کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

موفقیت در کسب و کارها با ۶ توصیه‌ از نمایش های کمدی

موفقیت در کسب و کارها

در این نوشتار ۶ توصیه‌ از نمایش‌های کمدی برای موفقیت کسب و کار را می‌خوانید پس با بازده همراه باشید تا ببینید نویسنده این مقاله، پاتریشیا تامپسون چگونه با الهام از نمایش های کمدی به پیروزی و موفقیت در کسب و کارها رسید.

کسب و کار
پاییز گذشته پس از این‌که برای هزارمین بارشرکت در برنامه‌ی تلویزیونی”سخنران” را لغو کردم، تصمیم گرفتم در کلاس بداهه‌پردازیی کمدی ثبت نام کنم.

من برنامه‌ی تلویزیونی “این‌جا چی کار می‌کنی” را تماشا می‌کردم و با خودم فکر می‌کردم “چرا نمی‌توانم فی‌البداهه فکر کنم و مانند آدم‌های آن برنامه، شوخی‌های کنایه‌آمیز خلق کنم”

بنابراین، در نخستین روز کلاس، تمام توانم را به کار گرفتم و خودم را وادار کردم واقعا توجه کنم. من مطمئن بودم ویل فرل یا تینا فی بعدی نخواهم‌بود، ولی پی‌بردم این کلاس مهارت‌هایم را در سخن گفتن در جمع ارتقا می‌دهد.

اما پیش‌بینی نکرده‌بودم این کلاس می‌تواند برای فضای حرفه‌ای هم درس‌های ارزشمندی داشته‌باشد. درواقع، با قاطعیت می‌توانم بگویم دوره‌ی بداهه‌پردازی برای کسانی‌که می‌خواهند در محل‌کار مفیدتر باشند، می‌تواند سودمند باشد.

این موارد ۶ مهم‌ترین درس از بداهه‌پردازی کمدی هستند که می‌توانند به پیش‌رفت شغلی‌تان کمک کنند.

توصیه ۱ برای موفقیت در کسب و کارها : مشاهده کنید و بشنوید

این یکی از قاعده‌های بنیادی بداهه‌پردازی است. در اصل برای این‌که بتوانید واکنش موثری به رقبای حاضر در صحنه‌تان نشان بدهید، باید کاملا به حرف‌ها و حرکت‌های‌شان دقت کنید. بنابراین، به جای این‌که به چیزی که بعد از او می‌خواهید بگویید فکر کنید، یا گوشی هوشمند لرزان‌تان شما را به خواندن شایعه‌ی جالبی وسوسه کند، تمام توجه‌تان را به طرف مقابل بدهید.

فواید این روی‌کرد در تعامل با هم‌کاران کاملا مشهود است. اگر این درس را در محل کار استفاده کنید و از اوضاع هم‌کاران‌تان آگاه بمانید، احساس می‌کنند درک‌شان می‌کنید و برای‌شان ارزش قائل هستید.

این باعث می‌شود آنها هم این توجه را با توجه و التفات بیش‌تر پاسخ بدهند. از این گذشته، با آگاهی از اوضاع هم‌کاران‌تان قادر خواهیدبود اطلاعات بیش‌تری از جمله داده‌های شفافی را مانند واقعیت‌های خاص و اطلاعات جزیی‌تر را مثل پاسخ‌های غیرکلامی و پویایی گروه به‌دست بیاورید.

توصیه ۲ برای موفقیت در کسب و کارها : از خیالات خود بیرون بیایید

وقتی وسط اجرای یک صحنه  کمدی هستید، اوضاع تغییر می‌کند. ممکن است پیش‌بینی کرده‌باشید که صحنه در مسیر مشخصی حرکت کند(شاید فکر می‌کنید این‌کاره هستید)، اما ناگهان به سوی دیگری می‌رود(و پی‌می‌برید درواقع یک کودک نوپا هستید)

اگر به سرعت خودتان را با اوضاع مطابقت ندهید و خط فکری طرف مقابل را نگیرید، سوژه‌های ممکن جدید را برای ادامه دادن آن صحنه از دست خواهیدداد.

در محل کار، شاید شما و هم‌کاران‌تان رویکردهای متفاوتی نسبت به یک موضوع داشته‌باشید(چون به هرحال آدم‌های متفاوتی هستید).اگر به این تفاوت‌ها احترام بگذارید و آنها را بپذیرید، و آرزو نکنید کاش آن فرد بیش‌تر شبیه شما بود، همه از این تعامل راضی‌تر خواهیدبود.

و شاید گاهی روش آنها هم خوب و یا حتی بهتر از روش شما باشد! هم‌چنین، اگر زیرک باشید می‌توانید به واقعیت‌های جدیدی که پیش می‌آیند بهتر واکنش نشان دهید.

مطلب مرتبط: ۵ گام اساسی و عالی موفقیت در کسب و کار

توصیه ۳ برای موفقیت در کسب و کارها : از منفی‌بافی پرهیز کنید

معلم من تاکید می‌کرد تماشای بازی‌گرانی که با هم کنار نمی‌آیند اصلا برای مخاطب‌ها جذاب نیست. در واقع، او توصیه می‌کرد اگر قرار است کشمکشی وجود داشته‌باشد بهتر است درباره‌ی موضوع مهمی باشد، چون بحث‌ها و لج‌بازی‌ها در یک بداهه‌پردازی کمدی اصلا خنده‌دار نیستند.

بدیهی است که هیچ رابطه‌ای بدون کشمکش نیست. یک درس مهم این است که مطمئن شوید مخالفت‌ها بر سر موضوعی باارزش است. به این فکر کنید که آیا واقها ارزش آن را دارد که سر مشکلات روزمره بحث کنید یا روحیه‌ی بد کسی را به خودتان منتقل کنیدیا نه.

اگر مسائل جزیی را رها کنید و فقط برای مشکلات اساسی مجادله کنید می‌توانید محیط کار مثبت‌تر و مولدتری ایجاد کنید.

توصیه ۴ برای موفقیت در کسب و کارها : دقیق باشید

در بداهه‌پردازی کمدی، هرچه درباره‌ی موقعیت، شخصیت و وضعیتی که در آن قرار دارید دقیق‌تر باشید، برای همه بهتر است.

بنابراین، مثلا، به جای “از این‌که اینجا با تو نشسته‌ام دارم لذت می‌برم”، بهتر است بگویید”لولیتا، از این‌که دارم با تو این قلعه‌ی شنی را در بالی می‌سازم واقعا لذت می‌برم.” این به بازی‌گران دیگر اطلاعات بیش‌تری برای پاسخ دادن می‌دهد و شما را قادر می‌سازد نفوذ بیش‌تری روی جهت حرکت صحنه داشته‌باشید.

گاهی همه‌ی ما مقصر هستیم چون انتظار داریم آدم‌های دیگر ذهن‌مان را بخوانند و بفهمند چه می‌خواهیم. اما هم‌کاران‌تان تنها درصورتی می‌توانند کمک‌تان کنند که در یک مرکز ارائه‌ی خدمات غیب‌گویی مشغول به کار باشید، در غیر این صورت احتمال آن خیلی کم است!

درمورد خواسته‌های‌تان دقیق و صریح باشید و با قاطعیت کامل دیدگاه‌تان را بیان کنید، این‌گونه می‌توانید سوءبرداشت‌ها و دلخوری‌ها را در محل کار به‌طور قابل توجهی کاهش دهید و شاید به عنوان یک رهبر اندیشه شناخته‌شوید. و شگفت‌انگیز است، شاید احتمال این‌که به خواسته‌های‌تان برسید بیش‌تر باشد!

مطلب مرتبط: ۱۰ فرمول موفقیت در کسب و کار

توصیه ۵ برای موفقیت در کسب و کارها : گرایش به تفریح و سرگرمی داشته‌باشید

معلم‌مان همیشه به ما می‌گفت همه‌ی ما موظف هستیم با گرایش به تفریح و سرگرمی وارد کلاس شویم. وظیفه‌ی هیچ‌کس جز خودمان نبود که ما را سرگرم کند. هیچ عذری پذیرفته نبود.

جالب این بود که هرکدام از ما وقتی با همان نگرش می‌آمدیم، انگار تمایل‌مان به تفریح و سرگرمی چندبرابر می‌شد، و فضایی رویایی برای خلاقیت ایجاد می‌کرد. در محل کار، هر فرد مسئول شادی خودش است. بله، رهبری و فرهنگ کار مهم هستند، اما در نهایت شما مسئول واکنش‌هایی هستید که در اوضاع مختلف نشان می‌دهید.

اگر زمانی، پی‌بردید محیط برای‌تان خوشایند نیست، انتخاب با شما است که چیزی پیدا کنید که برای‌تان رضایت‌بخش باشد. در این هنگام سعی کنید نگرش مثبتی به دفتر کار در خودتان ایجاد کنید.

توصیه ۶ برای موفقیت در کسب و کارها : استعدادهای هر شخص را شناسایی کنید

به عنوان آخرین درس، در کلاس بداهه‌پردازی کمدی ، همه‌ی ما با استعدادهای متفاوتی وارد می‌شدیم-یکی از هم‌کلاسی‌ها در فریفتن آدم‌ها با تظاهر به عدم خودآگاهی مانند کریستین ویگ بود، یکی دیگر صدای بی‌نظیری برای آواز داشت و می‌توانست فورا قافیه بسازد، در حالی‌که فردی که در ظاهر مبادی آداب به نظر می‌رسید می‌توانست خنده‌دارترین نظرها را با جدی‌ترین حالت و خیلی به‌موقع ارائه کند.

بهترین و (خنده‌دارترین) صحنه‌های ما زمانی بودند که آگاهانه از یک‌دیگر حمایت می‌کردیم تا بتوانیم استعدادهای‌مان را به نمایش بگذاریم.

در محل کارتان به‌طور متمرکز تلاش کنید استعدادهای یک‌دیگر را بشناسید و برای هم فضایی ایجاد کنید که از این استعدادها در جهت منافع تیم استفاده کنید. اگر آدم‌ها بتوانند از قابلیت‌های‌شان استفاده کنند، شکوفا می‌شوند، و هنگامی‌که هر فرد بهترینِ خودش باشد، همه‌ی اعضای تیم می‌توانند موفقیت‌های فوق‌العاده‌ای کسب کنند.

حتی اگر هرگز قدم به کلاسی نگذاشته‌اید، این اصول بداهه‌پردازی را به کار بگیرید تا شاهد اوج گرفتن شغل‌تان باشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزنس اینسایدر – businessinsider

موفقیت در کسب و کارها

موفقیت در کسب و کارها با ۶ توصیه‌ از نمایش های کمدی


نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی