کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ نشانه کمبود هورمون مردانه (تستوسترون) که باید بدانید

هورمون مردانه ، هورمون تستوسترون یا همان هورمون جنسی مردانه برای قدرت باروری در مردان نقش بسیار مهمی بازی می‌کند. علیرغم اینکه با افزایش سن عموم مردان کاهش تستوسترون را تجربه می‌کنند اما بسیاری از افراد در سنین پایین‌تر با این مشکل مواجه هستند. از این رو باید نشانه کمبود هورمون مردانه را بدانند و در جهت رفع آن برآیند.

۱۰ نشانه کمبود هورمون مردانه (تستوسترون)

در ادامه ۱۰ نشانه کمبود هورمون مردانه (تستوسترون) که همه باید بدانند آمده است

۱. دچار ریزش مو شده اید

تستوسترون نقش بسیار مهمی در رویش مو ایفا می‌کند اگر چه ریزش مو بخش طبیعی از پیری است اما اگر در سنین جوانی و میان‌سالی دچار ریزش موی شدید، تستوسترون خود را چک کنید. مسلما پایین است.

مطلب مرتبط: کمبود تستوسترون در مردان بسیار خطرناک است

۲. افزایش وزن پیدا کرده اید

سطح تستوسترون پایین به شدت می‌تواند چربی معده را افزایش دهد همچنین چربی دور کمر می‌تواند به دلیل اختلال در ترشح این هورمون باشد. تستوسترون به تنظیم و جایگزینی عضله و چربی در بدن کمک می‌کند. نبود این هورمون، این تعادل را به نفع چربی به ویژه دور شکم تغییر می‌دهد.

۳. مدام دچار خستگی و کمبود انرژی هستید

مردانی که تستوسترون پایینی دارند حتی با وجود خواب کافی، همیشه خسته و بی‌انرژی هستند.

۴.  میل جنسی شما کاهش یافته است

همان طور که می‌دانیم تستوسترون هورمون جنسی مردان است و نقش کلیدی را در میل جنسی ایفا می‌کند. اگر شما به طور ناگهانی متوجه افت شدید میل جنسی شدید احتمالا تغییرات غیر طبیعی در سطح میزان این هورمون درتان رخ داده است.

۵.دچار اختلال در نعوظ هستید

تستوسترون در دستیابی به نعوظ کمک می‌کند اما به تنهایی سبب ایجاد آن نمی‌شود اما با تحریک مغز سبب تولید یک مولکول اکسید نیتریک شده که به تحریک نعوظ کمک می‌کند تستوسترون پایین باعث اختلال در نعوظ می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۹ خوراکی عالی برای افزایش تستوسترون در مردان

۶. قدرت عضلانی و ماهیچه ای شما کم شده است

یکی دیگر از وظایف این هورمون ایجاد تقویت در عضلات است. فقدان تستوسترون قدرت و حجم عضلات را به شدت کاهش می‌دهد.

۷. تغییرات زیادی در خلق و خو شما ایجاد شده است

مردان نیز مانند زنان در صورت کمبود هورمون جنسی دچار تغییر در خلق و خو می‌شوند. بر اساس یک تحقیق علمی نشان داده شد کمبود تستوسترون می‌تواند پیش زمینه‌ای برای «افسردگی» در افراد باشد.

۸. احساس افسردگی می‌کنید

افسردگی، تغییر در خلق‌وخو، اضطراب، پرخاشگری، فقدان انگیزه، کاهش میل جنسی، احساس سرخوردگی – همه‌ی این‌ها نشانه‌های کمبود تستوسترون هستند.

۹. دچار فراموشی شده‌اید

از دست دادن حافظه، مشکل در انجام محاسبات ذهنی، اختلال در یادگیری مسائل یا به خاطر سپاری اطلاعات جدید، و عدم تمرکز می‌توانند از نشانه‌های کمبود تستوسترون باشند

۱۰. به برخی از بیماری‌ها دچار شده‌اید

اگر به یکی از بیماری‌های زیر مبتلا هستید، ممکن است کمبود تستوسترون در ابتلا‌ی‌تان به این بیماری‌ها نقش داشته باشد: بیماری قلبی، دیابت، چاقی مفرط، مشکلات تیروئید، پوکی استخوان، وقفه‌ی تنفسی در خواب، آلزایمر، زوال عقل، فشار خون، آرتروز، یا مشکلات پروستات


وبگردی سایت کسب و کار بازده

هورمون مردانه :۱۰ نشانه کمبود هورمون مردانه (تستوسترون) که باید بدانید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی