کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نفت برنت به بالاترین قیمت خود در سه سال اخیر رسید

قیمت نفت برنت دریای شمال در آخرین ساعات روز جمعه به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه رسید. این بالاترین بهای نفت از سال ۲۰۱۵ تاکنون است.

نفت برنت به بالاترین قیمت خود در سه سال اخیر رسید

در چند سال اخیر بهای نفت در بازارهای جهانی به‌طور مرتب در حال کاهش بود، اما این روند در سال ۲۰۱۷ معکوس شد. اوایل سال ۲۰۱۶ قیمت هر بشکه نفت کمتر از ۳۰ دلار بود. در پایان ۲۰۱۶ به حدود ۵۰ دلار رسید. اکنون با افزایشی نزدیک به ۲۰ درصد، به ۶۰ دلار رسیده است.

نفت برنت دریای شمال، که پایه بین‌المللی برای قیمت‌گذاری نفت در بازارهای جهانی است، در آخرین ساعات روز جمعه (۲۷ اکتبر / ۵ آبان) از ۶۰ دلار بالاتر رفت و به ۶۰ دلار و ۳۷ سنت رسید. نفت وست‌تگزاس آمریکا نیز در پایان روز جمعه به ۵۳ دلار و ۹۰ سنت رسید. این بالاترین قیمت نفت از ماه ژوئیه ۲۰۱۵ تاکنون است.

تحلیل‌گران بازار نفت می‌گویند دلیل عمده این افزایش، ادامه کاهش عرضه نفت از سوی عربستان سعودی است. هم محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و هم وزیر انرژی این کشور در روزهای اخیر  گفته‌اند عربستان به سیاست کاهش تولید با هدف ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای نفت ادامه خواهد داد.

شماری از کشورهای عضو اوپک به همراه کشورهایی مانند روسیه در اواخر سال ۲۰۱۶ توافق کردند برای کاستن از عرضه اضافه نفت، تولید خود را از اول سال ۲۰۱۷ به میزان روزانه ۱.۸ میلیون بشکه کاهش دهند. این تصمیم بعدا تا ماه مارس ۲۰۱۸ تمدید شد.

 


وبگردی سایت کسب و کار بازده

نفت برنت به بالاترین قیمت خود در سه سال اخیر رسید


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی