کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۳ بهترین میوه و سبزیجات با کربوهیدرات پایین

میوه‌ها و سبزیجات تازه به طور کلی چربی و کالری کمی دارند، اما حاوی مقادیر مختلف کربوهیدرات و قند هستند. دانستن محتوای کربوهیدرات برای افرادی که سعی در مدیریت مصرف خود دارند، مفید است. تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف انواع میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌تواند به کاهش خطر شایع‌ترین بیماری‌ها و علل مرگ و میر از جمله سرطان، بیماری قلبی و دیابت نوع 2 کمک کند. بسیاری از رژیم‌ها و برنامه‌های غذایی نیاز به مصرف کربوهیدرات خاصی دارند. به عنوان مثال افرادی که از رژیم کتوژنیک پیروی می‌کنند، از 2000 کالری در روزشان حدود 20 تا 50 گرم کربوهیدرات است. مصرف میوه‌ها و سبزیجات زیر می‌تواند بدون لغو مزایای سلامتی رژیم‌های کم کربوهیدرات، باعث ایجاد رنگ و طعم در برنامه غذایی و دریافت مواد مغذی حیاتی شود. در این مقاله، ۱۳ بهترین میوه و سبزیجات با کربوهیدرات پایین را می‌بینیم.

میوه و سبزیجات با کربوهیدرات پایین

بهترین میوه و سبزیجات با کربوهیدرات پایین

میوه‌ها دارای محتوای کربوهیدرات بالاتری نسبت به اکثر سبزیجات هستند زیرا قند طبیعی دارند. با این حال، این بدان معنا نیست که باید از آنها اجتناب کنید.

افرادی که میزان مصرف کربوهیدرات خود را کنترل می‌کنند نیز باید توجه داشته باشند که برخی از میوه‌ها محتوای آب بیشتری دارند. این بدان معناست که آنها کربوهیدرات کمتری در هر وعده 100 گرمی ارائه می‌دهند.

موارد زیر برخی از میوه‌های کم کربوهیدرات هستند.

میوه ها با کربوهیدرات پایین

۱. هندوانه

این میوه تابستانی با تنها 7.55 گرم در هر 100 گرم، کم‌ترین میزان کربوهیدرات را دارد. هندوانه همچنین منبع خوبی از ویتامین A است و محتوای آب زیادی دارد؛ همین ویژگی‌ها آن را به یک ماده غذایی عالی تبدیل می‌کند. هندوانه ضمن داشتن کالری نه چندان یاد می‌تواند به احساس سیری نیز منجر شود.

۲. توت فرنگی

توت یک انتخاب محبوب برای افرادی است که مقدار مصرف کربوهیدرات خود را رعایت می‌کنند و توت فرنگی حداقل کربوهیدرات را دارد.

هر وعده 100 گرمی توت فرنگی 7.68 گرم کربوهیدرات به بدن می‌رساند. این میوه خوش طعم همچنین منابع عالی پتاسیم و ویتامین C است.

مطلب مرتبط: ۱۰ دلیل مهم برای افزایش مصرف میوه و سبزیجات

۳. گرمک

این میوه نارنجی یکی از میوه‌های محبوب تابستانی است و هر 100 گرم آن فقط 8.16 گرم کربوهیدرات دارد.

۴. آووکادو

آووکادو میوه‌ای با محتوای کربوهیدرات نسبتاً کم است. این میوه چرب به ازای هر 100 گرم، حدود 8.53 گرم کربوهیدرات به بدن می‌رساند.

آووکادو همچنین منبع خوبی از چربی‌های تک غیراشباع است. این ویژگی‌ها سبب می‌شوند که آووکادو اثرات محافظتی روی قلب و رگ‌های خونی داشته باشند.

۵. طالبی

طالبی حدود 9.09 گرم کربوهیدرات به ازای هر 100 گرم تأمین می‌کند. این میوه طروات‌بخش همچنین منبع عالی ویتامین C و پتاسیم است. پتاسیم نوعی الکترولیت است که به حفظ فشار خون سالم، تعادل سطح اسید و بهبود سوخت و ساز بدن کمک می‌کند.

۶. هلو

با اینکه هلو از جمله میوه‌های شیرین است، اما به طور شگفت‌انگیزی محتوای کربوهیدرات پایینی دارد. هلو به ازای هر 100 گرم، 54/9 گرم کربوهیدرات دارد.

سبزیجات با کربوهیدرات پایین

در هر رژیم غذایی، سبزیجات منبع مهم تغذیه‌ای هستند. آنها به ویژه به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات کنترل‌شده برای تأمین مواد مغذی مفید هستند.

سبزیجات فیبر زیادی دارند و هر وعده از آنها کالری کمتری نسبت به سایر گروه‌های غذایی دارد. آنها همچنین حاوی طیف گسترده‌ای از ترکیبات مفید از جمله ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی هستند.

به طور کلی، هرچه مقدار آب بیشتر باشد، مقدار کربوهیدرات در هر وعده کمتر است. در ادامه بهترین گزینه‌های سبزیجات حاوی کم‌ترین کربوهیدرات را می‌بینید.

۷. خیار

خیار یک طعم‌دهنده و افزودنی عالی برای هر سالادی است. هر وعده صد گرمی خیار بدون پوست فقط حاوی 2.16 گرم کربوهیدرات است.

خیار با پوست، 63/3 گرم کربوهیدرات تأمین می‌کند. این ماده خوراکی خواه با پوست و خواه بدون پوست، یکی از سبزیجات بسیار مفید حاوی کربوهیدرات پایین است.

با این حال، بیشتر مواد مغذی خیار در پوست آن است. به همین دلیل، بهتر است خیار را با پوست مصرف کنید. کسانی که رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات کنترل‌شده را دنبال می‌کنند باید نوعی خیار با پوست نازک مانند خیار ایرانی را در نظر بگیرند. خیارهای انگلیسی معمولا پوست ضخیم‌تری دارند و همین امر باعث افزایش میزان کربوهیدرات می‌شود.

۸. کاهوی آیسبرگ

کاهوی آیسبرگ، علی رغم کمبود محتوای کلی مواد مغذی، شاید یکی از محبوب‌ترین سبزیجات باشد. با این حال، این نوع کاهو فقط 2.97 گرم کربوهیدرات در هر 100 گرم دارد.

آن را با سایر سبزیجات موجود در این فهرست همراه کنید تا یک سالاد کم کربوهیدرات و حاوی مواد مغذی متنوع ایجاد کنید.

۹. کرفس

کرفس نوعی سبزی همه کاره است که به خوبی با سالادها و انواع غذا سازگار است. این سبزی به اندازه کاهو (97/2 گرم در هر 100 گرم) کربوهیدرات دارد.

کرفس می‌تواند به عنوان بخشی از رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات، به بسیاری از وعده‌های غذایی اضافه شود.

۱۰. قارچ سفید

قارچ در هر 100 گرم فقط 3.26 گرم کربوهیدرات تأمین می‌کند. شما می‌توانید آن را به عنوان بخشی از یک صبحانه سالم و کم کربوهیدرات به املت سفید تخم‌مرغ اضافه کنید.

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که قارچ می‌تواند سلامت قلب را حفظ کرده و خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها و دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

۱۱. اسفناج

هر 100 گرم اسفناج 3.63 گرم کربوهیدرات تأمین می‌کند. این گیاه مغذی فقط حدود 1 گرم کربوهیدرات در هر فنجان دارد.

اسفناج منبع عالی آهن، کلسیم و منیزیم است و می‌تواند به ویژه برای دریافت این مواد معدنی ضروری در رژیم گیاهخواری یا وگان مفید باشد. شما می‌توانید از اسفناج برای غنی‌سازی سالادها و انواع پاستا استفاده کنید.

۱۲. سوییس چارد

سوئیس چارد یکی دیگر از سبزیجات برگ‌دار دارای مواد مغذی فراوان است. هر 100 گرم از این سبزی فقط 3.74 گرم کربوهیدرات تأمین می‌کند. می‌توانید از سوئیس چارد در تهیه سوپ‌ها استفاده کنید.

۱۳. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از مغذی‌ترین گیاهان خوراکی است که فقط 3.89 گرم کربوهیدرات به ازای هر 100 گرم دارد.

این ماده خوراکی بسیار متنوع است. شما می‌توانید آن را به صورت خام مصرف کنید، در انواع غذاها بپزید یا به سالادها اضافه کنید.

گوجه فرنگی نه تنها خوشمزه است، بلکه می‌تواند خطر سکته مغزی را نیز کاهش دهند.

کلام پایانی

وقتی که قرار است مقدار مصرف کربوهیدرات را کاهش بدهید، نیازی نیست که میوه‌ها و سبزیجات مورد علاقه خود را قربانی کنید.

همچنین، دنبال کردن یک رژیم غذایی که میزان کربوهیدرات را کاهش می‌دهد به این معنی نیست که وعده‌های غذایی فقط باید از پروتئین تشکیل شود. مقداری از میوه‌ها و سبزیجات بالا را به برنامه غذایی‌تان اضافه کنید تا یک وعده غذایی جذاب‌تر داشته باشید و در عین حال مواد مغذی بیشتری هم دریافت کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: medicalnewstoday

۱۳ بهترین میوه و سبزیجات با کربوهیدرات پایین


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی