فراخوانده نشوید، و ویزایتان مستقیما صادر شود. گاهی برای مصاحبه فراخوانده می‌شوید. معنی‌اش این نیست که شما شانس کم‌تری برای دریافت ویزا دارید، بلکه می‌تواند به این معنی باشد که باید برخی چیزها را در رابطه با درخواست‌تان تایید اعتبار کنید.

اگر برای مصاحبه فراخوانده شدید، به یاد داشته‌باشید در هر مصاحبه‌ای، خواه برای کار باشد یا ویزا، اعتماد به نفس بسیار مهم است. خوب، گفتنش آسان است اما اگر توصیه‌های ۱-۳ تا را رعایت کرده‌باشید مصاحبه باید برایتان مثل آب خوردن باشد.

۲ قاعده: راستگو باشید و بهترین تلاش‌تان را بکنید تا افکارتان را واضح بیان کنید. در تجربه‌ی من، مصاحبه‌کننده کسی نبود جز معاون بخش ویزا. عجب شانسی!! قبل از این‌که داخل بروم، گفت‌وگوی کوتاهی با مامور امنیتی داشتم. او از من پرسید برای کدام کشور درخواست داده‌ام و من جواب دادم سوئد. سپس او گفت: “Mam، ang daming umiiyak dito kasi na deny” (خانم خیلی‌ها این‌جا گریه کرده‌اند چون درخواست ویزایشان رد شده‌است! ) مامور بزرگ، تو مایه‌ی دلگرمی هستی!

مطلب مرتبط: مهاجرت به کانادا: ۷ سریع‌ ترین و ارزان‌ ترین روش مهاجرت به کانادا

۵. درخواست ویزایتان را مانند امتحان پایانی دانشگاه تصور کنید که باید پاس کنید (به بهترین نحو)

گرفتن ویزای شینگن به اندازه‌ای که بیشتر آدم‌ها فکر می‌کنند پیچیده نیست. در واقع یک فرآیند آسان است. مانند امتحان پایانی دانشگاه که باید پاس کنید، مستلزم تلاش و صبوری به علاوه‌ی کمی شانس به همراه دعای زیاد است. به این فکر کنید که عدم پذیرش امکان‌پذیر نیست.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -مینا بنادکوکی

منبع: تومانکیزتراول گروپ

ویزا شینگن :۵ توصیه ساده برای درخواست ویزای شینگن


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی