کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هدیه تازه بانک‌ها به خودروسازان: وام ۱۰۰ میلیونی بدون سپرده

گرچه متقاضی دریافت وام بانکی خودرو باید مدتها در تک تک بانک‌ها به دنبال راهی برای دریافت وام حداکثر ۱۵ میلیون تومانی باشد، اما توافقات برخی بانک‌ها و موسسات با خودروسازان به ارائه تسهیلاتی حتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هم منتهی شده است.

هدیه تازه بانک‌ها به خودروسازان

اخیرا بیلبوردهای تبلیغاتی یکی از بانک‌ها در سطح شهر مشاهده می‌شود که اجرای طرح واگذاری اعتباری خودروهای داخلی را در دستور کار خود قرار داده و برای آن وم تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

رقم هنگفت اعطای تسهیلات این بانک به خودروسازان در شرایطی جای سوال بیشتری به همراه دارد که در کمتر بانکی می‌توان وام ۱۵ میلیون تومانی مصوب بانک مرکزی برای خرید خودرو را پیدا کرد و بانک‌ها نبود منابع برای پرداخت این تسهیلات را دلیل عدم ارائه آن اعلام می‌کنند. حتی اگر بانکی حاضر به پرداخت باشد شرایط سخت و خاصی را برای وام حداکثر ۱۵ میلیون تومانی اعلام می‌کند.

با این حال در قالب طرح ویژه و یا هر توافقی با خودروسازان فعلا این قبیل طرح‌ها در شبکه بانکی در حال اجراست. طرحی که می‌تواند سود بیشتری را نسبت به پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی برای بانک‌ها به همراه داشته و یا شرایط خاص و مناسبی را برای خودروساز فراهم می‌آورد تا بجای فروش اقساطی که مدتها طول می‌کشد تا منابع فروش به آن برگشت داده شود، اکنون یکباره تمامی منابع ناشی از فروش خودرو را دریافت کند.

این در حالی است که شرایط فروش خرید خودرو با طرح این بانک نیز قابل توجه بوده و می‌تواند برای مشتری جذاب باشد. بر اساس توضیحات دریافتی درباره نحوه دریافت وام خودرو، بانک ارائه‌کننده تسهیلات و یکی از شرکت‌های خودروساز وارد مذاکره و توافق شده‌اند و فعلا برای دو مدل خودرو تسهیلات پرداخت می‌شود.

مشتری خرید خودرو برای اخذ این وام که تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد، باید ۳۰ درصد هزینه خرید را نقد پرداخت کرده و ۷۰ درصد مابقی به صورت تسهیلات در اختیار وی قرار می‌گیرد. دوره بازپرداخت تسهیلات سه تا پنج ساله بوده و با سود ۲۰ درصد بازپرداخت خواهد شد. تسهیلاتی که می‌تواند برای مشتری نسبت به وام ۱۵ میلیون تومانی معمول بانک‌ها جذاب باشد، چرا که متقاضی می‌تواند بدون سپرده گذاری، وامی با اختلاف بیش از ۸۰ میلیون از مبلغ ۱۵ میلیون تومانی و با سودی برابر و حتی کمتر دریافت کند.

حمایت وِیژه و سودآور بانک‌ها از خودروسازان در سال گذشته نیز با طرح حمایتی بانک مرکزی در قالب بسته تسریع رونق اقتصادی دولت همراه بود و ظاهرا از آنجا آغاز شد. زمانی که بانک مرکزی اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را در اختیار خودروسازان قرار داد و حدود ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی و سود ۱۶ درصد فروش رفت. طرحی که در دوره خود با واکنش‌ها و انتقاداتی هم از سوی کارشناسان و مسئولان سایر حوزه‌ها و بخش‌های تولیدی اقتصاد همراه بود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

هدیه تازه بانک‌ها به خودروسازان: وام ۱۰۰ میلیونی بدون سپرده


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی