کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نقاط طب فشاری: ۱۲ نقطه جادویی برای طب فشاری جهت درمان ذهن و بدن

درمان‌های تکمیلی بسیاری وجود دارند که روز به روز، به عنوان جایگزینی برای درمان‌های رایج، محبوبیت بیش‌تری پیدا می‌کنند. طب فشاری نیز از همین دسته روش‌های درمانی است. طب فشاری بر این مفهوم استوار است که انرژی زندگی از طریق نقاطی از بدن به نام “مریدین“‌ جریان می‌یابند. گشودن انسدادها در نقاط طب فشاری (مریدین) از طریق فشار فیزیکی می‌تواند مشکلات سلامتی آدم‌ها را معالجه کند. ولی آیا می‌توان با استفاده از طب فشاری به افزایش انرژی، افزایش متابولیسم (سوخت و ساز)، تسکین تنش، تسکین استرس و بسیاری مسائل دیگر کمک کرد؟ ادامه‌ی این مقاله را مطالعه کنید تا از ۱۲ نقطه جادویی برای طب فشاری آگاه شوید.

نقاط طب فشاری

۱. دست خود را بگیرید تا به آرامش برسید

این نقطه‌ی خاص طب فشاری در قسمت پایین پشت دست، بین انگشت شست و انگشت اشاره قرار دارد. برای یافتن جای دقیق آن، انگشت شست‌تان را به طرف انگشت اشاره‌تان فشار دهید؛ نقطه‌ی مورد نظر، دقیقا در بالاترین نقطه‌ی برآمدگی ماهیچه‌ای (حاصل از فشردن انگشت شست با انگشت اشاره) قرار دارد. اکنون با دست مخالف، این نقطه را حدود ۳۰ ثانیه فشار دهید تا به آرامش برسید، و از دستگاه گوارش‌تان نیز سم‌زدایی کنید. اگرچه، زنان باردار نباید از این روش استفاده کنند.

مطلب مرتبط: طب فشاری : با فشار ۱۰ نقطه از بدن همه دردها را تسکین دهید

۲. برای سلامتی‌تان باید پا پیش بگذارید

یکی دیگر از نقاط مهم در طب فشاری، نقطه‌ای روی پا است؛ خط میان انگشت شست پا و دومین انگشت پا، به عرض سه انگشت به سمت بالا و روی پا. انگشت اشاره‌ی دست‌تان را بر خلاف حرکت عقربه‌های ساعت روی این نقطه حرکت دهید تا به آرامش برسید و عصبانیت و افسردگی‌تان از بین برود.

۳. کلیه‌های‌تان را پاکسازی کنید

نقطه‌ی کلیه در طب فشاری، که می‌توان از طریق آن خستگی و بی حالی را درمان و هم‌چنین بدن را از طریق کلیه‌ها سم‌زدایی کرد، در کف پا، درست کنار برجستگی زیر پا، در مسیر خط میانی انگشت‌های دوم و سوم پا قرار دارد. این نقطه را به دفعات فشار دهید و رها کنید.

۴. از انرژی اضافه بهره‌مند شوید

تحریک نقطه‌ی معده می‌تواند در هنگام ضعف و خستگی، انرژی مضاعفی به شما بدهد. این نقطه درست زیر زانوها، در بخش خارجی استخوان ساق پا (درشت نی) قرار دارد. این نقطه را با نرمه‌ی نوک انگشت یا انگشت شست‌تان به مدت ۳۰ ثانیه فشار دهید.

مطلب مرتبط : ماساژ درمانی : ۱۰ روش و فایده ماساژ درمانی برای تسکین درد و سلامتی

نقاط طب فشاری ۵: درمان سردرد از راه گردن

نقطه‌ی تسکین تنش، که برای کاهش درد ناشی از سردردهای تنشی و تسکین خستگی چشم‌ها مفید است، در پس سر، درست در نقطه‌ی تلاقی جمجمه و گردن، در هر دو سوی ابتدایی ستون مهره‌ها قرار دارد. با استفاده از انگشتان شستِ دو دست این ناحیه را فشار دهید؛ ولی مراقبت باشید بیش از اندازه به این نقطه فشار نیاورید.

۶. با بازوهای‌تان به جنگ اضطراب بروید

برای یافتن نقطه‌ی تسکین استرس، برای کاهش اضطراب و تنش،‌ ابتدا کف دست‌تان را به سمت پایین بگیرید؛ اکنون در قسمت بالا و مرکزی ساعدتان، همان جایی که توده‌ی بزرگ ماهیچه قرار دارد، درست زیر چین و چروک‌های آرنج را با نوک انگشت فشار دهید. این کار را چندین ثانیه انجام دهید و مرتبا آن را فشار دهید و رها کنید.

مطلب مرتبط نقاط طب‌فشاری برای تسکین دردها

نقاط طب فشاری ۷: به قلب‌تان گوش فرا دهید

این نقطه در نزدیکی گوش، درست قبل از برآمدگی کوچکِ مقابل ورودیِ مجرای گوش قرار دارد. هنگامی که دهان‌تان را باز می‌کنید، در این نقطه کمی فرو رفتگی ایجاد می‌شود. این نقطه را چندین ثانیه فشار دهید تا امیال و هیجان‌های داخلی‌تان رها شوند.

۸. سوخت و ساز بدن‌تان را افزایش دهید

نقطه‌ی افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) در بخش روی پا، تقریبا در امتداد خط میان دو انگشت وسط پا قرار دارد. برای افزایش سوخت و ساز بدن‌تان از طریق فشردن این نقطه از دو انگشت استفاده کنید تا سطح وسیع‌تری را تحت فشار قرار دهید، زیرا در این بخش استخوان و رباط قرار دارند.

نقاط طب فشاری ۹: مچ استرس را بگیرید

نقطه‌ای در میان تاندون‌های داخلی مچ،‌ به فاصله‌ی پهنای سه انگشت پایین‌تر از کف دست وجود دارد که باید آن را فشار دهید؛ نفس عمیق بکشید، سپس هنگام بازدم، به آهستگی این نقطه را فشار دهید؛ این کار را بارها تکرار کنید تا استرس و ناراحتی‌تان کاهش یابد.

مطلب مرتبط فشار دادن این نقطه از بدن تان استرس و اضطراب شما را از بین می‌برد

۱۰. فورا امنیت بدن‌تان را بالا ببرید

نقطه‌ی ارتقاء سطح امنیتی بدن که در مبارزه علیه خستگی، افسردگی، و احساس بی حالی عمومی نیز کمک‌تان می‌کند، حدودا بالای مچ پا، بین تاندون آشیل و استخوان قوزک قرار دارد. این نقطه را به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه، چندین مرتبه فشار دهید و رها کنید.

۱۱. با مشت‌های گره کرده به جنگ سر درد بروید

نقطه‌ای برای تسکین دردهای عمومی بدن (به ویژه سر درد) در قسمت بالای کمر، در امتداد خط کلیه‌ها وجود دارد. بهترین راه برای تحریک این نقطه، به این ترتیب است که صاف روی صندلی بنشینید، دست‌های‌تان را مشت کنید و به پشت ببرید. مشت‌های‌تان را به گونه‌ای بالای کمر از دو طرف به هم بچسبانید که هم‌سطح آرنج‌های‌تان قرار بگیرند. اکنون به همین حالت، به عقب تکیه دهید.

مطالب مرتبط: این ۴ نقطه از بدن‌تان را فشار دهید و به سرعت وزن کم کنید

۱۲. نقطه‌ی ضد استرس

نقطه‌ای در حوالی قسمت نرم میان انگشت شست و انگشت اشاره‌ی دست (ناحیه‌ای که شبیه V یا علامت تیک است) قرار دارد که با انجام طب فشاری و تحریک آن می‌توانید به کاهش استرس‌تان کمک کنید. قسمت نرم شست‌تان را روی این ناحیه قرار دهید و حداقل به مدت ۳۰ ثانیه آن‌جا را فشار دهید؛ سپس آن را رها کنید و این کار را با دست دیگرتان نیز انجام دهید.

مطلب مرتبط : ۱۱ نقطه بازتاب درمانی در پاها برای حفظ و بهبود سلامتی بدن

طب فشاری فواید زیادی برای سلامتی و درمان دردهای‌تان به همراه دارد. هم‌چنین، طب فشاری برای سلامتی دستگاه قلبی و عروقی نیز مفید است. اگر به این روش درمانی علاقه‌مند شده‌اید و به دنبال فنون دیگری از طب فشاری هستید، توصیه می‌کنیم ۹ نقطه‌ی طب فشاری (‌ فشار درمانی ) برای تسکین دردها را مطالعه کنید؛ در این مطلب با کمک تصاویر، نقاط خاصی را که باید جهت تسکین دردهای‌تان از آن‌ها استفاده کنید، به خوبی نشان داده شده است. به علاوه، برای کاهش وزن به کمک طب فشاری نیز حتما مطلب طب فشاری: سریع وزن کم کردن با فشار این ۴ نقطه از بدن را نیز مطالعه بفرمایید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: workouttrends

نقاط طب فشاری: ۱۲ نقطه جادویی برای طب فشاری جهت درمان ذهن و بدن


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی