کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نجات زندگی: ۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هرکسی باید بداند

تقریبا همه می‌دانند که هرگز نباید هنگام رانندگی پیامک بفرستند، و این‌که اگر آتش بگیرید می‌بایست از حرکت بایستید، روی زمین بیفتید و غلت بخورید تا آتش‌تان خاموش شود. اما زندگی همچنین می‌تواند شرایطی را برای ما به وجود بیاورد که در قبال‌شان هیچ واکنش سریع و مناسبی نداشته باشیم.  در این نوشتار ۱۹ حقیقت نجات زندگی را برایتان بازگو می کنیم که هرکسی باید بداند.

حقیقت نجات بخش زندگی

اخیرا در وب‌گاه Quora یک نظرسنجی انجام شد و از خوانندگان خواسته شد که بهترین نکاتی را که می‌دانند، درباره‌ی حقایق نجات‌بخش زندگی انسان در قسمت نظرات مطرح کنند، البته حقایقی که به راحتی در ذهن بمانند و تاثیر زیادی داشته باشند هنگامی که فرد در موقعیت خیلی خطرناکی گیر می‌افتد. ممکن است بخواهید این‌ها را برای بعد در ذهن نگه دارید.

در ادامه ۱۹ حقیقت نجات زندگی که هرکسی باید بداند آمده است:

۱. مغز شما نمی‌تواند راه رفتن و استفاده‌ی همزمان از تلفن همراه را مدیریت کند – پس بالا را نگاه کنید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

مشاور ایمنی مورالی کریشنان اشاره می‌کند که راه رفتن و استفاده‌ی همزمان از تلفن همراه هر دو نیازمند میزان زیادی تلاش شناختی هستند.

در نتیجه، شما نمی‌توانید به طور کامل و همزمان روی هر دو تمرکز کنید، بر خلاف این‌که می‌توانید به عنوان مثال هنگام راه رفتن به راحتی آدامس بجوید.

شما دچار “کوری ناآگاهانه و غیرعمدی” خواهید شد به این ترتیب ممکن است چیزی را ببینید اما متوجه نشوید که آن چیز یک ماشین است که به سرعت به طرف شما می‌آید. این واقعا یک حقیقت نجات زندگی است.

مطلب مرتبط: ۱۰ حقیقت زندگی که خیلی آسان فراموش می‌کنیم

۲. با درست تنظیم کردن آینه‌ی ماشین، نقاط کور را از بین ببرید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

کاربر، کریستن راش، می‌گوید، نقاط کور در تمام وسایل نقلیه اجتناب‌ناپذیر نیستند.

با تنظیم آینه‌ی ماشین به طوری که به راحتی بتوانید لبه‌های ماشین خود را ببینید، می‌توانید به طور موثر نقاط کور را در دو طرف خودرو از بین ببرید.

آینه‌ی دید عقب باید بتواند هر گونه ماشینی را پشت سر شما نشان بدهد.

واقعا ارزش‌اش را دارد که چند ثانیه زمان بگذارید و آینه‌ها را تنظیم کنید زمانی که روی صندلی راننده می‌نشینید.

۳. حرارت از طریق مایع سریع‌تر منتقل می‌شود تا از طریق گاز، بنابراین خشک بمانید تا بدن‌تان گرم باشد.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

مهندس لیا لائوی می‌گوید، بین مرطوب بودن و احساس سرما داشتن، و بالعکس مرطوب نبودن و گرم ماندن ارتباط وجود دارد.

برای اطمینان از این‌که درجه حرارت بدن‌تان در محیط‌های سرد به سرعت پایین نمی‌آید، به جای پوشیدن لباس‌های پنبه‌ای لباس‌هایی بپوشید که از پشم تولید شده‌اند – لباس‌های پشمی رطوبت بیش‌تری جذب می‌کنند به این ترتیب رطوبت روی پوست شما نمی‌ماند.

و البته، تمام تلاش خود را بکنید که خشک بمانید.

۴. برای آبرسانی به بدن‌تان برف نخورید مگر این‌که واقعا مجبور به این کار باشید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

لائوی همچنین اشاره می‌کند که بدن شما برای تبدیل ماده از یک حالت به حالت دیگر انرژی بسیار زیادی مصرف می‌کند.

به همین دلیل او می‌گوید شما باید فقط زمانی که هیچ چاره‌ی دیگری ندارید، برف را به عنوان یک جایگزین آب بخورید.

برای به‌دست آوردن مقدار کمی آب، حرارت ارزشمند بدن‌تان را از دست خواهید داد. این حقیقت نجات زندگی در زمستان واقعا به کار شما می آيد.

مطلب مرتبط: ۷ راه موثر برای درخواست کمک از دیگران

۵. اگر هواپیمای‌تان روی آب فرود بیاید، بهترین و نتیجه‌بخش‌ترین کاری که می‌توانید بکنید این است که جلیقه‌ی نجات‌تان را پس از خروج از هواپیما باد کنید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

کاربر آلوین ییپ هشدار می‌دهد که جلیقه‌ی نجات‌تان را بلافاصله بعد از زمانی که متوجه شدید هواپیما قرار است روی آب فرود بیاید باد نکنید.

آبی که وارد کابین می‌شود باعث می‌شود شما شناور شوید و حرکت‌تان با مشکل مواجه شود.

بنابراین برای خارج شدن شنا کنید، سپس جلیقه‌ی نجات‌تان را باد کنید تا شناور بمانید. این نجات زندگی جان شما را حتما نجات می دهد.

۶. شما می‌توانید مانور هایملیک را روی خودتان انجام بدهید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

تعداد کمی از آدم‌ها می‌دانند که برای بیرون راندن تکه غذایی که در گلو گیر کرده‌است، به شخص دیگری نیاز ندارند.

نامان میتروکا توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید خودتان مانور هایملیک را روی خودتان انجام بدهید:

۱. دست قوی‌تان را در زیر قفسه سینه و درست بالای ناف مشت کنید.

کف دست دیگرتان را روی مشت‌تان بگذارید تا محکم‌تر فشار وارد کنید.

۲. مشت‌تان را به سمت داخل و بالا در منطقه‌ی دیافراگم (بالای شکم) فشار دهید و چندین بار این کار را تکرار کنید تا زمانی که چیزی که در گلوی‌تان گیر کرده‌است، خارج شود.

۷. وقتی برای نخستین بار به جایی می‌روید، قوی‌ترین قرص آنتی‌هیستامین را در کیف‌تان همراه داشته باشید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

با توجه به توصیه های رایان بورک، شما هرگز نمی‌دانید که چه زمانی ممکن است با چیزی که به آن حساسیت دارید روبه‌رو شوید،

به ویژه هنگامی که به اردو (کمپینگ) یا پیاده‌روی می‌روید.

این حقیقت نجات زندگی به کار همه می آيد.

مطلب مرتبط: ۳۷ درمان خانگی برای آلرژی که واقعا معجزه می‌کنند

 

۸. اگر با چوب به کسی ضربه بزنید، از مرگ او در اثر برق گرفتگی جلوگیری می‌کنید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

برق‌گرفتگی بلافاصله باعث می‌شود که عضلات بدن انسان به شدت منقبض شود. این خطرناک است زیرا به این معنی است که شخصی که سیم برق‌دار را در دست دارد، نمی‌تواند حرکت کند.

الکس الدرفیلد توضیح می‌دهد که در حالت ایده آل، شما قادر خواهید بود که منبع برق را در چنین وضعیتی قطع کنید. اما در صورتی که چنین چیزی امکان‌پذیر نباشد، شما می‌توانید فرد را (بدون این‌که خودتان دچار برق‌گرفتگی شوید) با شکستن مدار کمک کنید.

ساده‌ترین راه برای انجام این کار این است که یک شی سخت و بلند، مانند چوب پیدا کنید و به فرد دچار برق‌گرفتگی یک ضربه‌ی محکم بزنید.

۹. محدودیت‌های بدن انسان باعث می‌شوند که او به قانون سه‌تایی‌ها تمایل داشته باشد.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

راچین آگاروال می‌گوید، افراد مصمم به بقا در دانستن محدودیت‌های خود بسیار ماهر هستند.

آدم‌ها به طور کلی می‌توانند سه دقیقه بدون هوا، سه ساعت بدون سرپناه در محیط هایی که آب و هوایی بسیار بدی دارند، سه روز بدون آب، و سه هفته بدون غذا دوام بیاورند.

 

۱۰. اگر روغنی که برای پخت و پز استفاده می‌کنید، آتش بگیرد، شعله‌ی گاز را خاموش کنید و در قابلمه را بگذارید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

راچین آگاروال همچنین توضیح می‌دهد که مردم هرگز نباید از آب برای خاموش کردن روغنی که آتش گرفته‌است، استفاده کنند.

مولکول‌های آب زیر روغن داخل قابلمه می‌روند، بلافاصله تبخیر می‌شوند، و شعله‌های آتش حتی بلندتر می‌شوند.

شما به جای این‌کار می‌توانید آتش ایجاد شده روی روغن را با خاموش کردن شعله‌ی گاز و گذاشتن در قابلمه خاموش کنید.

 

۱۱. اگر چاقو خوردید یا جسم تیزی وارد بدن‌تان شد، بگذارید همان‌جا بماند.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

تامِس می‌می‌گوید، بیرون کشیدن چیزی که در بدن شما فرو رفته‌است، سرعت از دست دادن خون بدن‌تان را افزایش می‌دهد.

در عوض، سعی کنید زخم را پوشش بدهید و هر کاری می‌توانید انجام بدهید تا از خونریزی جلوگیری کنید تا زمانی که خودتان را به یک فرد حرفه‌ای در زمینه‌ی پزشکی برسانید.

 

۱۲. بیش‌تر سقوط‌های هواپیما در طول سه دقیقه پس از بلند شدن هواپیما و یا هشت دقیقه‌ی قبل از فرود رخ می‌دهد.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

چنان‌چه سانکت شاه می‌گوید، ایمنی حمل‌ونقل هوایی تابع قانون ۳+/ ۸- است.

این قانون مردم را تشویق می‌کند که بلافاصله پس از بلند شدن هواپیما و درست قبل از فرود گوش به زنگ باشند – ۸۰ درصد سوانح هوایی در همین دو زمان رخ می‌دهد.

شما می‌توانید در این مدت زمان کوتاه هشیار بمانید و راه‌های خروجی را چک کنید به جای این‌که غرق در پادکست یا تماشای فیلم شوید.

۱۳. بیش‌تر مرگ‌هایی که در آتش‌سوزی خانه‌ها رخ می‌دهد در اثر استنشاق دود ایجاد می‌شود، نه سوختگی۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

هارش شارما می‌گوید، زمانی که در چنین موقعیتی هستید، روی زمین دراز بکشید تا از تنفس بیش از حد دود جلوگیری کنید.

مطلب مرتبط: ۲۵ شیوه برای جلوگیری از تصمیم گیری نادرست

 

۱۴. اگر شما در یک مکان عمومی دچار آسیب‌دیدگی شدید، یک نفر را از جمعیت بیرون بکشید تا اثر تماشاچی جلوگیری کنید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

شارما نیز به این پدیده‌ی روانی که به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته‌است اشاره می‌کند.

در این پدیده هیچ فردی از میان جمعیت حاضر نمی‌شود به شخص کمک کند به این دلیل که همه فکر می‌کند یک نفر دیگر از میان جمعیت کمک خواهد کرد.

اگر آن‌قدری آسیب ندیده‌اید، که لازم باشد با اورژانس تماس بگیرید یک نفر را از میان جمعیت انتخاب کنید و مستقیما از او درخواست کمک کنید. شما به احتمال زیاد کمکی که نیاز دارید را از او دریافت خواهید کرد.

۱۵. یک چراغ قوه‌ی روشن می‌تواند بهترین سلاح شما در برابر یک مهاجم باشد.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

کاربر سانکت شاه ادعا می‌کند. به جای استفاده از چماق یا سلاح، یک چراغ قوه‌ی بسیار پرنور نیز می‌تواند به طور موثر یک دزد خیابانی را دفع کند.

او می‌گوید، “اگر متوجه شدید کسی در حال نزدیک شدن به شما است و مهاجم به نظر می‌رسد، حتی اگر خطر خیلی جدی باشد، با تاباندن نور شدید چراغ‌قوه (به خصوص در شب) می‌توانید این فرصت را داشته باشید که فرار کنید.

و فرض کنید که شما در تشخیص موقعیت اشتباه کرده باشید، هیچ کس واقعا صدمه نمی‌بیند و شما به خاطر این کار توی دردسر نمی‌افتید.”

۱۶. اگر شما در هنگام پیاده‌روی راه را گم کنید، سعی کنید یک فنس یا نهر پیدا کنید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

کاربر جان میکسون می‌گوید، “نهر همیشه در یک سرازیری جریان می‌یابد و همواره به یک شاخه‌ی بزرگتر و یا پهنه‌ی آبی می‌رسد.

به همین ترتیب، حصار تقریبا همیشه به یک جاده و یا یک ساختمان می‌رسد.

این حقیقت نجات زندگی حقیقتا جان خیلی ها را نجات داده است.

 

۱۷. از کاندوم به عنوان ذخیره‌ی آب موقت استفاده کنید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

کاندوم فوق‌العاده قابل انعطاف است. چنان‌چه کاربر جنیس بوتویکس اشاره می‌کند، و اگر لازم باشد شما می‌توانید از آن به عنوان یک راه سریع برای ذخیره‌ی حجم زیادی از آب استفاده کنید.

آنها اساسا مانند مثانه عمل می‌کنند و می‌توانند به اندازه‌ی یک گالن آب را در خورد نگه دارند.

بوتِویکس می‌گوید، “آن‌ها همچنین می‌توانند برای محافظت در برابر آب، به عنوان یک پوشش قابل‌انعطاف برای اقلام باارزشی مانند کبریت و واکی تاکی استفاده شوند.

۱۸. تشخیص پیش از موعد خروجی، باعث می‌شود دچار سوگیری روال‌نگر نشوید.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

هنگامی که دولت‌های محلی در مورد بلایای طبیعی هشدار می‌دهند، بسیاری از آدم‌ها بی‌حرکت در جای خود می‌مانند حتی زمانی که به آنها دستور تخلیه داده می‌شود.

همانطور که جان اوینگ توضیح می‌دهد، روانشناسان این پدیده را “سوگیری روال‌نگر” می‌نامند.

این پدیده یعنی آدم‌ها معمولا تصور می‌کنند که همه چیز به زودی عادی خواهد شد حتی زمانی که به وضوح می‌بینند که در معرض خطر هستند.

اوینگ می‌گوید مردم می‌توانند با شناسایی چند خروجی زمانی که بیرون و در میان باقی آدم‌ها هستند، مثلا وقتی در سینما یا در یک رستوران هستند، از چرخه‌ی سوگیری روال‌نگر خود خارج شوند. آماده شدن ذهنی آدم‌ها برای یک وضعیت خطرناک، به آنها یاد خواهد داد که هوشیار باشند.

۱۹. خطوط برقی که قطع شده‌اند، مرگبار هستند.۱۹ حقیقت نجات بخش زندگی که هر کسی باید بداند

چنانچه کال دوبور توضیح می‌دهد، ولتاژ خط برقی که قطع شده به حدی بالا است که می‌تواند برق را به زمین‌های دور و بر خود برساند.

او می‌گوید، “اگر متوجه شدید که در مسیرتان یک خط برق قطع شده وجود دارد از طرف دیگر بروید و سریعا با پلیس تماس بگیرید.”

اگر یک خط برق قطع شده جلوی شما بیفتد، پاهای‌تان را جفت کنید، و از روی آن بپرید.

اگر به صورت عادی قدم بردارید، ممکن است برق به بدن‌تان منتقل شود چرا که جریان برق می‌تواند در هر کدام از پاهای‌تان به صورت جداگانه حرکت کند. این حقیقت نجات زندگی را هرگز فراموش نکنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: بیزینس اینسایدر

۱۹ حقیقت نجات زندگی که هر کسی باید بداند

نجات زندگی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی