کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آمانیکو اورتگا :میلیاردر اسپانیایی ثروتمندترین آدم جهان

جهان، حالا یک مرد ثروتمند جدید و میلیاردر دارد. این ثروتمند کسی نیست جز آمانیکو اورتگا متنفذ و صاحب بزرگ‌ترین برند پوشاک دنیا. وی برای نخستین بار بر بیل‌گیتس، موسس مایکروسافت، غلبه کرد.

میلیاردر

آمانیکو اورتگا

طبق گزارش ردگیری لحظه‌ای فوربس، این میلیاردر زیرک و موسس خرد‌فروشی پوشاک اروپایی زارا اخیرا با ثبت رکود ۷۹.۸ میلیارد دلار (برابر ۱ با ۷۱.۸ میلیاردر یورو یا ۵۱.۸۴ میلیارد پوند) بیل گیتس را مغلوب کرد و عنوان ثروتمندترین آدم روی زمین را از آن خود ساخت.

اورتگا زیرک به اندازه‌ی بیل گیتس نامی آشنا برای مردم نیست، ولی در سال‌های اخیر بی‌سروصدا در فهرست رتبه‌بندی ثروتمندترین آدم‌های جهان بالا رفته است، چرا که شرکت‌اش مداوما عملکرد خوبی داشته است و توسعه یافته است.

اورتگا برخلاف بسیاری از آدم‌های ثروتمند جهان از فرش به عرش رسیده است. وی داستان غم‌انگیزی دارد. زمانی که وی در ۱۹۳۶ در خلال جنگ‌های مدنی اسپانیا به دنیا آمد، پدرش ماهانه ۳۰۰ پزوتا، که حقوق بخورنمیری بود دریافت می‌کرد.

مطلب مرتبط : ۵ اشتباه بزرگ که مانع میلیاردر شدن تان می‌شود

زندگی‌نامه‌نویس اورتگا می‌گوید در دوران کودکی خانواده‌اش همیشه استطاعت تامین غذای کافی را نداشتند. او مدرسه را در اوایل نوجوانی ترک کرد و کارش را از پایین‌ترین سطح ممکن به عنوان یک پسر پیغام‌بر در یک فروشگاه آغاز کرد.

وقتی اورتگا دهه‌ی چهل‌سالگی‌اش را می‌گذراند زارا را تاسیس کرد-که یک خرده‌فروش پوشاک مد با رشد سریع است که هر روز قوی‌ و قوی‌تر می‌شود. این برند خوش‌نام پوشاک ابتدا در اسپانیا سپس در پرتغال و فرانسه و بعد هم در لندن سریعا رشد کرد و حالا در تمام دنیا در حال رشد است.

طبق گزارش فوربس ثروت اورتگا در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵.۳ %، یعنی ۴ میلیارد دلار دیگر رشد کرده است. بخشی از آن مربوط به رشد سهام ایندیتکس، شرکت والد زارا، است.

در ۱۰ سال گذشته، ارزش بازار ایندیتکس ۵۷۰ % بالا رفته است، که دلیل اصلی حرکت اورتگا در بالا رفتن از فهرست رتبه‌بندی ثروتمندان جهان است.

مطلب مرتبط : ۷ توصیه برای میلیاردر شدن


نویسنده: مایک برد

مترجم: تحریریه سایت کسب و کار  امیر پوریانسب

منبع: ام اس ان

آمانیکو اورتگا :میلیاردر اسپانیایی ثروتمندترین آدم جهان

چطور پولدار شویم

چطوری میلیردر شویم


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی