کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نوشیدن آب با این ۶ خوراکی برای سلامت و تقویت دستگاه گوارش تان معجزه می‌کند

آب‌رسانی به بدن برای سلامت و تقویت دستگاه گوارش تان بسیار ضروری است. اگر به میزان کافی آب در دستگاه گوارش‌مان نباشد، حرکت روده‌ها به کندی صورت می‌گیرد، مدفوع خشک و سفت می‌شود، و به سختی به روده‌ی بزرگ منتقل می‌شود؛ و به این ترتیب، دچار یبوست مزمن می‌شویم. به هر حال، همه بیش و کم از اهمیت آب‌رسانی به بدن آگاه هستند. ولی شاید تنها مشکل این باشد که آب بیش از اندازه بی‌مزه است و به ‌سختی بتوان آب زیاد نوشید. ولی در حقیقت، طبق آن‌چه در اینفوگرافی (داده‌نما) زیر نمایش داده شده است، می‌توانید با افزودن ۶ خوراکی به آب،‌ نوشیدن آن را برای خود دوست‌داشتنی و دلپذیر کنید!

سلامت و تقویت دستگاه گوارش

مطلب مرتبط: ۹ باید و نباید خوراکی برای سلامتی دستگاه گوارش

به علاوه، افزودن این ۶ خوراکی به آب، و نوشیدن آن نسبت به نوشیدن آب میوه فوایدی بیش‌تر برای برای سلامت و تقویت دستگاه گوارش تان به ارمغان خواهد آورد! چرا؟ زیرا معمولا آب میوه‌ها مملو از قند هستند. برای مثال، نوشیدن یک لیوان (حدود ۳۴۰ گرم) آب پرتقال، ۹ قاشق غذاخوری قند وارد بدن‌مان خواهد کرد؛ که این مقدار قند مساوی با حداکثر میزان قندی است که فرد بزرگسال می‌تواند در روز مصرف کند. ولی اگر تصمیم بگیرید این ۶ ماده را به آب آشامیدنی‌تان اضافه کنید و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید، دیگر نیاز نیست نگران قند مصرفی‌تان باشید. این نکات را رعایت کنید تا دستگاه گوارش‌تان بسیار سالم و قوی بماند.

۶ افزودنی به آب برای سلامت و تقویت دستگاه گوارش

لیمو شیرین یا ترش – این دو نوع مرکبات که سرشار از ویتامین C هستند به تولید آنزیم‌های گوارشی کمک می‌کنند. می‌توانید آب لیمو را در آب آشامیدنی‌تان بچکانید، یا (مطابق شکل)

تکه‌های آن‌ را در آب بیندازید.

سرکه‌ی سیــب – افزودن ۲ یا ۳ قاشق چای‌خوری سرکه به آب آشامیدنی می‌تواند سموم را از بدن‌تان دفع کند، عملکرد دستگاه گوارش را بهبود بخشد و سوخت‌وساز بدن‌تان را افزایش دهد. هم‌چنین می‌تواند تعادلpH را در بدن نیز حفظ کند.

برگ تازه‌ی نعنا – می‌تواند جریان صفرا و عملکرد غدد بزاقی را بهبود بخشد. هم‌چنین باعث تولید آنزیم‌های گوارشی می‌شود که به جذب ویتامین‌ها و مواد مغذی کمک می‌کنند. برگ نعنا هم‌چنین به تسکین ناراحتی معده کمک می‌کند.

خیـــــار – سرشار از فیبر و آب است که به گوارش و سلامت اجابت مزاج کمک می‌کند. نیمی از یک خیار نازک را قطعه‌قطعه کنید و در یک لیوان آب آشامیدنی بیندازید.

دارچیــن – یک تکه از چوب دارچین را در لیوان آب آشامیدنی‌تان بیندازید تا دستگاه گوارش‌تان را تقویت کنید. دارچین با کشتن باکتری‌ها و درمان عفونت‌های مجرای گوارشی به تسکین سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر کمک می‌کند.

زنجبیــل- به تسکین گرفتگی ماهیچه‌های معده، گاز معده، نفخ و سوءهاضمه کمک می‌کند.

تکه‌های زنجبیل تازه را در آب بیندازید و بگذارید یک شب خیس بخورد. این کار باعث می‌شود مواد مغذی زنجبیل وارد آب شوند.

مطلب مرتبط: ۸ روش طبیعی درمان مشکلات گوارشی که باید بدانید

سلامت و تقویت دستگاه گوارش

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: لایف‌هک

نویسنده: ریکی تانگ

نوشیدن آب با این ۶ خوراکی برای سلامت و تقویت دستگاه گوارش تان معجزه می‌کند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی