کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نابودی جهان: ۲۵ احتمال که جهان در ۱۰۰ سال آینده به پایان می‌رسد

با اوج گرفتن پیشرفت‌های فناوری توسط انسان‌ها، طریقه‌های مختلف پایان احتمالی و نابودی جهان نیز افزایش پیدا کرده است. از اختراع هوش مصنوعی گرفته تا سلاح‌های هسته‌ای،‌ نشان می‌دهد بشر قطعا می‌داند چگونه برای سر به نیست کردن خود راه‌هایی بیابد. با وجود این، آرماگدون (پایان جهان) ممکن است کاملا خارج از کنترل ما باشد. در سال‌های اخیر، دانشمندان این زنگ هشدار را به صدا درآورده‌اند که نابودی جهان نزدیک است و نسل بشر ظرف ۱۰۰ سال آینده منقرض خواهد شد. خب، این واقعه ممکن است چگونه اتفاق بیفتد؟ با ما همراه باشید تا به پاسخی برای این پرسش دست پیدا کنید. در اینجا فهرستی از ۲۵ شکل ممکن که احتمالا دنیا ظرف ۱۰۰ سال آینده به پایان خود خواهد رسید به شما ارائه می‌شود.

۲۵. تماس و برخورد با زندگی فرازمینی

نابودی جهان

پروژه‌ی جستجوی زندگی فرازمینی (SETI) به طور فعالانه مشغول فرستادن سیگنال‌هایی به فضا بوده است تا بتواند با بیگانگان تماس برقرار کند. با وجود این، دانشمندانی مانند استیون هاوکینگ اعتقاد دارند این بازی خطرناکی است که می‌تواند به کشته شدن همه‌ی ما بینجامد. درست مثل زمانی که کریستف کلمب به آمریکای جنوبی آمد و جمعیت بومی را از بین برد، ورود بیگانگان به زمین نیز می‌تواند همین بلا را سر ما بیاورد.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین و مستدل ترین برهان برای اثبات وجود خدا

۲۴. آخرالزمان زامبی ها

نابودی جهان

بدیهی است این ایده‌ که جسدهای پوسیده‌ی مردگان به زندگی باز‌ می‌گردند و کسانی را که زنده‌اند می‌کشند و از بین می‌برند بعید به نظر می‌رسد. اما، احتمال‌های علمی برای رخ دادن یک آخرالزمان از نوع زامبی، شامل انگل مغزی (مانند جنون گاوی)، نانوربات‌ها ، و نوروکسین‌ها وجود دارد. هر یک از این چیزها می‌توانند زمینه‌ساز دیوانه شدن انسان‌ها و شروع به کشتار همنوعان در سطح یک جنون و وحشیگری گسترده شود. ممکن است … اگر چه احتمال آن بسیار کم است.

۲۳. تغییر قطب زمین و نابودی جهان

نابودی جهان

گاهی، قطب زمین تغییر می‌کند؛ بعضی از دانشمندان معتقدند این امر می‌تواند ما را نسبت به ذرات کشنده‌ای که به سمت زمین فرود می‌آیند آسیب پذیر کند. باور بر این است که همین اتفاق در کره ماه رخ داد؛ اتمسفر آن به خاطر میدان مغناطیسی ضعیف با بادهای خورشیدی جابجا شد. دانشمندان معتقدند همین اتفاق ممکن است در کره‌ی زمین نیز رخ بدهد.

مطلب مرتبط:۱۰ حقیقت درباره خدا که باید بدانید

۲۲. قیام کلنی های فضایی

نابودی جهان

کلونی‌های فضایی آینده‌ی احتمالی بشر هستند. اخیرا ناسا بر روی ماموریتی به مریخ کار می‌کند؛ و ساختن یک کلونی بر روی ماه بخشی از این طرح است. زندگی در کلونی‌ها می‌تواند مشکلات ازدیاد جمعیت روی کره‌ی زمین را حل کند و تلفات را کاهش دهد. اما، این می‌تواند به مشکلی برای زمین منجر شود. اگر کلونی‌های فضایی قیام و با سلاح‌های هسته‌ای به زمین حمله کنند چطور؟ از آنجایی که آن‌ها از نابود شدن نمی‌ترسند، این می‌تواند برایشان پیشنهاد وسوسه انگیزتری باشد.

۲۱. هوش مصنوعی

نابودی جهان

کامپیوترها و هوش مصنوعی در حال حاضر جای هزاران شغل انسانی را گرفته‌اند، و طولی نمی‌کشد که، شغلی زیادی برای انسان‌ها باقی نمی‌ماند. زمانی که کامپیوترها درک و هوش پیدا کردند، هم ایلان ماسک و هم استیون هاوکینگ هشدار دادند که این می‌تواند پایان انسانیت باشد… درست مانند خودروها که پایانی برای اسب‌ها بودند. نظریه‌ی اعلام شده این است که انسان‌ها با هوش مصنوعی ادغام خواهند شد، یا هوش مصنوعی در جنگی فراگیر همه‌ی ما را منقرض خواهد کرد.

نابودی جهان ۲۰: نابودی زیستگاه‌ها

نابودی جهان

سطح مصرف انسان‌ها به طور پیوسته در حال نابود کردن زیستگاه‌های بکر و وحشی است. این شامل اقیانوس، جنگل‌ها، بیابان‌ها، و بیشه‌ها می‌شود. با نابودی زیست‌گاه‌ها، به سرعت باعث انقراض بسیاری از گونه‌های زیستی می‌شویم. این امر می‌تواند به بروز دسته‌ای از مشکلات من جمله قحطی و فروپاشی اقتصادی منجر شود.

۱۹. خاموش شدن خورشید و نابودی جهان

نابودی جهان

در حالی که دانشمندان معتقدند احتمالا خورشید تا ۵ میلیارد سال دیگر از بین نخواهد رفت، با گذر تنها یک میلیارد سال از عمر زمین، همچنان و همیشه احتمال از بین رفتن خورشید زودتر از زمان مورد انتظار وجود دارد. خورشید گاه به گاه کمی سردتر می‌شود. اگر قرار باشد آن قدر انرژی از دست بدهد که دیگر نتواند گرمای کافی تولید کند، زمین نیز برای حفظ حیات بیش از اندازه سرد خواهد شد.

نابودی جهان ۱۸: ابر آتش فشان

نابودی جهان

ما روی یک بمب ساعتی در حال تیک تاک نشسته‌ایم؛ نام این بمب هسته‌ی زمین است. حدود ۷۵.۰۰۰ سال پیش، هسته‌ی زمین با چنان شدتی فوران کرد که هند مدرن امروزی را به وجود آورد. این رویداد ۹۵٪ از گونه‌های روی سیاره‌ی زمین را از بین برد. دانشمندان معتقدند که ظرف ۸۰ سال آینده مستعد تجربه‌ی یک نمونه‌ی دیگر از این دست هستیم. خوشبختانه، اگر این اتفاق بیفتد، ما از وقوع آن آگاه خواهیم بود، چون سازمان زمین شناسی آمریکا در حال رصد کردن این واقعه است. اما، شکی نیست که تا حدود زیادی اکثر گونه‌های حیات را بر روی کره‌ی زمین نابود خواهد کرد.

۱۷. اپیدمی غیر قابل توقف

نابودی جهان

چه سارس، آنفوانزای H1N1، ابولا، ویروس زیکا، یا هر بیماری دیگری باشد، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که یک اپیدمی رخ خواهد دارد، و ما متاسفانه توانایی متوقف کردن آن را نخواهیم داشت. در حال حاضر هم بیماری‌های خاصی وجود دارند که نسبت به آنتی بیوتیک‌ها مقاوم هستند. اگر یک بیماری کاملا در برابر داروهای ما مصون و مقاوم بشود، و مثل آتشی شعله ور و پر زور پراکنده شود، می‌تواند کل جهان را متزلزل کند، اقتصادها را فرو بپاشد و آدم‌ها را به خانه‌ها و جوامع خود محدود کند. علاوه بر ابتلای به آن، آشوب، بی‌نظمی، و جنگ در می‌گیرد و حتی آدم‌های بیشتری کشته خواهند شد.

۱۶. ازدیاد جمعیت

نابودی جهان

به خاطر منابع محدود و مصرف بی‌رویه‌ توسط انسان‌ها، یکی از دانشمندان صاحب عنوان و برنده‌ی جایزه ادعا می‌کند ازدیاد جمعیت به انقراض ما منجر خواهد شد. با پیشرفت‌های فناوری که زندگی را طولانی‌تر می‌کنند، یک انفجار جمعیت به بیش از ۹ میلیارد نفر توانایی تغذیه‌ی همه‌ی آدم‌ها را از ما خواهد گرفت. کمبود منابع به فروپاشی اقتصاد و گرسنگی گسترده در سطح جهان منجر خواهد شد.

۱۵. اتفاق ناگوار شتاب دهنده‌ی ذرات

نابودی جهان

دانشمندان با اصرار به پیشبرد اکتشافات علمی ادامه می‌دهند. در مورد شتاب دهنده‌ی ذرات، این امر می‌تواند به پیامدهای فاجعه‌آمیزی منجر شود. چند دانشمند و کارشناس رسمی این زنگ هشدار را به صدا درآورده‌اند که ارتقاء شتاب دهنده‌ی ذرات می‌تواند سیاهچاله‌های کوچکی ایجاد کند که کره‌ی زمینی را که ما می‌شناسیم از بین خواهد برد.

نابودی جهان ۱۴: فاجعه نانوتکنولوژی

نابودی جهان

نانوتکنولوژی توانایی خلق کامپیوترها در یک سطح اتمی است. اخیرا آن‌ها این تکنولوژی را ارتقاء داده‌اند تا بتواند سرطان را معالجه و بیماری‌ها را درمان کنند؛ عده‌ای دیگر گفته‌اند که می‌توان از آن اساسا برای ایجاد هر چیزی که دوست داریم استفاده کنیم. با وجود این، بسیاری می‌گویند این تکنولوژی می‌تواند تکثیر شود و هر چیزی را در مسیر خود مصرف کند، و در این فرایند جهان را از بین ببرد. در حالی که دانشمندان معتقدند این نظریه به لحاظ فنی ممکن است، احتمالا محدود نگه داشتن آن آسان است.

۱۳. برخورد به شهاب آسمانی

نابودی جهان

اولین سناریوی پایان یافتن جهان در زندگی واقعی برای دایناسورها در اثر برخورد با یک شهاب سنگ اتفاق افتاد، و آن‌ها راه گریزی از آن نداشتند. اگر شهاب سنگ دیگری به سمت ما بیاید، احتمالا نسل بشر و بسیاری از موجودات دیگر روی کره‌ی زمین را از بین می‌برد. متاسفانه، در حالی که هالیوود دوست دارد این بحران را با کمک اخترشناسان و سلاح‌های هسته‌ای حل کند، ناسا راهی برای جلوگیری از برخورد و آسیب شهاب سنگ‌ها به زمین ندارد. اگر یکی از آن‌ها به سمت ما بیاید، احتمالا برای شما پیامکی ارسال خواهند کرد. با این حال، خیلی نگران نباشید. احتمال این رخداد بسیار اندک است.

۱۲. رستاخیز و نابودی جهان

نابودی جهان

بسیاری از مذاهب و ادیان جهان آموزه‌هایی درباره‌ی نحوه‌ی پایان یافتن جهان دارند.

در مسیحیت، جهان متحمل زجر و شکنجه‌ی وحشتناکی خواهد شد. مسیح باز خواهد گشت تا پیروانش را با خود ببرد، و بی‌اعتقادان را به حال خود رها خواهد کرد.

در اسلام، پایان جهان «قیامت» نامیده می‌شود. منجی به جدال با دجال می پردازد، و این به صلح و کامیابی بشریت منجر خواهد شد و پس از آن رستاخیز جهان خواهد شد.

در هندوئیسم، ایزدی به نام ویشنو سوار بر اسبی سپید باز خواهد آمد، که شمشیری شبیه یک ستاره‌ی دنباله دار در دست دارد، و تمام نیروهای اهریمنی را از بین خواهد برد.

به هر طریقی که رخ دهد، همیشه این احتمال وجود دارد که نیرویی الهی پایان جهان را رقم بزند.

۱۱. طوفان خورشیدی

نابودی جهان

طوفان خورشیدی همواره در خورشید اتفاق می‌افتد. اما، اگر قرار باشید یک طوفان خورشیدی عظیم فوران کند، می‌تواند اساسا شبکه‌های برق و سیستم‌های جهت‌یابی روی زمین را از کار بیندازد. نتیجه خوفناک است، نابودی اقتصاد در تمامی قاره‌ها.

نابودی جهان ۱۰: مگا بمب

نابودی جهان

بمب‌های هسته‌ای نازل شده بر هیروشیما و ناگازاکی در مقایسه با موشک‌ها و بمب‌هایی که کشورها امروزه ساخته‌اند کوچک به حساب می‌آیند. اخیرا روسیه بمب‌هایی را درست کرده است که می‌توانند کل یک کشور را نابود کنند. حالا تصور کنید ایالات متحده یا چین چه آشی برایمان پخته‌اند. کار زیادی نمی‌برد چند مگا بمب انداخته شود، میلیون‌ها تن نابود شوند، اقتصاد جهان در هم بشکند، و بشر به دوران سیاه خود برگردد.

۹. انفجار پرتوی گاما

نابودی جهان

انفجارهای پرتوی گاما فوق‌العاده سریع و جریان‌های قدرتمند انرژی هستند که قادرند ذرات اتمی را نابود و اساسا هر چیزی را که بر سر راهشان قرار می‌گیرد بکشند. انفجارهای کوچک همیشه از خورشید ساطع می‌شوند، اما لایه‌ی ازن زمین می‌تواند مانع ورود آن‌ها به زمین شود. با وجود این، اگر یک ستاره در ۱.۰۰۰ سال نوری از زمین در یک سیاهچاله بیفتد، موج عظیمی از انرژی گاما ساطع خواهد کرد. اگر به سمت ما راهی شود، می‌تواند کل منظومه‌ی ما و زمین را به نابودی بکشاند. ترسناک‌ترین بخش ماجرا آن است که در صورت وقوع زمانی متوجه خواهیم شد که دیگر خیلی دیر شده است. خوشبختانه احتمال رخ دادن آن بسیار اندک است.

نابودی جهان ۸: خاموش کردن کامپیوتر

نابودی جهان

این نظریه که جهان ما در واقع یک شبیه سازی کامپیوتری است چندان هم که به نظر می‌رسد احمقانه نیست. بسیاری از دانشمندان چنین نظریه پردازی کرده‌اند که جهان ما در واقع می‌تواند شبیه‌سازی ساخته شده ‌ای توسط یک هوش برتر باشد. اگر ما در یک شبیه سازی کامپیوتری قرار داشته باشیم، کافی است آن هوش برتر کامپیوتر را خاموش و روشن کند، و آن وقت تمام ما در چشم بر هم زدنی به فنا خواهیم رفت!

۷. قحطی گسترده جهانی و نابودی جهان

نابودی جهان

ریشه کن کردن نسل بشر کار چندانی نمی‌برد. فقط کافی است منابع آب و غذا را از ما بگیرند، آن وقت خیلی سریع دخلمان خواهد آمد. چه با حمله‌ی هسته‌ای، ویروس محصول کش، یا طاعون، یا ازدیاد جمعیت باشد، قحطی گسترده‌ی جهانی احتمالا یکی از آن طرق مهم و اصلی است که باعث می‌شود بشر به پایان خود سلام کند. متاسفانه، برخلاف بعضی دیگر از احتمال‌ها، خطر رخ دادن قحطی بسیار بیشتر است.

۶. ابرانسان های اصلاح ژنتیکی شده

نابودی جهان

با ورود مهندسی ژنتیک، دانشمندان شروع به اصلاح تمام ژنوم‌های انسان‌های تازه به دنیا آمده خواهند کرد تا آن‌ها را به آدم‌هایی باهوش‌تر، چابک‌تر، و قوی‌تر از آنچه ما هستیم تبدیل کنند. با وجود نسل جدیدی از انسان‌های بسیار باهوش و پیشرفته، نوع بشر راه انسان‌های نئاندرتال را خواهد پیمود، و هر چند به طور سیستماتیک کشته خواهد شد اما به تدریج به تکامل ادامه می‌دهد تا گونه‌ها و نسل‌های جدیدی به وجود بیایند.

۵. فاجعه زیست فناوری (بیوتکنولوژی)

نابودی جهان

دانشمندان دوست دارند در نظم طبیعت دخالت کنند. در بسیاری از موارد، آن‌ها بی‌وقفه به تغییر شکل نحوه‌ی استفاده‌ی ما از بیولوژی و باکتری‌ها می‌پردازند تا بیماری‌ها را درمان و به انسان‌ها کمک کنند. با وجود این، درست مثل دکتر فرانکشتاین، گاهی دانشمندان فقط از نیات خوب خود یک هیولا به وجود می‌آورند. برای نابودی و پایان دادن به جهان کافی است یک ویروس مهندسی شده به لحاظ بیولوژیک را که راه شناخته شده و مشخصی برای متوقف کردنش وجود ندارد در جهان آزاد کنند.

۴. تروریسم سایبری

نابودی جهان

با وابسته شدن بیشتر جهان به کامپیوترها، تروریسم سایبری در هر دو جهان سیاست و اقتصاد به یک تهدید بالقوه و فزاینده تبدیل شده است. درست مانند یک اپیدمی بیولوژیک، اگر کسی یک ویروس کامپیوتری بسازد که بتواند کل اینترنت و شالوده‌ی سایبری را در هم بریزد، می‌تواند به فروپاشی اقتصادی و آشوب سیاسی منجر شود. و این آن اندازه که بعید به نظر می‌رسد نیست؛ بسیاری معتقدند مدافعان سایبری جهان به طور کامل برای مقابله با حملات خاص تجهیز نشده‌اند.

۳. تغییر آب و هوا

نابودی جهان

تغییر آب و هوا بسیار مورد توجه عده‌ی زیادی از دانشمندان و اخیرا رهبران جهان بوده است. از میان راه‌های بسیاری که ممکن است جهان پایان بپذیرد، تغییر آب و هوا در بین بالاترین‌ها قرار دارد. در حالی که بعضی از دانشمندان خوش بین هستند که این امر می‌تواند کند و به نحو اساسی وارونه شود، سایرین فکر می کنند که خیلی دیر شده است و کار چندانی از دست ما بر نمی‌آید. تغییر آب و هوایی می‌تواند به شرایط آب و هوایی شدید، خشکسالی، قحطی، و جنگ بینجامد؛ اگر جلوی آن گرفته نشود، آن قدر اوضاع بدتر خواهد شد که کل جمعیت جهان منقرض می‌شوند.

۲. رکود جهانی

نابودی جهان

رکود بزرگ اولین پدیده‌ی اقتصادی جهانی بود، که بر زندگی میلیون‌ها انسان تاثیر گذاشت. می‌ترسیدند فروپاشی اقتصادی ۲۰۰۸ نیز به رکود دیگری تبدیل شود اما خوشبختانه آنقدرها پیش نرفت. بسیاری معتقدند که همچنان این احتمال وجود دارد که به یک رکود دیگر دچار شویم، فاجعه‌ای که بر اقتصادهای جهانی تاثیر می‌گذارد و حتی رکودی بدتر از قبل به بار می‌آورد. با یک رکود جهانی، میلیون‌ها تن شغل خود را از دست می‌دهند، گرسنگی می‌کشند، و می‌میرند. احتمالا جنگ در خواهد گرفت، و به جنگ جهانی سوم منجر خواهد شد.

۱. جنگ هسته ای و نابودی جهان

نابودی جهان

جنگ جهانی سوم یک جنگ هسته‌ای خواهد بود. در جهان، حدودا ۱۵،۰۰۰ سلاح هسته‌ای وجود دارد. اکثر کشورها قبل از آنکه روسیه و ایالات متحده ذخایر عظیم مواد هسته‌ای خود را رها سازند حتی فرصتی برای استفاده از سلاح‌های خود را پیدا نخواهند کرد. اما این مهم نیست، برای غیر قابل سکونت کردن زمین برای زندگی تقریبا به ۵۰ تا ۱۰۰ سلاح هسته‌ای نیاز است. اگر انفجارها شما را نکشند، تخلیه‌ی ازن و ترکیب آن با زمستان هسته‌ای اکثر خوراکی‌های شناخته‌ شده‌ی روی کره زمین را از بین خواهد برد، که همین امر به قحطی منجر می‌شود. نجات یافتگان جنگ هسته‌ای از گرسنگی خواهند مرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

نابودی جهان: ۲۵ احتمال که جهان در ۱۰۰ سال آینده به پایان می‌رسد


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی