کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ دلیل ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ

این روزها کتابی به بازار آمده به نام “خشم و آتش: درون کاخ سفید ترامپ“. این کتاب عمدتا به خاطر ادعاهایی که درباره دونالد ترامپ مطرح می‌کند هنوز به بازار نیامده جنجال به پا کرده است. ما در این نوشتار ۸ دلیل ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ را مطرح می‌کنیم.

ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ

مایکل وولف، نویسنده کتاب، می‌گوید برای نگارش کتاب با بیش از دویست نفر گفتگو کرده، از جمله استیو بنن، از یاران نزدیک ترامپ در دوران انتخابات که چند ماه پس از انتصابش به عنوان مشاور ارشد رئیس‌جمهور با ترامپ اختلاف پیدا کرد و از کار برکنار شد. در این گزارش به بعضی ادعاهای طرح شده در کتاب به اختصار اشاره شده است.

۱. بنن دیدار پسر ترامپ با روس‌ها را ”خائنانه” می‌دانست

در ماه‌های پیش از انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، روس‌ها با دونالد ترامپ دیدار کردند و پیشنهاد دادند اطلاعاتی در مورد هیلاری کلینتون در اختیار تیم ترامپ بگذارند. به ادعای نویسنده کتاب، استیو بنن گفته این جلسه که ”در طبقه ۲۵ برج ترامپ و بدون حضور وکیل برگزار شد” شائبه خیانت دارد و باید بلافاصله به اف‌بی‌آی گزارش می‌شد.

۲. ترامپ بعد از پیروزی گیج شده بود

مایکل وولف، نویسنده کتاب، در مقاله‌ای برای نیویورک تایمز که برگرفته از کتابش است، نوشته شب انتخابات وقتی معلوم شد ترامپ احتمالا می‌برد، ”ملانیا اشک می‌ریخت”، و ترامپ ”گیج” و ”ناباور” بود، اما ناگهان تبدیل شد به مردی که معتقد بود ”شایسته” ریاست‌جمهوری آمریکاست.

۳. ترامپ از مراسم تحلیف ‘عصبانی’ بود

وولف می‌نویسد: ”مراسم تحلیف به ترامپ خوش نگذشت. عصبانی بود که ستاره‌های درجه یک حاضر نشده بودند به مراسم بیایند. از محل اقامتش در بلر هاوس راضی نبود، و آشکارا با همسرش دعوا کرده بود.” وولف مدعی است که ملانیا ترامپ در آستانه گریه بود. ادعایی که دفتر همسر رئيس‌جمهور آمریکا تکذیب کرده است.

۴. ترامپ با همسر دوستانش ‘ارتباط’ داشت

دیگر دلیل ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ این است که در بخش دیگری از کتاب آمده است که دونالد ترامپ همیشه پز می‌داده که با همسر دوستانش رابطه جنسی دارد. وولف به نقل از یکی از دوستان ترامپ می‌نویسد: ”سعی می‌کرد همسران دوستانش بقبولاند که همسرش آن آدمی که فکر می‌کند نیست”، و برای این کار، آن زن را به دفتر کارش دعوت می‌کرد تا یواشکی به مکالمه ترامپ و همسر آن مرد گوش بدهد که زن ببیند همسرش چه چیزهایی می‌گوید.

۵. به نظر ترامپ کاخ سفید ‘ترسناک’ بود

وولف می‌نویسد: ”به نظر ترامپ کاخ سفید سرگیجه‌آور و حتی کمی ترسناک بود. او به اتاق خواب خودش می‌رفت. بعد از دوران کندی، این اولین بار بود که رئیس‌جمهور و همسرش اتاق جدا داشتند. در همان روزهای نخست، دستور داد دو تلویزیون دیگر به جز همان تلویزیونی که در اتاق بود برایش ببرند و یک قفل دیگر هم روی در بگذارند.”

۶. ایوانکا دوست دارد رئیس‌جمهور بشود

مایکل وولف مدعی است که ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر، دختر و داماد دونالد ترامپ، با هم قرار گذاشته‌اند که اگر شرایط مهیا بود ایوانکا نامزد ریاست‌جمهوری بشود و او حمایتش کند.

۷. احترام ترامپ برای مرداک

وولف پیش از این کتاب زندگینامه روپرت مرداک، غول رسانه‌ای جهان، را هم نوشته است. او در کتاب جدید می‌نویسد: ”روپرت مرداک قول داده بود به رئیس‌جمهور منتخب سر بزند، اما دیر کرده بود. بعضی مهمان‌ها می‌خواستند بروند، اما ترامپ که دستپاچه شده بود به آن‌ها گفت روپرت در راه است و اضافه کرد که او از ‘بزرگان’ است.” وولف معتقد است رفتار ترامپ طوری بود که انگار نه انگار حالا قدرتمندترین مرد جهان است. گویی هنوز می‌خواست خودش را در دل غول رسانه‌ای جا کند. آن هم غولی که ترامپ را شارلاتان و احمق می‌دانست.”

۸. مرداک ترامپ را ‘ابله’ خوانده بود

آخرین دلیل ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ این است: آن‌طور که در کتاب وولف آمده، احترام ترامپ و مرداک متقابل نبود. در بخشی از کتاب که به گفتگوی تلفنی این دو نفر در مورد دیدار ترامپ با مدیران سیلیکون ولی می‌پردازد، آمده است که مرداک معتقد بود وعده بستن مرزها و دیوارکشی بین آمریکا و مکزیک، با وعده آسان گرفتن ویزای کار برای شرکت‌هایی که به این مهاجران نیاز دارند، نمی‌خواند. اما ترامپ نگران به نظر نمی‌رسید و به مرداک گفته بود: ”یک کاریش می‌کنیم.” به ادعای وولف، مرداک در حالی که گوشی را می‌گذاشت گفته بود ”عجب ابلهی است.”


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۸ دلیل ممنوعیت چاپ کتاب مایکل وولف درباره ترامپ


خبرخوان هفته

– ۵ تحول صنایع فضایی در ۲۰۱۸ که دنیا را دگرگون می‌کنند
– ۲۰۱۷ به عنوان امن ترین سال سفرهای هوایی شناخته شد
– ضررهای فیلترینگ برای کسب و کارهای اینترنتی به مرحله هشدار رسید

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی