کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۵ بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

شناختن بهترین بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری همواره موضوع بسیار مهمی برای بسیاری افراد در ساسر کره زمین است . چرا که تابعیت و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری (حق پول) و اقامت از طریق برنامه های سرمایه گذاری (ویزای طلایی) در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های بزرگی بوده‌اند. حق پول (ژوس پکیونیایی) یعنی تحصیل حق تابعیت و شهروندی در برابر انجام کمک مالی. اما تابعیت برای بسیاری از مهاجرین، بهای مالی قابل‌توجهی به همراه دارد. سرمایه‌گذاری بر مبنای برنامه‌های تابعیت/ اقامت ممکن است متقاضی را ملزم بکند یا نکند که قبل از قبول تابعیت، در آن کشور اقامت کند. اساسا دو مسیر وجود دارد، که به تابعیت تحت گزینه‌ی سرمایه‌گذاری منجر می‌شوند، یکی از طریق قبول تابعیت با اقامت و دیگری بدون اقامت که به تابعیت مستقیم با گذرنامه منجر می‌شود. تعداد کشورهایی که چنین طرح‌های مبتنی بر سرمایه‌گذاری اقتصادی را ارائه می‌دهند افزایش یافته است، که موجب داغ شدن بازار تقاضای جهانی برای گذرنامه و ویزا می‌شود.

۳۵ بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

مجله‌ی فورچون اخیرا گزارش داد، ۱٪ از ثروتمندان جهان حدود ۲ میلیارد دلار صرف خرید تابعیت کرده‌اند.

طبق نظر کریستین کالین از موسسه‌ی هلنی و شرکا در سوییس، برنامه‌های مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری حدود ۵ میلیارد دلار در سال در سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب می‌کنند، و تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری سالانه‌ ۲ میلیارد دلار دیگر جذب می‌کند. هر دو رقم به یک نرخ ۲۰٪ در سال افزایش پیدا می‌کنند که این عرصه را به یک صنعت عظیم ۷ میلیارد دلاری تبدیل می‌کند. اما چه چیزی باعث یک رشد هشدار دهنده در این صنعت می‌شود؟ مرفهین و ثروتمندان خواهان راه‌حلی سریع برای نقل مکان آزادانه به بسیاری از کشورها بدون وجود محدودیت‌های ویزا هستند. ترس از بحران‌های جهانی مانند برکسیت، پیروزی ترامپ، بحران سوریه، حملات در ترکیه، به رشد تعداد آدم‌هایی که به دنبال تابعیت در جایی دیگر می‌گردند دامن زده است.

تابعیت نیز، هرچند اغلب به دیده‌ی تقدس و احترام نگریسته می‌شود، می‌تواند خرید و فروش شود. طی ده سال گذشته یک صنعت چشمگیر در حوزه‌ی بازار تابعیت مضاعف (چندگانه) به وجود آمده است. در ۲۰۱۲، دو کشور را می‌شد به عنوان کشورهای ارائه‌ دهنده‌ی تابعیت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری نام برد: تا ۲۰۱۶، این تعداد به عدد ۷ رسید، و طبق گزارش تابعیت جهانی ۲.۰ نوشته‌ی کریستین سوراک پنج شش کشور دیگر در حال مشورت برای اتخاذ این روش هستند.

مطلب مرتبط: ۳ بهترین روش مهاجرت به آمریکا

گزارش صندوق بین‌المللی پول درمورد عایدات حاصل از تابعیت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری، حاکی از آن است که سنت کیتس و نویس به یک تولید ناخالص ملی چشمگیر ۱۱٪ در ۲۰۱۵ دست یافته و بدهی‌اش را تا ۶۴٪ کاهش داده است.

طرح ARI ویزای طلایی پرتغال ظرف چهار سال اجرای این طرح درون‌جریان ۲.۴ میلیارد یورویی را گزارش کرد. مالت از زمان آغاز طرح تابعیت در اتحادیه‌ی اروپا درون‌جریان ۱ میلیارد یورویی را گزارش داد. اقتصاد قبرس از زمان بحران بانکداری سال ۲۰۱۳ به آرامی در حال بهبود بوده است و درست از زمانی که قبرس طرح تابعیت برای فروش را معرفی کرد تقاضا برای مستغلات بالا رفته است. دومینیکا از آسیبی که توفان گرمسیری اریکا وارد آورد و ۹۰٪ از کشور را نابود کرد با کمک وجوه حاصل از برنامه‌ی فروش تابعیت رهایی پیدا کرد. از زمان آغاز برنامه‌های تابعیت اقتصادی تمام کشورها رشد اقتصادی، افزایش اشتغال و تقاضا برای مستغلات را گزارش دادند.

من به تفاوت اصلی بین برنامه‌های تابعیت و اقامت اشاره خواهم کرد و بعد خدود ۳۵ کشور را که به سرمایه‌گذاران خارجی برنامه‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند فهرست می‌کنم. هر دوی این مسیرها به تابعیت (حق شهروندی) منتهی خواهند شد.

تابعیت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری (CIP) ظرف چند ماه به شما تابعیت سریع می‌دهند، که الزامات تابعیت مانند اقامت، خدمت سربازی، الزامات یادگیری زبان و غیره را مستثنا می‌کنند. این یکی از دلایل اصلی آن است که تابعیت از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری این قدر محبوب و همچنین کم وقت‌گیرتر است. تابعیت اعطا شده مادام‌العمر است و می‌تواند از طریق فرزندان به نسل بعدی خانواده انتقال پیدا کند.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری (RIP) اعطای تابعیت از طریق اقامت معمولا نیازمند چندین سال زندگی بی‌وقفه است تا آمادگی اخذ تابعیت ایجاد شود.

شما همچنین باید به طور کامل با فرهنگ و زیان و… آمیخته شوید. ممکن است برای اخذ تابعیت در بعضی از کشورها مجبور به گذراندن خدمت سربازی باشید. در بیشتر کشورها، اگر به اندازه‌ی کافی در کشور زندگی نکنید (بیش از سه ماه غیبت داشته باشید)، حتی حائز شرایط تابعیت یا گرین کارت نخواهید شد. زمان بررسی تقاضاهای تابعیت از طریق اعطای تابعیت ممکن است چندین ماه یا بیش از یک سال طول بکشد. شایان ذکر است که بعضی از کشورها مقل بریتانیا قبل از درخواست برای تابعیت یک وضعیت اقامت دائم را الزامی می‌کنند. ویزاهای طلایی با اعتبار زمانی محدود (حدود یک یا دو سال) صادر می‌شوند. شما مجبور هستید سالی یک بار یا دو سال یک بار اجازه‌ی اقامت‌تان را تمدید کنید (به موجب ویزای طلایی) و برای انجام این کار باید شخصا به آن کشور سر بزنید.

چند مسیر سرمایه‌گذاری سریع برای خرید تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد.

بهترین، راحت‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و سریع‌ترین گزینه پرداخت اعطای یک باره به صندوق دولت است. اگر درخواست تابعیت رد شود شما پول‌تان را پس خواهید گرفت. همچنین می‌توانید در مستغلات سرمایه‌گذاری کنید (باید ۵ سال مالک آن باشید) و تابعیت بگیرید، اما این مسیر گرانی برای گرفتن تابعیت است. در گزینه‌ی مربوط به مستغلات ملزم هستید مالیات‌های ملکی مختلفی بپردازید، و کارمزدها در انتها بیش از آن چیزی که معامله کرده بودید تمام خواهند شد. گزینه‌ی جالب دیگر خرید اوراق قرضه‌ی دولتی است (۵۰۰.۰۰۰ دلار به بالا)، بعد از ۵ سال بدون هیچ بهره‌ای پول‌تان را به طور کامل بازپس خواهید گرفت. می‌توانید این تابعیت را به صورت مادام‌العمر داشته باشید. بعد از بازپس گیری پول اوراق قرضه تابعیت خود را از دست نخواهید داد. چند کشوری هستند که در ازای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های هنری و فرهنگی، بخش تحقیق و فناوری، بخش‌های انرژی سبز و بنیادها یا سازمان‌های ارائه دهنده‌ی خدمات منافع عمومی اقامت یا حتی مالکیت اعطاء می‌کنند.

مطلب مرتبط۷ بهترین و بدترین شهر جهان برای زندگی و کار

فایده‌های تابعیت دوم سفرهای بدون ویزا به چندین کشور اروپایی/بریتانیا، تحصیلات برای کودکان، انجام آزادانه‌ی کسب و کار، است و همچنین فایده‌هایی هم برای افراد بی‌خانمان دارد.

بزرگترین مشکل برنامه‌های موجود در ایالات متحده، بریتانیا، و کانادا این است که آنها به شما وضعیت اقامت دائم می‌دهند اما شما ملزم هستید حضورا به آنجا مهاجرت و به طور دائم در آنجا زندگی کنید. شما نمی‌توانید بیش از سه ماه در سال آن کشورها را ترک کنید. بسیاری از سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند به آنجا نقل مکان و دور از خانه زندگی کنند. مشکل دیگر آن است که اگر اقامت دائم بگیرید، بر روی درآمد شما به صورت جهانی مالیات وضع می‌شود.

گرانادا در حوزه‌ی کارائیب یک برنامه‌ی تابعیت بسیار جالب دارد، که ارزش دارد نگاهی به آن بیندازیم. گرانادا در ۲۵ فوریه‌ی ۲۰۱۵ برنامه‌ی چشم‌پوشی از ویزا را با چین امضأ کرد – از آن زمان به بعد گرانادا تنها کشوری در حوزه‌ی کارائیب است که برای شهروندانش امکان مسافرت بدون ویزا به چین را فراهم آورده است. همچنین تابعیت در گرانادا برای دسترسی به ایالات متحده از طریق ویزای ورود ای۲ یک راه سری فراهم می‌آورد. ویزای ای‌۲ یک ویزای کسب و کاری غیرمهاجرتی است، جایگزین ارزانتری برای سرمایه‌گذاری ای‌بی۵، همان طور که نیازمند هیچ حداقل سرمایه‌گذاری نیست هیچ اشتغالزایی را نیز الزامی نمی‌کند. دارنده‌ی ویزای ای۲ برخلاف دارندگان ویزای ای‌بی۵ راه‌هایی برای اجتناب از پرداخت مالیات جهانی در ایالات متحده دارند.

هنگام تحصیل یک تابعیت دوم نمی‌توان برنامه‌ریزی مالیاتی فرا مرزی را نادیده گرفت.

در بیشتر کشورها، بابت اقامت‌تان (۱۸۲ روز/ ۱سال زندگی) برای شما مالیات وضع می‌کنند، نه تابعیت برای درآمد تولید شده در داخل کشور. ایالات متحده و اریتره دو کشور جهان هستند که سازمان مالیاتی مبتنی بر تابعیت دارند. ایالات متحده بر درآمد جهانی هر دوی شهروندان و غیرشهروندان مالیات وضع می‌کند. در حوزه‌ی کارائیب حقیقتا هیچ مالیاتی وجود ندارد. در اروپا، اتریش (۵۵٪)، هلند (۵۲٪)، سوئد (۶۲٪)، فنلاند (۵۶٪-۶۲٪)، دانمارک (۵۶٪) دارای بالاترین نرخ‌های مالیات بر درآمد هستند.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

من حدودا ۳۵ بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری در مستغلات، اوراق قرضه‌ی دولتی، موسسات کسب و کار، کمک به تحقیقات، هنر و فناوری تابعیت یا اقامت اعطاء می‌کنند برای‌تان فهرست می‌کنم. خودتان تصمیم بگیرید کدام کشور را دوست دارید، چه برای گرفتن گذرنامه چه اقامت.

اروپا

فقط مالت و قبرس دارای برنامه‌های تابعیت رسمی هستند. تمام سایر کشورهای‌ اروپا ابتدا قبل از تابعیت، اقامت را الزامی می‌کنند. حدود ۱۵ کشور در اروپا وجود دارند که به سرمایه‌گذاران خارجی در ازای یک سرمایه‌گذاری خوب اقامت یا تابعیت ارائه می‌دهند. دو نوع وجود دارد ۱) تابعیت اروپا از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری EU- CIP و ۲) ویزاهای طلایی در اروپا.

۱. بریتانیا

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری 1

الف. ۲۰۰.۰۰۰ پوند بریتانیا (ویزای سرمایه‌گذار کارآفرین) یا ۲ میلیون پوند بریتانیا (سرمایه‌گذار درجه۱)

ب. مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری در بریتانیا (دائم)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (موسسات کسب و کار)

ت. تابعیت بعد از ۵ سال زندگی در بریتانیا.

ث. برنامه‌ی جذاب بعد از برکسیت به خاطر ارزش پوند ارزان‌تر.

ج. زمان ۲ ماهه‌ی بررسی تقاضانامه‌.

چ. الزام اقامت: باید ۹ ماه در سال را در بریتانیا زندگی کنید.

بهترین کشور برای اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۲. پرتغال

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری 1

الف. ۳۵۰.۰۰۰ یورو (املاک قدیمی خارج از لیسبون) یا ۵۰۰.۰۰۰ یورو (داخل لیسبون)

ب. برنامه‌ی ویزای طلایی ARI پرتغال

پ. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور شینگن.

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (مستغلات، کسب و کار، تحقیق، انتقال سرمایه، هنر).

ث. الزامات اقامتی حداقلی – ۷ روز در سال.

ج. اقامت دائم بعد از ۵ سال زندگی بدون فاصله.

چ. محبوب‌ترین برنامه‌ی سرمایه‌گذاری اموال در اروپا.

ح. تابعیت پرتغال بعد از ۶ سال زندگی.

خ. نیازی به زندگی در پرتغال نیست.

د. زمان بررسی تقاضا سه ماه است.

ذ. جابه‌جایی آزادانه در شینگن با اجازه‌ی اثامت صادر شده توسط کشور پرتغال.

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۳. اسپانیا

الف. ۵۰۰.۰۰۰ یورو

ب. برنامه‌ی ویزای طلایی اسپانیا

پ. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی شینگن.

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (مستغلات، اوراق قرضه، سهام شرکتی)

ث. تابعیت اسپانیا بعد از ۱۰ سال زندگی (کشورهای غیر اسپانیایی زبان)، و برای تبعه‌های کشورهای اسپانیایی زبان بعد ز ۳ سال.

ج. بعد از گرفتن اقامت احتیاجی به زندگی کردن در اسپانیا نیست (فقط باید چند روز در سال به اسپانیا سر بزنید).

چ. جابه‌جایی آزادانه در کشورهای حوزه‌ی شینگن با اجازه‌ی اقامت صادره توسط کشور اسپانیا.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۴. ایرلند

الف. برنامه‌ی سرماه‌گذار مهاجر ایرلند به مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ یورو.

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا.

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (موسسه، کمک مالی، مستغلات، اوراق قرضه)

ت. تابعیت ایرلند بعد از ۵ سال زندگی بدون وقفه.

ث. احتیاجی به زندگی در ایرلند نیست.

ج. محبوب‌ترین برنامه برای بریتانیایی‌هایی که پس از برکسیت به دنبال گذرنامه‌ی ایرلندی هستند.

چ. ایرلند یک مقصد سرمایه‌گذاری کسب و کار بی‌نظیر با مالیات‌های مناسب و مورد پسند شرکت‌ها است.

۵. بلژیک

الف. طرح سرمایه‌گذار کسب و کار با ارزش ۳۵۰.۰۰۰ یورو

ب. برنامه ی ویزای طلایی بلژیک

پ. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در شینگن

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی کسب و کار و ایجاد شغل).

ث. تابعیت بلژیک بعد از پنج سال زندگی در آن.

ج. محبوب‌ترین برنامه‌ی مهاجرت کسب و کاری در اروپا.

چ. بعد از اخذ اقامت احتیاجی به زندگی در بلژیک نیست.

ح. جابه‌جایی آزادانه در کشورهای حوزه‌ی شینگن با اجازه‌ی اقامت صادره توسط کشور بلژیک.

خ. فرآیند آسان بررسی تقاضانامه‌ بدون الزام به آزمون‌های زبان یا داشتن تجربه‌ی کسب و کار.

مطلب مرتبط : همه چیز درباره ویزای شینگن:کشورها، مدارک، شرایط، هزینه و فرم

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۶. مالت

الف. ۹۰۰.۰۰۰ یورو (حدودا) در برنامه‌های سرمایه‌گذاری فردی مالت یا ۲۷۵.۰۰۰ یورو (برنامه‌ی اقامت مالت)

ب. برنامه‌ی سرمایه‌گذاری فردی مالت (IIP) یا برنامه‌ی ویزای اقامت مالت (ویزای طلایی مالت)

پ. تابعیت مالت از طریق برنامه ی سرمایه‌گذاری (گذرنامه‌ی طلایی مالت)

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (۶۵۰.۰۰۰ دلار بخشش + ۱۵۰.۰۰۰ دلار اوراق قرضه)

ث. گذرنامه‌ی اروپایی برای سرمایه‌گذار و خانواده‌اش ظرف ۱۵ ماه

ج. الزام اقامت: ۱ سال یا ۱۲ ماه ارتباط واقعی با مالت (اقامت مجازی مستلزم اجاره یا خرید خانه در مالت است).

چ. بدون آزمون زبان، بدون خدمت سربازی، بدون آزمون‌های تابعیت، بدون احتیاج به تجربه‌ی کاری.

ح. زندگی، کار، تحصیل در هر جای دیگری از ۲۶ کشور اروپا (سوییس، آلمان، فرانسه، سوئد)

خ. گذرنامه‌ی مالت ظرف ۱۲-۱۵ ماه.

د. برنامه‌ی سرمایه‌گذاری فردی مالت پیش روی تبعه‌های اتحادیه‌ی اروپا و منطقه‌ی اقتصادی اروپا.

ذ. گذرنامه‌ی مالت امکان مسافرت بدون ویزا به ض۶۰ کشور جهان به ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و غیره را فراهم می‌آورد.

ر. بعد از دریافت تابعیت احتیاجی به زندگی کردن در مالت نیست.

ز. تابعیت مالت محرمانه نیست چون اسامی افراد در دفتر رسمی برای عموم به چاپ می‌رسد.

۷. قبرس

الف. سرمایه‌گذاری ۲.۰۰۰.۰۰۰ یورویی در قبرس (گذرنامه) یا سرمایه‌گذاری ۳۰۰.۰۰۰ یورویی املاک (ویزای طلایی)

ب. تابعیت اروپا از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری (گذرنامه‌ی طلایی قبرس)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: مستغلات، اوراق قرضه، کسب و کار در ازای ۳ میلیون یورو

ت. تابعیت سریع در اروپا برای اعضای خانواده

ث. تابعیت و گذرنامه‌ی قبرسی ظرف ۶ ماه.

ج. الزام اقامتی وجود ندارد اما باید یک خانه به قیمت ۵۰۰.۰۰۰ یورو خریداری کنید.

چ. گذرنامه‌ی قبرس امکان سفر بدون ویزا به ۲۸ کشور حوزه‌ی اتحادیه‌ی اروپا را فراهم می‌آورد.

ح. زندگی، کار، و تحصیل در ۲۸ کشور اتحادیه‌ی اروپا (سوییس، اتریش، فرانسه، آلمان و غیره)

خ. بدن خدمت سربازی، بدون آزمون زبان، بدون احتیاج به تجربه‌ی کاری.

د. فرآیند درخواست آسان با نرخ قبولی بالا.

ذ. تابعیت دائمی است و می‌تواند به نسل‌های آینده‌ی خانواده انتقال پیدا کند.

ر. فرآیند درخواست محرمانه است و تابعیت به سایر کشورها گزارش نمی‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین کشور برای کار و زندگی

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۸. هلند

الف. ۱.۲۵۰.۰۰۰ (ویزای طلایی هلند) یا ۲۰۰.۰۰۰ یورو (برنامه ی کارآفرینی هلند)

ب. طرح سرمایه‌گذار خارجی هلند

پ. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در هلند

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سرمایه، سهام، اوراق قرضه‌ی کسب و کار).

ث. بدون الزامات اقامت (به مدت چند سال باید یک بار در سال به هلند سر بزنید)

ج. تابعیت هلند بعد از ۵ سال زندگی.

چ. وضعیت اقامت دائم بعد از ۵ سال زندگی بی‌وقفه

ح. جابه‌جایی آزادانه در حوزه‌ی شینگن با کارت اجازه‌ی اقامت هلندی.

۹. سوییس

الف. ۱.۰۰۰.۰۰۰ فرانک سوییس (ویزای سرمایه‌گذار کسب و کار سوییس)

ب. برنامه‌ی سرمایه‌گذاری کسب و کار سوییس (ویزای طلایی سوییس)

پ. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سرمایه‌گذاری در یک شرکت سوییسی و اشتغالزایی)

ث. تابعیت سوییس بعد از ۱۲ سال زندگی بی‌وقفه

ج. کارت اقامت دائم سوییس بعد از ۱۰ سال زندگی بی‌وقفه.

چ. فرآیند بررسی ۳ ماهه.

ح. جابه‌جایی آزادانه در ۲۶ کشور اتحادیه‌ی اروپا با مجوز سوییس

خ. خریدن خانه یا ملک در سوییس مجاز است.

د. نیازی به زندگی در سوییس نیست.

مطلب مرتبط: مهاجرت به کانادا: ۷ سریع‌ ترین و ارزان‌ ترین روش مهاجرت به کانادا

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱۰. لتونی

الف. ۲۷۵.۰۰۰ یورو سرمایه‌گذاری املاک یا ۳۰۰.۰۰۰ یورو سپرده‌ی بانکی یا ۱۰۰.۰۰۰ یورو سرمایه‌گذاری در لتونی

ب. برنامه‌ی سرمایه‌گذار هاجر لتونی (ویزای طلایی لتونی)

پ. اقامت از طریق طرح سرمایه‌گذاری در اروپا

ت. ارزان‌ترین برنامه‌ی سرمایه‌گذاری مستغلات اروپا

ث. تابعیت لتونی بعد از ۱۰ سال زندگی

ج. برنامه‌ی لتونی در بین تبعه‌های روسی از همه محبوب‌تر است.

چ. مجوز اقامت لتونی اجازه‌ی جابه‌جایی آزادانه به ۲۶ کشور حوزه‌ی شینگن را فراهم می‌آورد.

۱۱. مجارستان

الف. ۳۰۰.۰۰۰ یورو (برنامه‌ی اوراق قرضه‌ی اقامت – از مارس ۲۰۱۷ تعطیل شد) یا ۲۰۰.۰۰۰ یورو (برنامه‌ی کارآفرینی مجارستان)

ب. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (اوراق قرضه‌ی دولتی بدون ریسک مجارستان به ارزش ۳۰۰.۰۰۰ یورو)

پ. کل سرمایه‌گذاری ۳۰۰.۰۰۰ یورویی بدون هیچ بهره‌ای بعد از ۵ سال بازگردانده می‌شود.

ت. حالت اقامت دائم مادام‌العمر در اروپا

ث. بدون الزام به زندگی در این کشور.

ج. جابه‌جایی آزادانه در شینگن با مجوز اقامت مجارستان

چ. خانواده و فرزندان می‌توانند درخواست اقامت مجارستان را بدهند

ح. زمان بررسی ۴ ماه است

خ. تابعیت مجارستان بعد از ۸ سال زندگی

د. بدون آزمون زبان، تجربه‌ی کاری، تست پزشکی، یا الزام تحصیلی

ذ. بررسی‌ دوباره‌ی درخواست ۵۰.۰۰۰ تا ۶۰.۰۰۰ یورو هزینه دارد

ر. بدون محدودیت کشوری، این برنامه به روی تبعه‌های همه‌ی کشورها باز است.

ز. برای کارگزاران گزینه‌های تامین مالی موجود است.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱۳. بلغارستان

الف. ۵۱۲.۰۰۰ یورو (ویزای سرمایه‌گذاری مهاجرت)

ب. اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در بلغارستان

پ. بلغارستان جزو حوزه‌ی شینگن نیست!

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شراسط (اوراق قرضه، مستغلات، کسب و کار)

ث. تابعیت بعد از ۵ سال.

ج. فرآیند بررسی ۲ ماهه.

چ. هیچ الزام اقامتی در رابطه با زندگی در بلغارستان وجود ندارد.

۱۴. یونان

الف. ۲۵۰.۰۰۰ یورو (برنامه‌ی اقامت ویزای طلایی یونان)

ب. اقامت از طریق طرح سرمایه‌گذاری (ویزای طلایی یونان)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (مالکیت مستغلات)

ت. مجوز اقامت صادر شده که به مدت ۵ سال معتبر است.

ث. به موجب این طرح اجازه‌ی کار داده نمی‌شود.

ج. تابعیت یونان بعد از ۷ سال زندگی.

چ. جابه‌جایی آزادانه در ۲۶ کشور شینگن با مجوز اقامت صادر شده توسط یونان.

ح. بدون الزام اقامتی.

خ. ارزان‌ترین برنامه‌ی سرمایه‌گذاری املاک در اروپا.

د. بدون نیاز به آزمون زبان، تحصیلات، تجربه‌ی کاری برای درخواست دادن.

ذ. فرآیند بررسی ۳ ماهه.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱۵. موناکو

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری 1

الف. ۱.۰۰۰.۰۰۰ یورو (ویزای سرمایه‌گذار).

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری (ویزای طلایی موناکو)

پ. اقامت در ثروتمندترین و دومین کشور کوچک دنیا.

ت. زندگی در فرانسه یا موناکو.

ث. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سپرده‌ی بانکی، خرید املاک)

ج. تابعیت بعد از ۱۰ سال زندگی

چ. جابه‌جایی آزادانه در ۲۶ کشور حوزه‌ی شینگن.

ح. سرمایه‌گذاری در خرید خانه یا ملک طبق این طرح مجاز است.

خ. برای تبعه‌های اتحادیه‌ی اروپا و خارج از اتحادیه‌ی اروپا آزاد است.

۱۶. آندورا

الف. ۴۰۰.۰۰۰ یورو (برنامه‌ی اقامت آندورا)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌ّهای واجد شرایط: سرمایه‌گذاری املاک (مستغلات)

ت. تابعیت آندورا بعد از ۲۰ سال زندگی.

ث. اجازه‌ی سفر آزادانه به کشورهای شینگن داده نمی‌شود.

ج. زمان فرآیند بررسی ۲ ماهه است.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱۷. فرانسه

الف. ۳۰۰.۰۰۰ یورو (سرمایه‌گذاری کسب و کار)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: سرمایه‌گذاری کسب و کاری در یک شرکت فرانسوی با ایجاد شغل

ت. تابعیت فرانسه بعد از ۱۰ سال زندگی

ث. بدون الزام به زندگی در فرانسه.

ج. زمان فرآیند بررسی ۲ ماهه است.

چ. هیچ آزمون زبان، مصاحبه، یا تحصیلاتی نیاز نیست.

ح. اجازه‌ی جابه‌جایی آزادانه در حوزه‌ی شینگن داده می‌شود.

هرچند ترکیه بخشی از اروپا نیست اما آن را در اینجا فهرست خواهم کرد.

۱۸. ترکیه

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری 1

الف. ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (سرمایه‌گذاری املاک)

ب. تابعیت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری.

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: مستغلات (۱میلیون دلار)، کسب و کار (۲ میلیون دلار)، اوراق قرضه / سپرده‌ی بانکی (۳ میلیون دلار)

ت. فاقد الزام اقامتی.

ث. تابعیت ترکیه برای خانواده و فرزندان.

ج. سفر آزادانه به کشورهای شینگن ممکن نیست (ترکیه عضو شینگن نیست)

چ. ترکیه در منطقه نرخ‌های مالیاتی شرکتی رقابتی ارائه می‌دهد.

ح. گذرنامه‌ی ترکیه در رتبه‌ی ۵۱امین برترین گذرنامه‌های جهان قرار دارد با دسترسی آزاد به ۱۰۲ کشور جهان

خ. بعد از تابعیت الزامی به زندگی در ترکیه نیست.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱۹. مونته‌نگرو

الف. ۵۰۰.۰۰۰ یورو (مستغلات یا کسب و کار)

ب. تابعیت مونته‌نگرو از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: ۵۰۰.۰۰۰ یورو در کسب و کار یا ۵۰۰.۰۰۰ یورو در املاک.

ت. گذرنامه‌ی مونته‌نگرویی بعد از ۱۰ سال اقامت.

ث. خانواده و فرزندان واجد شرایط داشتن گذرنامه‌ی مونته‌نگرویی هستند.

ج. بدون الزام اقامتی. نیازی به آزمون زبان نیست.

چ. گذرنامه‌ی مونته‌نگرو امکان سفر بدون ویزا به ۱۰۵ کشور جهان من جمله بریتانیا، روسیه، و تمام اروپا را فراهم می‌آورد.

ح. تابعیت دوگانه مجاز نیست.

نکته: مونته‌نگرو در آینده کاندید عضویت در اتحادیه‌ی اروپا است. این کشور عضو شینگن نیست.

۲۰. ایتالیا

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری 1

الف. ۵۰۰.۰۰۰ یورو در استارت‌آپ‌های کسب و کار.

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری.

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: ۵۰۰.۰۰۰ یورو در استارت‌آپ‌های کسب و کاری یا ۲.۰۰۰.۰۰۰ یورو در اوراق قرضه‌ی دولتی، سهام یا ۱.۰۰۰.۰۰۰ یورو در پروژه‌های منافع عمومی (فرهنگ، آموزش، مدیریت مهاجرت، تحقیق و توسعه، هنر و میراث)

ت. ویزای اقامتی ایتالیا صادره برای ۲ سال و بعد از آن قابل تمدید (شامل اعضای خانواده)

ث. با مجوز اقامت ایتالیا اجازه‌ی سفر آزادانه به کشورهای شینگن داده می‌شود.

ج. تابعیت ایتالیا بعد از ۱۰ سال زندگی.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۲۱. آلمان

الف. ۲۵۰.۰۰۰ یورو (سرمایه‌گذاری کسب و کار)

ب. برنامه‌ی اقامت آلمان (ویزای طلایی)

پ. بدون الزامات اقامتی حداقلی

ت. اجازه‌ی اقامت دائم بعد از ۵ سال

ث. زمان تایید درخواست ۶۰ روز است.

ج. با اجازه‌ی اقامت آلمان امکان جابه‌جایی آزادانه در حوزه‌ی شینگن وجود دارد

چ. گذرنامه‌ی آلمان به عنوان قوی‌ترین گذرنامه‌ی جهان شناخته می‌شود.

ح. تابعیت آلمان بعد از ۸ سال زندگی

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۲۲. جرزی

الف. برنامه‌ی اقامت با ارزش در جرسی

ب. پرداخت ۱۲۵.۰۰۰ پوند مالیات به جرزی یا ۲ میلیون پوند در برنامه‌ی سرمایه‌گذاری (اوراق قرضه، سپرده‌ی بانکی)

پ. جرزی یک قلمرو با مالیات پایین و استانداردهای بالای زندگی اروپایی است.

ت. مرکز مالی بین‌المللی.

ث. هیچ مالیاتی بر سرمایه، افزونه‌های سرمایه، ارثیه، هدایا، فروش یا گردش مالی، عوارض مستغلات وضع نمی‌شود

ج. فرصت سرمایه‌گذاری در مستغلات از ۱.۷۵ میلیون پوند آغاز می‌شود

چ. تابعیت بریتانیایی بعد از ۵ سال زندگی

حوزه‌ی کارائیب

۱. سنت لوسیا

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری 1

الف. ۱۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (از ۲۰۱۷ کمک یک مرتبه‌ای به بودجه‌ی دولت)

ب. تابعیت اقتصادی از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری

پ. برنامه‌ی تابعیت ارزان و جدیدا راه‌اندازی شده در کارائیب در ۲۰۱۷

ت. تابعیت از طریق ۳۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری املاک یا ۵۰۰.۰۰۰ دلار اوراق قرضه

ث. کارت اقامت دائم با تابعیت

ج. برای تابعیت الزامی به بازدید از کشور وجود ندارد

چ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (کمک مالی، مستغلات، سرمایه‌ی کسب و کار، اوراق قرضه)

ح. گواهی نامه و گذرنامه‌ی تابعیت سنت لوسیا در ۳ ماه

خ. بدون مصاحبه، بدون آزمون انگلیسی، بدون نیاز به تجربه‌ی کاری، بدون خدمات سربازی

د. گذرنامه‌ی سنت لوسیا امکان مسافرت آزادانه به بریتانیا، سوییس، فرانسه، آلمان و ۱۱۰ کشور دیگر را فراهم می‌آورد.

ذ. تابعیت مادام‌العمر دائمی برای خانواده و فرزندان

ر. بدون الزامات اقامتی

ز. بر ثروت، هدایا، ارثیه، درآمد خارجی یا افزونه‌ی سرمایه مالیاتی وضع نمی‌شود

ژ. فرآیند درخواست محرمانه و مجزا است

س. تابعیت به سایر کشورها گزارش نمی‌شود

بهترین کشور برای اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۲. دومینیکا

الف. ۱۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (کمک مالی به دولت)

ب. تابعیت اقتصادی از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (کمک مالی، مستغلات)

ت. تابعیت دومینیکا ظرف ۴-۶ ماه به همراه گذرنامه

ث. ارزانترین و راحت‌ترین برنامه ی گذرنامه‌ی تابعیت

ج. تابعیت مادام‌العمر با یک بار پرداخت

چ. امکان اخذ تابعیت در ازای سرمایه‌گذاری ۲۰۰.۰۰۰ دلاری در املاک وجود دارد

ح. الزامی به بازدید از دومینیکا وجود ندارد

خ. کارت اقامت دائمی به همراه تابعیت

د. بدون مصاحبه، بدون آزمون زبان، بدون نیاز به تجربه‌ی کاری

ذ. گذرنامه‌ی دومینیکا امکان سفر آزادانه به بریتانیا، سوییس، آلمان و ۱۱۰ کشور جهان را فراهم می‌آورد

ر. تابعیت برای خانواده و فرزندان

ز. گذرنامه‌ی صادره‌ی دومینیکا تا ۱۰ سال معتبر است

ژ. بدون الزامات اقامتی

س. بر ثروت، هدایا، ارثیه، درآمد خارجی، یا افزونه‌ی سرمایه‌ مالیاتی وضع نمی‌شود

ش. فرآیند درخواست محرمانه است

ص. تابعیت به سایر کشورها گزارش نمی‌شود

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۳. گرانادا

الف. ۲۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (کمک مالی یک مرتبه‌ای به بودجه‌ی دولت)

ب. تابعیت اقتصادی از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (کمک مالی، مستغلات، کسب و کار)

ت. گذرنامه‌ی گرانادا ظرف ۲-۳ ماه با گواهی تابعیت

ث. بدون مصاحبه، بدون آزمون زبان، بدون نیاز به تجربه‌ی کاری

ج. امکان ویزای کسب و کار ای-۲ امریکا با استفاده از گذرنامه‌ی گرانادا

چ. گذرنامه‌ی گرانادا امکان سفر آزادانه به چین، بریتانیا، سوییس، آلمان و ۱۱۰ کشور جهان را فراهم می‌آورد

ح. تابعیت مادام‌العمر برای خانواده و فرزندان

خ. بدون الزام به زندگی در گرانادا

د. کارت اقامت دائم صادره به همراه تابعیت

ذ. گذرنامه‌ی صادره‌ی گرانادا ۵ سال اعتبار دارد

ر. امکان اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری املاک ۳۵۰.۰۰۰ دلاری در هتل‌ها، ویلاها، تفرجگاه‌ها یا خانه‌های مجلل وجود دارد

ز. بر ثروت، هدایا، ارثیه، درآمد خارجی یا افزونه‌ی سرمایه مالیات وضع نمی‌شود

ژ. فرآیند درخواست محرمانه است

س. تابعیت به سایر کشورها گزارش نمی‌شود

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۴. سنت کیتس و نویس

الف. ۱۵۰.۰۰۰ دلار امریکا (کمک مالی یک مرتبه‌ای به صندوق امداد توفان) یا ۲۵۰.۰۰۰ دلار امریکا کمک مالی به صندوقSIDF (صندوق توسعه‌ی صنعتی سعودی) یا ۴۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری در املاک

ب. تابعیت اقتصادی از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری

پ. دارای قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌ی تابعیت از ۱۹۸۴

ت. امکان اخذ تابعیت از طریق ۴۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات سنت کیتس

ث. تابعیت به همراه گذرنامه ظرف ۳-۴ ماه اعطاء می‌شود

ج. بدون مصاحبه، آزمون زبان، و بدون نیاز به تجربه‌ی کاری

چ. گذرنامه‌ی سنت کیتس امکان مسافرت آزادانه به بریتانیا، سوییس، آلمان و ۱۲۰ کشور جهان را فراهم می‌آورد

ح. تابعیت برای خانواده و فرزندان

خ. بدون الزام اقامتی و بدون نیاز به بازدید سنت کیتس یا زندگی در آن

د. بر ثروت، هدایا، ارثیه، درآمد خارجی یا افزونه‌ی سرمایه‌ مالیاتی وضع نمی‌شود

ذ. فرآیند درخواست مجزا و محرمان است

ر. تابعیت به سایر کشورها گزارش نمی‌شود

ز. تابعیت مادام‌العمر برای خانواده و فرزندان

ژ. گذرنامه‌ی صادره‌ی سنت کیتس به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد

۵. آنتیگوآ و باربودا

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (کمک مالی یک مرتبه‌ای به بودجه‌ی دولت از ۱ نوامبر ۲۰۱۷)

ب. تابعیت اقتصادی از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (کمک مالی، مستغلات، سرمایه‌ی کسب و کار)

ت. تابعیت / گذرنامه‌ی آنتیگوآ ظرف ۳ ماه.

ث. گذرنامه‌ی آنتیگوآ ۵ سال اعتبار دارد و باید به مدت ۵ سال در کشور حضور داشته باشید تا بتوانید بعد از انقضاء آن را تمدید کنید.

ج. کارت اقامت دائم به همراه تابعیت

چ. اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری ۴۰۰.۰۰۰ دلاری در مستغلات

ح. بدون مصاحبه، بدون آزمون زبان، و بدون نیاز به تجربه‌ی کاری

خ. گذرنامه‌ی آنتیگوآ امکان مسافرت آزادانه به بریتانیا، سوییس، آلمان و ۱۲۰ کشور جهان را فراهم می‌آورد

د. تابعیت مادام‌العمر برای خانواده و فرزندان در ازای یک بار سرمایه‌گذاری

ذ. بر ثروت، هدایا، ارثیه، درآمد خارجی، افزونه‌های سرمایه مالیات وضع نمی‌شود

ر. فرآیند درخواست تابعیت مجزا و محرمانه است

ز. تابعیت محرمانه است و به سایر کشورها گزارش داده نمی‌شود

ژ. آنتیگوآ تابعیت دوگانه‌ی مجاز شناخته شده در سایر کشورها را می‌پذیرد

امریکا

۱. ایالات متحده

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱.۳۵۰.۰۰۰ یا ۱.۸۰۰.۰۰۰۰ دلار امریکا (تغییرات ۲۰۱۷ در سرمایه‌گذاری ای‌بی-۵)

ب. سرمایه‌گذاری کسب و کار با ایجاد اشتغال در شهرهای روستایی و شهری ایالات متحده

پ. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری (وضعیت اقامت دائمی گرین کارت)

ت. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (مخاطرات سرمایه‌گذاری، پروژه‌های مستغلات، سایر سرمایه‌گذاری‌هایی که از طریق مراکز منطقه‌ای ایجاد اشتغال می‌کنند)

ث. تابعیت ایالات متحده بعد از ۵ سال اقامت بی‌وقفه

ج. زندگی در هر جای ایالات متحده

چ. باید به صورت دائمی در ایالات متحده زندگی کنید و نمی‌توانید بیش از سه ماه غیبت داشته باشید

ح. ایالات متحده بر درآمد جهانی سرمایه‌گذاران ای‌بی۵ مالیات وضع می‌کند

خ. زمان بررسی در هر جایی ۱۵-۱۸ ماه است

د. خانواده و فرزندان واجد شرایط اخذ گرین کارت هستند

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۲. کانادا

الف. ۸۰۰.۰۰۰ دلار کانادا (برنامه‌ی سرمایه‌گذار کبک) (تا فوریه‌ی ۲۰۱۷ سهمیه‌ی محدودی باز است)

ب. اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در کبک کانادا

پ. سرمایه‌گذاری بدون ریسک چون پول سرمایه‌گذاری شده بعد از ۵ سال بازپرداخت می‌شود

ت. باید به کانادا نقل مکان و به صورت دائمی در آنجا زندگی کنید (نمی‌توانید بیش از ۳ ماه غیبت داشته باشید)

ث. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سرمایه‌گذاری کسب و کار اشتغالزا)

ج. تحصیلات، مهارت‌های زبانی، تجربه‌ی کاری، دارایی‌های خالص برای واجد شرایط شدن الزامی هستند

چ. تابعیت کانداد بعد از ۳ سال زندگی

ح. به خاطر سهمیه‌ی محدود کشور زمان بررسی طولانی و اغلب بیش از حد شلوغ است

خ. مالیات‌های کانادا برای دارندگان اقامت دائم لحاظ می‌شوند

د. گزینه‌های مالی موجود هستند

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۳. فیجی

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱۲۵.۰۰۰ دلار امریکا (ویزای سرمایه‌گذاری فیجی)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: سرمایه‌گذاری در مستغلات، املاک

ت. تابعیت فیجی بعد از ۵ سال زندگی

ث. الزامی به زندگی دائمی در فیجی نیست

ج. خانواده و فرزندان واجد شرایط دریافت ویزا هستند

۴. باهاما

الف. ۵۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (برنامه‌ی سرمایه‌گذار باهاما)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری (اقامت دائم)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات)

ت. تابعیت باهاما بعد از ۱۰ سال زندگی

ث. عدم وجود مالیات بر درآمد شرکتی، مالیات بر ارزش افزوده، یا مالیات بر ثروت

ج. خرید یک ملک یا خانه در باهاما

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۵. کلمبیا

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۲۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (برنامه‌ی سرمایه‌گذار کلمبیا)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (سرمایه‌گذاری مستغلات، کسب و کار)

ت. تابعیت کلمبیا بعد از ۱۰ سال زندگی (استثناء: اسپانیایی‌ها و تبعه‌های حوزه‌ی کارائیب می‌تواند ظرف یک یا دو سال تابعیت بگیرند)

ث. هیچ الزامی به زندگی در کشور وجود ندارد

ج. خانواده و فرزندان واجد شراسط اخذ ویزای سرمایه‌گذار هستند.

۶. پاناما

الف. ۲۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (برنامه‌ی سرمایه‌گذار پاناما)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری (دائم)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: سرمایه‌گذاری مستغلات

ت. تابعیت پاناما بعد از ۵ سال زندگی

ث. سرمایه‌گذاری املاکی در بازار مستغلات پاناما

ج. بدون کنترل مبادلات، فاقد معاهدات مالیاتی با سایر کشورها

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

 ۷. برزیل

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱۴۰.۰۰۰ دلار امریکا (برنامه‌ی وایپر VIPER)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری (دائم)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: کسب و کاری، املاک و مستغلات

ت. تابعیت بعد از ۴ سال

ث. خرید مستغلات یا سرمایه‌گذاری در کسب و کار در برزیل

ج. نیازی به زندگی در این کشور نیست

چ. گذرنامه‌ی برزیل در رتبه‌ای ۲۱ام بهترین گذرنامه‌های جهان قرار دارد.

افریقا

۱. کومور

الف. ۴۵.۰۰۰ دلار امریکا

ب. تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری (غیررسمی)

پ. گذرنامه‌ی کومور فقط به عنوان مدرک شناسایی خوب است

ت. مسافرت بدون ویزای محدود تنها به ۴۵ کشور (برای بازدید از اروپا، بریتانیا، و کانادا به ویزا نیاز است)

ث. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (پرداخت یک مرتبه‌ای)

ج. تابعیت کومور ظرف ۳-۴ ماه

آسیا

در آسیا سه برنامه‌ی اقامت محبوب وجود دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱. هنگ کنگ

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۸۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (ویزای سرمایه‌گذاری کسب و کار هنگ کنگ)

ب. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (موسسات کسب و کار)

پ. سرمایه‌گذاری در بزرگترین سرمایه‌ی ‌مالی و مرکز تجاری آسیا

ت. تابعیت هنگ کنگ بعد از ۷ سال

ث. مالیات شرکتی و مالیات بر درآمد پایین

ج. گذرنامه‌ی هنگ کنگ در رده‌ی ۲۰ام بهترین گذرنامه‌های جهان قرار دارد با دسترسی بدون ویزا به ۱۵۴ کشور

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۲. سنگاپور

الف. ۲.۵۰۰.۰۰۰ دلار سنگاپور (برنامه‌ی سرمایه‌گذار)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در بهترین شهر آسیایی برای زندگی

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (مخاطره‌های کسب و کاری)

ت. تابعیت سنگاپور بعد از ۲ سال اقامت دائم

ث. بهترین طرح برای سرمایه‌گذاری مالی قابل توجه در سنگاپور

ج. به همسر و فرزندان مجرد همراه با سرمایه‌گذار اقامت دائم اعطاء می‌شود

چ. سیستم مالیاتی مطلوب به نفع سرمایه‌گذاران خارجی

ح. گذرنامه‌ی سنگاپور در بین ۵ برترین گذرنامه‌ی جهان قرار دارد

خ. سنگاپور یک کشور تک تابعیتی است (اجازه‌ی دو تابعیتی بودن داده نمی‌شود)

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۳. سیشل

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (سرمایه‌ی مخاطره‌ی کسب و کاری)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط

ت. بهشت مالیاتی خارجی‌ها با قوانین محرمانه‌ی بانکی معروف برای شرکت‌ها

ث. تابعیت سیشل بعد از ۱۱ سال زندگی

ج. همسر و فرزندان کوچک می‌توانند درخواست اقامت دائم بدهند

۴. موریس

الف. ۵۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (برنامه‌ی سرمایه‌گذار موریس)

ب. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط‌: برنامه‌ی سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

پ. تابعیت موریس بعد از ۲ سال زندگی

ت. بزرگترین مرکز مالی خارجی و حوزه‌ی کم مالیات برای شرکت‌های تجاری و حمل‌ونقل

ث. الزامی به زندگی در این کشور وجود ندارد

ج. سرمایه‌گذاری در توسعه‌ی هتل‌ها، تفرجگاه‌ها یا مستغلات

چ. خانواده و فرزندان می‌توانند واجد شرایط درخواست اقامت سریع باشند

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۵. هند

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱.۵۰۰.۰۰۰ دلار امریکا (ویزای سرمایه‌گذار)

ب. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری (اقامت دائم)

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط: کسب و کار با ایجاد اشتغال

ت. تابعیت بعد از ۱۲ سال زندگی

۶. کامبوج

الف. ۲۵۰.۰۰۰ دلار امریکا (۱ میلیارد ریال کامبوج) کمک مالی نقد برای بازسازی اقتصاد کامبوج

ب. تابعیت کامبوج از طریق برنامه ی سرمایه‌گذاری (بند ۱۲ قانون ملی ۱۹۹۶)

پ. بدون الزام اقامتی

ت. تابعیت دوگانه با ملیت خمری مجاز است

ث. گذرنامه‌ی کامبوج امکان مسافرت بدون ویزا به ۴۸ کشور را فراهم می‌آورد

ج. تابعیت برای خانواده

اقیانوسیه

مهاجرت به استرالیا و نیوزیلند از طریق طرح‌های سرمایه‌گذاری به شدت محبوب هستند.

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۱. استرالیا

الف. ۱.۵۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا (ویزای جریان سرمایه‌گذاری)

ب. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (فعالیت‌ سرمایه‌گذاری کسب و کار)

پ. تابعیت استرالیا بعد از ۴ سال زندگی

ت. باید هر سال ۴۰ روز را در استرالیا بگذرانید

ث. اقامت استرالیا به خانواده و فرزندان ارائه می‌شود

ج. فرآیند بررسی درخواست سریع ظرف ۲ ماه

۲. نیوزیلند

بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری

الف. ۱.۵۰۰.۰۰۰ دلار نیوزیلند

ب. اقامت از طریق سرمایه گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط (ترکیبی از وجوه، دارایی‌ها)

ت. تابعیت نیوزیلند بعد از ۵ سال

بهترین کشور برای اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۳. وانواتو

الف. ۲۰۰.۰۰۰ دلار امریکا مشارکت مالی یک مرتبه‌ای (تکی) یا ۲۸۰.۰۰۰ دلار (خانوادگی)

ب. تابعیت وانواتو از طریق سرمایه‌گذاری

پ. سرمایه‌گذاری‌های مجاز: مشارکت مالی یک مرتبه‌ای

ت. تابعیت وانواتو ظرف ۲ ماه

ث. بدون مالیات بر درآمد، مالیات بر سرمایه یا مالیات بر مستغلات

ج. گذرنامه‌ی وانواتو امکان دسترسی بدون ویزا به ۱۲۶ کشور شامل کشورهای شینگن اتحادیه‌ی اروپا، بریتانیا، روسیه را فراهم می‌آورد

چ. دو تابعیتی شدن آزاد است

ح. برای درخواست اعضای خانواده هزینه‌های اضافی اخذ می‌شود

بهترین کشور برای اقامت از طریق سرمایه گذاری:

۴. ساموآ

الف. ۱.۶۵ میلیون دلار امریکا سرمایه‌گذاری در مستغلات، گردشگری، کشاورزی، فناوری اطلاعات و غیره

ب. تابعیت ساموآ از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذاری

پ. تابعیت بعد از ۳ سال در اختیار داشتن کارت اقامت دائم

ت. باید صاحب دارایی‌ خالص ۱ میلیون دلاری باشید

ث. تابعیت دوگانه مجاز است

ج. گذرنامه‌ی ساموآ دارای امکان مسافرت بدون ویزا به روسیه، کانادا، بریتانیا، حوزه‌ی شینگن و ۱۱۴ کشور است.

بهترین تابعیت بر اساس گذرنامه‌ی سرمایه‌گذاری کدام است؟

نظر ما این است:

۱. ارزانترین تابعیت/گذرنامه: دومینیکا / سنت لوسیا

۲. بهترین تابعیت / گذرنامه‌ی اروپایی‌: مالت

۳. ارزشمندترین تابعیت / گذرنامه: مالت

۴. سریع‌ترین تابعیت / گذرنامه‌ی اروپایی: قبرس

۵. بهترین ویزای طلایی اروپا: بلژیک

۶. بهترین تابعیت / گذرنامه‌ی حوزه‌ی کارائیب: گرانادا

۷. بهترین ویزای طلایی سرمایه‌گذاری املاک: پرتغال / اسپانیا / یونان.

همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت، ویزا و اقامت کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، کانادا، و استرالیا را از اینجابخوانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: corpocrat.com

۳۵ بهترین کشور برای مهاجرت و اقامت از طریق سرمایه گذاری:


برچسب ها

بازده

 1. جهانبان گفت:

  بسیار جالب وجامع بود وبسیار عالی که این حجم از مطالب رو در اختیار ما قرار می دهیدپ سپاسگزارم

 2. رضا گفت:

  1. مالت به دارندگان پاسپورت ایرانی اجازه سرمایه گذاری نمیده.
  2. قبرس خدمت سربازی داره.
  3. ترکیه مبلغ رو به 250 هزار کاهش داده.

 3. مازیار گفت:

  به نظر من استرالیا هم برای سرمایه گذاری مورد خوبیه ،پسر خاله من اونجا کسب و کار خودش راه انداخت ،منم در حال اقدام کردنم ، مشکلی که داشت کارهای حقوقی و ثبت شرکت بود و به بن بست میخورد ،طوریکه از مهاجرت در حال منصرف شدن بود با وکلا جلسات مشاوره میزاشتن ، البته بعدا فهمید که هیچ کدوم وکیل رسمی نیستن و صرفا کارگزار یا مشاور مهاجرتی بودن و اصلا پروانه وکالت ندارن ، ولی پیشنهادی که به من گفتن این بود حتما با وکیل پایه یک مهاجرت استرالیا ، مهاجرت پلاس یا هر کشوری دیگه مراجعه کنم چون هم هزینه اش برام مهم ،هم روال کارم سریع تر پیش میره و در نهایت ok میشه، امیدوارم هرکی هر جایی دوست داره به راحت ترین شکل ممکن مهاجرت کنه .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی