کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۷ مهمترین خواص نودل برنج برای سلامتی

نودل، خوراکی محبوب است که خاستگاه آن آسیا، به ویژه شرق آسیا است. انواع بسیاری نودل وجود دارد، من جمله نودل برنج. نودل برنج از آرد برنج تهیه می‌شود. از آرد برنج نودل سفید شفاف درست می‌شود، که عموما نازکتر از نودل‌های معروف ساخته شده از آرد گندم و تخم مرغ تولید می‌شود. و در مورد مزه‌اش، باید گفت که نودل برنج معمولا بدون مزه است. در این نوشتار با ۱۷ مهمترین خواص نودل برنج برای سلامتی آشنا می شویم.

مهمترین خواص نودل برنج

اما همین موضوع باعث می‌شود بتوان نودل را با بسیاری از انواع مواد و چاشنی‌های دیگر در بعضی غذاها ترکیب کرد.

به راحتی می‌توانید نودل برنج را در کشورهای آسیایی مانند تایلند، ویتنام، ژاپن، کره، چین، و اندونزی پیدا کنید. نودل برنج همچنین عامل اصلی خوشمزگی سوپ‌های لذیذ آسیایی با آب شفاف و نودل‌های برنج نرم است. و امروزه، نودل‌ کاملا در کشورهای غربی من جمله آمریکا به خاطر فایده‌های فوق‌العاده‌ای که دارد معروف و محبوب است.

ارزش غذایی نودل برنج

در تهیه‌ی نودل برنج از تخم مرغ استفاده نمی‌شود. بنابراین، در مقایسه با نودل‌های معمولی تهیه شده از آرد گندم چربی کمتری دارد. اما، نودل برنج می‌تواند همان فایده‌های نودل‌های دیگر را برای سلامتی داشته باشد چون حاوی مواد مفید بسیاری است من جمله:

کربوهیدرات

پروتئین

– روی

– آهن

– فسفر

– پتاسیم

– منگنز

– سلنیوم

مهمترین خواص نودل برنج برای سلامتی

نودل برنج نه تنها خوشمزه است، بلکه سالم نیز هست. حتی اولین لقمه و بلعیدن آن موقع خوردن نودل برنج احساس سلامتی را به ما القا می‌کند. پس، با ما همراه باشید تا بپردازیم به خواص نودل برنج برای سلامتی:

۱. چربی و کلسترول پایین

نودل برنج اساسا از آرد برنج و آب درست می‌شود، بدون تخم مرغ و روغن که نودل های معمولی دارند. این باعث می‌شود نودل برنج فایده‌هایی برای سلامتی از نظر کنترل سطح کلسترول داشته باشد چون حاوی چربی و کلسترول صفر است. این نودل همچنین برای سلامتی قلب نیز مفید است.

۲. برای گوارش خوب است

نودل برنج حاوی مقدار مناسبی فیبر رژیمی است. این ماده دلیل اصلی توانایی نودل برنج در فراهم آوردن فایده‌های بسیار برای سلامتی دستگاه گوارش است. به این طریق، مصرف نودل برنج می‌تواند از ابتلا شما به مشکلات گوارشی مانند یبوست و نفخ جلوگیری کند.

۳. سدیم پایینی دارد

مصرف بیش از حد سدیم برای فشار خون و بیشتر از آن سلامت قلب بد است. متاسفانه، در اکثر خوراکی‌های شور سدیم وجود دارد. اما، نودل برنج سدیم بسیار کمی دارد. بنابراین، با پختن نودل کم نمک می‌توانید انتخاب غذایی بسیار خوبی داشته باشید.

۴. عاری از گلوتن است

گلوتن اساسا در خوراکی‌های درست شده از گندم وجود دارد. همانطور که می‌دانیم گندم به طور گسترده به عنوان جزء اصلی بسیاری از انواع غذاهایی که هر روز مصرف می‌کنیم استفاده می‌شود. گلوتن می‌تواند بسیار آلرژی زا باشد و به آسانی به افزایش وزن منجر شود. متاسفانه، تقریبا برای اجتناب از نودل به طور کلی در رژیم روزانه‌مان نمی‌توانیم کاری بکنیم. در نتیجه، یافتن جایگزینی برای نودل های معمولی که حاوی گلوتن هستند می‌تواند بسیار خوب باشد. خب، با مصرف نودل برنج، از خوراک نودل لذت خواهید برد بدون آنکه نگران خطرات گلوتن باشید.

۵. به کاهش وزن کمک می‌کند

چربی صفر نودل برنج شما را قادر می‌سازد وزن‌تان را کنترل کنید. این امکان وجود دارد چون کالری که از نودل برنج دریافت می‌کنید کاملا به انرژی تبدیل می‌شود بدون آنکه باعث انباشت چربی بشود. به این طریق، بدون آنکه به راحتی وزن اضافه کنید احساس شکم سیری خواهید کرد. و مهمترین چیز آنکه پر انرژی خواهید ماند.

۶. جریان خون را بهبود می‌بخشد

محتوای آهن موجود در نودل برنج برای گردش خون بسیار مفید است. آهن باعث جریان خون بهتر می‌شود چون اکسیژن را حمل و منتقل می‌کند. از این رو، آهن تضمین می‌کند همه‌ی قسمت‌های بدن اکسیژن کافی دریافت می‌کنند و می‌توانند عملکرد صحیحی داشته باشند.

۷. استخوان‌ها را تقویت می‌کند

نه تنها آهن، که نودل برنج حاوی سایر مواد معدنی مفید مانند کلسیم نیز هست. کلسیمی که از نودل برنج دریافت می‌کنیم ممکن است عملا چیز چشمگیری نباشد. اما، این مصرف کلسیم می‌تواند سلامت استخوان‌ها را تقویت کند. همچنین می‌تواند خطر پوکی استخوان را کاهش دهد. در نتیجه، می‌توانید پاستاهای معمول را در رژیم غذایی‌تان با نودل برنج جایگزین کنید تا سلامت استخوان‌های‌تان بهبود پیدا کند.

۸. از دیابت پیشگیری می‌کند

دیابت اساسا به خاطر افزایش سطح قند خون اتفاق می‌افتد. اما نمی دانستید؟ خوردن برنج ممکن است اثرات متفاوتی نسبت به خوردن نودل برنج داشته باشد. نودل برنج شاخص گلیسمی پایین‌تری دارد. از این رو، مصرف نودل برنج ممکن است بتواند سطح قند خون را کنترل و متعاقبا از دیابت پیشگیری کند.

۹. مواد سمی را می‌زداید

کربوهیدرات‌های موجود در نودل برنج قادر هستند مواد زائد، مواد سمی و سایر مواد غیرمفید را از بدن بزدایند. بنابراین، مصرف نودل برنج ممکن است بتواند فایده‌های خوبی برای سلامتی داشته باشد چون در نقش سم زدا عمل می‌کند.

سایر فایده‌هایی که مصرف نودل برنج برای سلامتی دارد را در ادامه فقط فهرست می کنیم:

۱۰. دندان‌ها را تقویت می‌کند

۱۱. انرژی زا است

۱۲. فرایند بهبود و التیام را تسریع می‌کند

۱۳. از مشکلات تغذیه‌ای جلوگیری می‌کند

۱۴. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

۱۵. متابولیسم (سوخت و ساز) را کنترل می‌کند

۱۶. برای گیاهخواران مناسب است

۱۷. از نفخ جلوگیری می‌کند

توصیه‌هایی برای مصرف نودل برنج

اساسا، نودل برنج کاملا انعطاف پذیر است و می‌توان از آن در پختن بسیاری از انواع خوراک‌ها استفاده کرد. می‌توانید در سوپ نودل (رشته)، نودل برنج سرخ شده مخلوط، یا سایر نودل‌های برنج سرخ شده‌ی ترد از آن استفاده کنید. اما، این توصیه ممکن است برا درست کردن چنین خوراکی نودل برنج خوشمزه‌ای که دارای فایده‌های زیادی برای سلامتی بدن است مفید باشد. توصیه‌ها به قرار زیر هستند:

– نودل برنج آمینو اسیدی ندارد. این امر باعث می‌شود نودل برنج حاوی پروتئین خالص نباشد. بنابراین، به شما پیشنهاد می‌شود نودل برنج را با خوراکی‌های پر پرتئنی مانند گوشت قرمز، گوشت مرغ، و ماهی مصرف کنید.

– هرچند نودل برنج کربوهیدرات دارد، کالری آن بیش از فیبر است. این امر موجب می‌شود مصرف نودل برنج احساس سیری چندان زیادی به همراه نداشته باشد. در این صورت، ممکن است بد نباشد بدون توجه به میزان کالری که دریافت می‌کنیم مقدار نودل بیشتری مصرف کنیم. برای این مشکل، توصیه می‌شود نودل را درون سوپ رشته بپزید. محتوای آب به شما کمک می‌کند بیشتر احساس سیری کنید.

– برای تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتر، به خوراک‌های نودل برنج خود سبزیجات اضافه کنید. می‌توانید کالی، اسفناج، و برگ چغندر به نودل اضافه کنید. یا اینکه، می‌توانید بروکلی به آن بیفزایید که این کار خواص بروکلی را نیز تقویت و دو چندان می‌کند.

تندرست باشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: drhealthbenefits

۱۷ مهمترین خواص نودل برنج برای سلامتی


 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی