کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ نکته درباره موفقیت در کارآفرینی از نظر موسس شرکت ZYN

داستان برخی از کسب و کارها و رویدادهای کارآفرینانه آنقدر زیبا و جذاب است که با شنیدنش گویی روح تازه ای در کالبد ما دمیده می شود و پر از عشق و انگیزه برای جستجوی موفقیت در کارآفرینی و کسب و کار خودمان می شویم. داستان شرکت نوشیدنی های ZYN هم یکی از این داستان ها است.

موفقیت در کارآفرینی از نظر موسس شرکت ZYN

بنیانگذاران ZYN ، قاسم خان و عاصم خان، در پاکستان متولد و بزرگ شده اند، اما با خانواده خود در سن جوانی به شیکاگو امریکا مهاجرت کرده اند. هر دوی آنها قبل از راه اندازی این کارآفرینی مشاغل خوبی در حوزه بانکداری و سرمایه گذاری و سهام داشته اند. اما شغل خود را ترک کرده و به دنیال رویای موفقیت در کارآفرینی برای خودشان رفته اند.

۱. داستان برند ZYN

قاسم خان درباره داستان برند خود میگوید : “استفاده از روش درمان های خانگی برای بیش از 5000 سال بخشی از فرهنگ جوامع شرقی بوده است.” خانواده ما هم مثل بسیاری دیگر از خانواده های شرقی برای همه بیماری ها و مشکلات سلامتی خود از سرماخوردگی گرفته تا التهاب و مشکلات معده روش های سنتی و به خصوص خود را داشته اند. بنابراین راه اندازی یک کسب و کار با محوریت نوشیدنی های طبیعی برای من امری طبیعی بود.  پدر ما دیابتی است و همیشه از درد دیابت در پای خود رنج می برد، تا جایی که دیگر اصلاً نمی توانست راه برود.

به همین منظور عمه‌ی ما یک کرم با زردچوبه درست کرد و روی پای پدرم گذاشت و در کمال تعجب طی یک ساعت، درد کاملاً از بین رفت. همین موضوع ما را بر آن داشت که زردچوبه و به عبارت دقیق تر کورکومین موجود در آن را ابتدا روی خودمان آزمایش کنیم. من روزانه مقدار قابل توجهی کورکومین و فلفل سیاه را با هم مخلوط و مصرف می کردم و نتایج واقعاً خوبی را تجربه کردم و درد کمرم بعد از سالهای سال برطرف شد.

از این رو به فکر تولید یک نوشیدنی بر پایه درمان های خانگی و طبیعی افتادیم که یک سبک زندگی برای ترویج سلامتی با محصولات طبیعی است. ما در شرکت خود به دنبال رعایت اصول اخلاقی کسب و کار و فعالیت در راستای مسئولیت اجتماعی و با حمایت از محیط زیست هستیم.

۲. آگاهی از امکان رسیدن به موفقیت

هر کسب و کاری دشواری‌های خودش را دارد؛ به خصوص صنایع غذایی و تولید نوشیدنی که مصرف کنندگان با گزینه‌های نامحدودی مواجه هستند که می‌توانند آن‌ها را وارد بدن‌شان کنند.

نخستین چیزی که باعث شد متوجه شویم در مسیر درست موفقیت قرار گرفتیم، هنگامی اتفاق افتاد که مشتریان در فواصل زمانی کوتاه و کوتاه‌تر سفارش‌های خود را افزایش می‌دادند. هم‌چنین، هنگامی که بازخوردهایی از جانب مشتریان وفادار مان دریافت کردیم که به ما نشان می‌دادند محصولات‌مان در حفظ سلامت و تن‌درستی‌شان تاثیر مثبت داشته است، متوجه شدیم مسیر درستی را انتخاب کرده‌ایم.

مطلب مرتبط: ۴ نکته درباره مسیر رسیدن به موفقیت از زبان یک کارآفرین موفق

۳. موفقیت در یک برنامه‌ی زمانی انعطاف پذیر

موفقیت در کارآفرینی یعنی موفقیت در کار و زندگی؛ این دو باید دست در دست هم به جلو حرکت کنند.

اکنون ما حتی سریع‌تر، سخت‌تر، و طولانی‌تر از گذشته کار می‌کنیم. این شرکت به عشق زندگی من و برادران‌ام تبدیل شده است. با وجود این، ما قادر هستیم زمان‌مان را طبق برنامه‌ریزی‌های مشخص برای ساخت و توسعه‌ی این شرکت سرمایه‌گذاری کنیم، و هم‌زمان می‌توانیم بقیه‌ی وقت زندگی‌مان را صرف خانواده‌مان کنیم.

مطلب مرتبط: ۵ نکته درباره رابطه موفقیت و پول از نظر دیناردی مدیر شرکت Nextiva

۴. برداشت دیگران از موفقیت شما چگونه است

از نظر بسیاری از آدم‌ها، موفقیت کاملا بر اساس ارزش خالص مالی سنجیده می‌شود. از نظر ما، مسائل مالی نیز اهمیت دارند، ولی ثروت مالی تنها عامل تعیین کننده برای موفقیت نیست.

رسیدن به موفقیت چند بعدی در تمام جوانب زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. از نظر ما، چنین موفقیتی شامل صرف وقت برای خانواده، شرکت در اجتماع، کمک‌های خیریه، پذیرش مسئولیت‌ اجتماعی، اخلاقی، و محیطی، انجام فعالیت‌های ورزشی و غیره می‌شود.

مطلب مرتبط: چشم انداز اندازه گیری موفقیت از زبان نویسنده کتاب سه ماهه پنجم

پذیرش تعهد انجام کار و پیروی از قواعد شخصی می‌تواند برای بسیاری از آدم‌ها به عنوان یکی از راحت‌ترین روش‌های کار قلمداد شود، ولی در حقیقت آن را نمی‌توان به عنوان طرحی برای رسیدن به موفقیت دانست. پیش‌تر بسیاری فکر می‌کردند موفقیت عمدتا به این معنی است که بتوانید بیش‌تر از سایرین پول در بیاورید. ولی این طرز تفکر برای آدم‌های امروزی نمی‌تواند به تنهایی عامل برای حرکت به سمت موفقیت باشد.

باید با تمام وجود درک کنید که چه چیزهایی می‌توانند برای‌تان موفقیت به همراه داشته باشند، و آگاهی سطحی از این مسائل کافی نیست. در نهایت، شما باید با تمام وجود موفقیت را احساس کنید، نه این‌که موفقیت خود را صرفا شبیه فیلم‌ها و تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شوند، در ذهن خود مشاهده کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: lifehack

۴ نکته درباره موفقیت در کارآفرینی از نظر موسس شرکت ZYN


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی