کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مونترال بهترین شهر چند فرهنگی جهان

فکر می‌کنید بهترین شهر چند فرهنگی جهان (دارای کمترین تبعیض نژادی در عین داشتن تنوع قومی زیاد) کدام است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر بخوانید.

مونترال بهترین شهر چند فرهنگی جهان

نام تورنتو به عنوان یکی از نامزدها سریعا به ذهن متبادر می‌شود، اما این شهر با گرانی فزاینده‌ای روبرو است و شاید به لحاظ قومی یا دست کم به لحاظ درآمد و طبقه‌ی اجتماعی از قبل بیشتر تفکیک شده است. احتمال دارد سیدنی در بین ۱۰ برترین شهر جای داشته باشد اما نواحی شیک و بسیار مدرن متعددی هستند که می‌توانند در جایگاه شماره‌ی یک قرار بگیرند! سائوپائولو دارای اقوام بسیار زیادی است، اما وقتی به اصل و ریشه‌ی آن‌ها پی می‌بریم می‌بینیم که همه برزیلی هستند!

مونترال بهترین شهر چند فرهنگی جهان

مطلب مرتبط: ۱۰ چندفرهنگی‌ ترین شهرهای دنیا

نخندید، اما ژنو هم ممکن است در این رقابت قرار بگیرد، هم به خاطر جمعیت مهاجران مقیم در حوالی مرکز آن و سازمان‌های بین‌المللی موجود در این شهر. اما شاید بخواهم کمی بر روی شهرستان بروکلین تمرکز کنم، که اگر شهر بود چهارمین بزرگترین شهر ایالات متحده می‌شد. (من عاشق کوئینز هستم اما سخت می‌توانم این منطقه را یک شهر بنامم.) اخیرا از سرتاسر جهان مهاجرانی به بروکلین وارد شده‌اند، و حتی عالی‌ترین محله‌های آن نیز معمولا از نواحی فقیرتر چندان فاصله‌ای ندارند.

با وجود این، اگر بروکلین را به حساب نیاوریم، قابل توجه است که مونترال بالاترین شانس را برای قرار گرفتن در صدر این فهرست دارد: شهری که آنقدر ثروتمند هست که خارجی‌ها را به خود جذب کند و آن‌ها را آسان از دست ندهد.

مونترآل Montreal بزرگترین شهر استان کبک در کانادا و دومین شهر بزرگ این کشور (پس از تورنتو) و پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی می‌باشد. جمعیت آن در ۲۰۱۱ میلادی ۱٬۶۴۹٬۵۱۹ و به همراه حومهٔ شهر ۳٬۸۲۴٬۲۲۱ نفر بوده‌است. مونترآل دومین شهر بزرگ فرانسه‌زبانجهان (پس از پاریس) است. این شهر هم‌چنین میزان قابل توجهی جمعیت انگلیسی‌زبان و مهاجر متفرقه دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: marginalrevolution

مونترال بهترین شهر چند فرهنگی جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی