کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ مهمترین ویژگی های رهبران بزرگ را بشناسید

رهبری، چالش بزرگ امروز در همه‌ی زمینه‌ها است و همچنان هم در زمره‌ی بزرگ‌ترین چالش‌های ما در آینده قرار خواهد داشت. رهبری چالشی کاملا جدی است. درباره آبراهام لینکلن گفته می‌شود که وقتی مادرش درگذشت، او کنار بسترش بود و آخرین سخنان مادر به او این بود که: “برای خودت کسی شو آبراهام.” اگر این داستان درست باشد، او احتمالا حرف مادرش را گوش داده‌است. آدمی عاقل باش! آدمی قوی باش. آدمی مهربان باش! تمام ویژگی های رهبران بزرگ یک چالش بی‌نظیر است.

مهمترین ویژگی های رهبران بزرگ

رهبری چالشی است برای رسیدن به سطح جدید، بعد جدیدی که دارای فرصت و مسئولیت است. چه کسی مسئولیت و فرصت را در کنار هم نمی‌خواهد، وقتی که قرار است این دو یک زندگی فوق‌العاده ایجاد کنند؟

روشی کاملاً جدید برای رهبری وجود دارد که رهبری با دعوت نامیده می‌شود. نه رهبری به وسیله‌ی تهدید. نه رهبری با خشونت. نه رهبری توسط ارعاب، که بیش‌تر نشان‌دهنده‌ی نقطه‌ ضعف است تا مهارت‌ها. رهبری با دعوت. از آدم‌ها دعوت کنید تا روش بهتری برای انجام کارها داشته باشند.

این نوع رهبری همچنین رهبری با الهام نامیده می‌شود. به آدم‌ها الهام بدهید که تغییرات لازم را برای پیشرفت یا انجام کارها ایجاد کنند. ما به عنوان رهبر، باید به آدم‌ها الهام و انگیزه بدهیم. به عنوان رهبر، آدم‌ها را ترغیب به انجام کار درست می‌کنیم. ما به عنوان رهبر آدم‌ها را دعوت می‌کنیم. دعوت کنید، ترغیب کنید، الهام ببخشید، اما تهدید نکنید. در ادامه مهترین مهمترین ویژگی های رهبران بزرگ را بشناسید.

مهمترین ویژگی های رهبران بزرگ

اگر می‌خواهید رهبری باشید که آدم‌های ماهر و توانا را به خود جلب می‌کند، مهم است که خودتان فردی ماهر و توانا باشید. رهبری توانایی جذب کسی به استعدادها، مهارت‌ها و فرصت‌هایی است که به عنوان یک مالک، به عنوان یک مدیر و به عنوان پدر یا مادر ارائه می‌دهید.

آنچه در رهبری اهمیت دارد، اصلاح مهارت‌های شما است. همه رهبران بزرگ آن‌قدر روی خودشان کار می‌کنند تا به تاثیری که می‌خواهند برسند. در این‌جا شیوه‌های کار کردن روی خودتان را می‌بینید:

۱. قوی باشید نه گستاخ

یادگیری قدرتمند بودن اما حفظ ادب و آرامش گامی اضافی است که باید برای تبدیل شدن به یک رهبر قدرتمند و توانمند با طیف گسترده‌ای از دسترسی استفاده کنید. اما خط نازکی بین این دو وجود دارد که نباید از آن عبور کنید. برخی افراد بی‌ادبی را با قدرت اشتباه می‌گیرند. در حالی که جنین رفتاری ابدا جایگزین خوبی برای قدرت نیست. ما به بی‌ادبی نیازی نداریم. آن‌چه می‌خواهیم قدرت است و بس!

۲. مهربان باشید اما ضعیف نباشید

ما نباید ضعف را با مهربانی اشتباه بگیریم. مهربانی ضعف نیست. مهربانی نوع خاصی از قدرت است. ما باید به اندازه‌ای مهربان باشیم که حقیقت را به زبان بیاوریم. ما باید به اندازه کافی مهربان باشیم و به اندازه کافی با ملاحظه باشیم که صادقانه حرف‌مان را بزنیم. ما باید به اندازه کافی مهربان باشیم که موضوع را همان‌طوری که هست مطرح کنیم.

مطلب مرتبط: رهبری و انگیزه: ۹ دلیل اهمیت انگیزه در مدیریت سازمان

۳. جسور باشید اما زورگو نباشید

برای این‌که روزتان را موفقیت‌آمیز سپری کنید، لازم است که جسارت به خرج بدهید. ما باید لحظه‌ها را شجاعانه به‌دست بیاوریم، با جسارت از فرصت استفاده کنیم، شجاعانه شانس را از آن خود کنیم. اما نیازی به زورگویی نداریم! ما به کسی که مدام به آدم‌ها دستور می‌دهد و زورگویی می‌کند نیازی نداریم.

۴. فروتن باشید اما ترسو نباشید

برخی افراد شرم و خجالت را با فروتنی اشتباه می‌گیرند. اما فروتنی یک فضیلت است و ترسو بودن یک ضعف. باید ترس را به قدرت تبدیل کنید. روی آن کار کنید تا دیگر بر زندگی‌تان حاکم نشود، و سپس توانایی خود را در درک وسعت این زندگی گسترش دهید. فروتنی احساس هیبت، احساس شگفتی، آگاهی از روح و روان انسان است. فروتنی درک فاصله بین ما و ستارگان و در عین حال پذیرفتن خودمان به عنوان جزئی از ستاره‌ها است.

۵. متفکر باشید اما تنبل نباشید

فکر کردن خوب است اما در نهایت باید دست به کار شوید. باید رویابافی کنید اما نباید فقط در رویاهای‌تان بمانید. چشم به آسمان باشید و پا بر زمین!

۶. سربلند باشید اما متکبر نباشید

برای رسیدن به جاه‌طلبی‌ها و خواسته‌های‌تان باید سربلند باشید. بله سربلندی و افتخار لازم است اما نباید اجازه بدهید که به غرور و تکبر تبدیل شود. ما به افتخار نیاز داریم اما به غرور نه. آیا بدترین نوع غرور را می‌شناسید؟ غرور ناشی از جهل. اگر کسی باهوش و متکبر باشد، باز قابل قبول است. اما اگر کسی نادان و متکبر باشد، پذیرفتن او کار سختی است.

۷. شوخ‌طبع باشید اما بی‌خردانه رفتار نکنید

بین احمق بودن و شوخ بودن تفاوت وجود دارد. در رهبری، ما یاد می‌گیریم که شوخ بودن خوب است اما حماقت و لودگی درست نیست. بامزه بودن خوب است اما احمق بودن نه!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: success

۷ مهمترین ویژگی های رهبران بزرگ را بشناسید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی