کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۳ نکته مهم که باید در سن ۲۰ سالگی تان حتما بدانید

آدم‌های با تجربه همواره می‌گویند هیچ چیز را نباید در دوران جوانی بی ارزش پنداشت. ولی هم‌زمان، همه‌ی ما در این سنین دائما به دنبال بررسی جهان اطراف و کسب تجربه هستیم؛ بنابراین، بی‌تردید ممکن است دشوار اشتباه شویم. خوشبختانه، این دوره می‌تواند بیش از ۱۰ سال طول بکشد؛ بنابراین، وقت کافی برای یادگیری و کسب تجربه از اشتباهات‌مان را در اختیار داریم. اگر تا الان این جمله را شنیده باشید که “‌تو به اندازه‌ی کافی بزرگ شده‌ای که بهتر بفهمی، و آن‌قدر جوان هستی که دچار بی‌توجهی شوی‌”‌، دقیقا می‌دانید دوره ۲۰ سالگی چگونه دوره‌ای است. شما اکنون بزرگ شده‌اید، ولی به این معنی نیست که نمی‌‌توانید در این دوره کمی شاد باشید. در این مقاله به چند راه برای بهره‌مندی حداکثری از زندگی در دوره ۲۰ سالگی اشاره می‌کنیم.

توصیه های مهم سن ۲۰ سالگی

۱. فیس بوک را کنار بگذارید

دست‌کم هفته‌ای یک مرتبه از شبکه‌های اجتماعی جدا شوید. کمی قدم بزنید، کمی بنویسید، یا وقت‌تان را با عزیزان‌تان سپری کنید. فناوری آن چنان به یکی از ضروریات مهم زندگی تبدیل شده است که غالبا ما را از اتصال مستقیم با زیبایی‌های طبیعی زندگی باز می‌دارد.

۲. در مورد عشق استرس نداشته باشید

در دوره‌ی ۲۰ سالگی ، به اندازه‌ی کافی فرصت دارید تا بتوانید به خوبی خودتان را بشناسید. بنابراین، در مورد عاشق شدن نگرانی نداشته باشید. در عوض، باید این مسئله را در اولویت قرار دهید که چگونه به فردی تبدیل شوید که می‌داند برای یک همراه خوب بودن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

۳. بار دیگر به والدین‌تان نزدیک شوید

در این دو سالی که برای رفتن به دانشگاه از والدین‌ام جدا بودم، بیش‌تر از تمام سال‌های گذشته مادر و پدرم را شناختم. وقتی بزرگ می‌شوید، می‌توانید به گونه‌ای به والدین‌تان نزدیک شوید که در تمام سال‌هایی که به عنوان یک کودک کنارشان زندگی می‌کردید، قادر نبودید این گونه به آن‌ها نزدیک باشید. در این دوره، واقعا می‌توانید آن‌ها را به عنوان یک انسان مستقل بشناسید، نه به عنوان آدم‌هایی که شما را بزرگ کرده‌اند.

۴. نحوه‌ی مدیریت پول را یاد بگیرید

کتاب بخوانید، در دوره‌های آموزشی شرکت کنید، و نظم و انضباط را در زندگی یاد بگیرید. این مهارت را هیچ کس در زندگی به شما یاد نمی‌دهد، و تمام بزرگسالان باید این مهارت را به خوبی فرا بگیرند.

۵. بلند پرواز و جاه‌طلب باشید

رویاهای‌تان را پیگیری کنید یا وقت بیش‌تری را برای مسائل مورد علاقه‌تان صرف کنید. این دوره تمام دوره‌ای از زندگی‌تان است که اطرافیان‌تان شما را ترغیب می‌کنند در مورد خواسته‌ها و نیازهای‌تان کمی خودخواهانه رفتار کنید. در دوره‌ی بیست سالگی بیش از دوران بعدی زندگی، به خصوص بعد از آن که ازدواج کنید یا بچه‌دار شوید، می‌توانید ریسک کنید.

۶. سفر کنید

با آدم‌های جدید آشنا شوید و تجربه‌های جدیدی کسب کنید! این دنیا بسیار بزرگ و متنوع است، و شما فرصت محدودی برای تجربه‌ی آن دارید. آشنایی با فرهنگ‌های دیگر باعث توسعه‌ی جهان‌بینی‌تان می‌شود و هوش‌تان را افزایش می‌دهد.

۷. عادات سالمی را در زندگی‌تان ایجاد کنید

بدن شما مانند یک دستگاه عمل می‌کند. وقتی غذای خوب مصرف می‌کنید. به طور مرتب فعالیت بدنی انجام می‌دهید، به بدن‌تان این امکان را می‌دهید تا آن‌جا که می‌تواند به شکل بهینه از سوخت و انرژی خود استفاده کند. ایجاد عادات سالم در زندگی نه تنها شما را به فرد سالم‌تر تبدیل می‌کند، بلکه باعث ایجاد سطحی از عزت نفس می‌شود. به علاوه، داشتن عادات سالم در زندگی به اطرافیان‌تان این پیام را می‌دهد که شما نفس قدرتمندی دارید و به ارزش‌های خود آگاه هستید.

۸. یک مهارت جدید بیاموزید

سعی کنید یک ساز موسیقی جدید، روش حرفه‌ای آواز خواندن، یا حتی یک زبان جدید بیاموزید.

۹. کتاب بخوانید

هر آن‌چه می‌خواهید یاد بگیرید، داخل کتاب وجود دارد. تحصیل علم می‌تواند بسیار جذاب باشد! یک موضوع مورد علاقه برای خودتان پیدا کنید و خود را غرق آن کنید! در دنیای امروز، هیچ عذر و بهانه‌ای برای عدم تحصیل علم و مطالعه وجود ندارد. اگر آدم بسیار پر مشغله‌ای هستید، می‌توانید به دنبال کتاب‌های صوتی بگردید. کتاب‌های صوتی به طرز قابل توجهی می‌توانند فرایند دریافت و پردازش اطلاعات را در ذهن‌مان آسان‌تر کنند.

۱۰. هر هفته دست به کاری بزنید که شما را می‌ترساند

یکی از تمرین‌های مورد علاقه‌ام در زندگی برای رسیدن به رشد شخصیتی، این است که دست به انجام کارهایی می‌زنم که از آن‌ها هراس دارم. پای‌تان را از خانه بیرون بگذارید و خود را به چالش بکشید! با فرد جذاب و مورد علاقه‌تان در فلان فروشگاه صحبت کنید. با احساسات منفی‌تان در قبال یک فرد خاص رو به رو شوید. چتربازی کنید! خارج شدن از منطقه‌ی امن زندگی‌تان می‌تواند شما را به سمت رشد شخصیتی سوق دهد.

۱۱. یک شبکه بسازید

باید به این درک برسید که هیچ کس به تنهایی در زندگی نمی‌تواند به موفق دست یابد. یک شبکه‌ی قوی می‌تواند ارزشمندی دارایی شما در زندگی باشد. با آدم‌های مختلف ملاقات کنید، با دیگران دوستانه برخورد کنید، و روابط‌تان را توسعه بدهید.

به دیگران ارزش ارائه دهید، و در عوض از آن‌ها ارزش دریافت کنید. آشنایی با یک فرد مناسب می‌تواند درهای بسیاری را به روی‌تان باز کند، و شما را به سمت موفقیت سوق دهد.

۱۲. یک محصول قابل عرضه در بازار تولید کنید

این محصول می‌تواند محتوای ویدئویی در یوتیوب باشد، یا حتی یک محصول واقعی در کسب و کار شخصی‌تان. اگر کسب و کار را از جوانی آغاز کنید، فرصت کافی برای بازیابی از شکست‌های احتمالی برای‌تان وجود خواهد داشت؛ بنابراین، نترسید و چالش‌های جدیدی را آغاز و پیگیری کنید.

۱۳. متعهدانه به رشد شخصیتی‌تان اقدام کنید

خودتان را مانند یک کسب و کار تصور کنید. یک کسب و کار برای رسیدن به موفقیت نیازمند سرمایه‌گذاری است؛ بنابراین، بدون هیچ گونه ترسی، روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. برای شرکت در کلاس‌های توسعه‌ی فردی، یا تهیه‌ی ویدئوها یا کتاب‌های مربوط به این موضوع پول خرج کنید؛ و متعهدانه تمام تلاش‌تان را به خرج دهید تا بهترین نمونه از خودتان را به نمایش بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: lifehack

۱۳ نکته مهم که باید در سن ۲۰ سالگی تان حتما بدانید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی