کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ممنوعیت ورود پناهجویان ایران و ۱۰ کشور دیگر به آمریکا لغو شد

به گزارش رویترز، «کریستین نیلسن» که جانشین «جان کلی» شده است،‌ دوشنبه شب گفت بعد از بررسی ۹۰ روزه نحوه پذیرش پناهجو از مصر، ایران، عراق، لیبی،‌ مالی،‌کره شمالی، سومالی، سودان جنوبی، سودان، یمن و سوریه توسط وزارت امنیت کشور و نهادهای اطلاعاتی دیگر محدودیتی به واسطه ملیت پناهجویان اعمال نمی شود و ممنوعیت ورود پناهجویان ایران و ۱۰ کشور دیگر به آمریکا لغو شد.

ممنوعیت ورود پناهجویان ایران و ۱۰ کشور دیگر به آمریکا لغو شد

این تازه ترین تصمیم دولت ترامپ از زمان روی کار آمدن درباره ورود پناهجویان است. ترامپ در زمان نامزدی انتخابات وعده داده بود در راستای تامین امنیت مردم آمریکا سختگیری هایی در قبال ورود شهروندان برخی کشورها و پناهجویان خواهد داشت. رئیس جمهوری آمریکا بهمن ماه سال گذشته در دو فرمان جداگانه ویزای چند کشور عمدتا مسلمان و همچنین ورود پناهجویان از چند کشور مشابه را متوقف کرد.

فرمان های اجرایی ترامپ درباره ویزا و پناهجویان چندباری در محاکم فدرال آمریکا با مخالفت هایی روبرو شد اما در نهایت دولت ترامپ، به طور موقت توانست اجرای آن را آغاز کند تا در دیوان عالی بعد آن را بررسی کند.

تحلیل رویترز می گوید در چند ماه اخیر با فرمان های ترامپ، پذیرش پناهجویان از کشورهای یازده گانه کاهش شدیدی داشت.

جزئیات جدیدی از «بررسی امنیتی بیشتر» برای پذیرش پناهجویان از این یازده کشور فاش نشده است.

لیست «کشورهای با ریسک بالا» توسط باراک اوباما در سال ۲۰۱۶ تهیه شد و با روی کار آمدن دولت ترامپ، ملاک منع پذیرش مهاجر شد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ممنوعیت ورود پناهجویان ایران و ۱۰ کشور دیگر به آمریکا لغو شد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی