کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مقایسه واتس اپ و تلگرام :بهترین پیام رسان کدام است؟

واتس اپ و تلگرامشما بین دو نرم افزار واتس اپ و تلگرام کدام را انتخاب می‌کنید؟ با تمام فناوری که امروزه در اختیار داریم، می‌توانیم کارهای بسیار بیشتری از برداشتن تلفن و تماس گرفتن با کسی انجام بدهیم. بیشتر آدم‌ها پیامک فرستادن را به زنگ زدن ترجیح می‌دهند. آنها این روش را راحت‌ترین راه برقراری ارتباط می‌دانند-امروزه واتس اپ و تلگرام پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان گوشی تلفن همراه هستند.

بدون برهم زدن آسایش کسی هنگام تماشای تلویزیون می‌توانید پیامک بفرستید. می‌توانید داخل یک اتوبوس بنشینید و به جای آن‌که کل اتوبوس با خبر شوند راجع به چه چیزی صحبت می‌کنید، یک پیامک بفرستید. چند اپلیکیشن در دسترس هستند که شما را در تماس با دوستان و اعضای خانواده نگاه می‌دارند.

وقتی که پای انتخاب بهترین اپلیکیشن توسط شما به میان می‌آید، باید بدانید که هر اپلیکیشنی مزایای خودش را دارد. همان‌طور که به تازگی گفتم، دو مورد از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مکالمه‌ای امروزه واتس اپ و تلگرام هستند. هر دو ماهیتی بسیار شبیه به هم دارند.

آن‌ها به شما اجازه می‌دهند پیامک، کلیپ‌های صوتی و تصویری و فایل‌های دیگر را به راحتی بفرستید.

اگر سعی می‌کنید که بین واتس اپ و تلگرام تصمیم به انتخاب بگیرید، چند چیز هست که باید به ذهن‌تان بسپارید. وقتی واتس‌اپ را در مقابل تلگرام می‌گذارید، این کار می‌تواند به شما کمک کند که تصمیم آگاهانه‌تر و بهتری بگیرید.

واتس اپ و تلگرام – این روزها کدام یک بهتر است؟

بسیاری از آدم‌ها وقتی سعی می‌کنند برای انتخاب اپلیکیشن مکالمه و اشتراک‌گذاری که قصد دارند استفاده کنند دست به انتخاب بزنند کاربر مبنا را در نظر نمی‌گیرند. در حال حاظر واتس‌اپ بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد.

تلگرام ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. دلیل این که تلگرام کاربر کمتری دارد به این خاطر نیست که اپلیکیشن خوبی نیست، به این دلیل است که دوستان آدم‌های بیشتری در واتس‌اپ فعال هستند. اگر می‌خواهید با کاربران بیشتری ارتباط برقرار کنید، وقتی پای کاربر مبنا به میان کشیده می‌شود، واتس‌اپ برنده خواهد بود.

مطلب مرتبط:‌ چگونه با تلگرام پولدار شویم ؟

ویژگی‌های منحصربفرد واتس‌اپ

چند ویژگی منحصربفرد وجود دارد که واتس‌اپ را در میان بقیه برجسته‌تر می‌کند.

تماس اینترنتی موبایل:

واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد هنگام استفاده از داده‌های موبایل یا وای‌فای‌تان تماس بگیرید. تا آن‌جا که ارتباط اینترنتی خوبی داشته باشید، این اپلیکیشن تماس‌های تلفنی را کاملا روشن و واضح می‌کند. این اپلیکیشن همچنین یک حالت استفاده از داده‌های کم دارد، که در مصرف داده‌ها صرفه‌جویی می‌کند.

پیغام دریافت:

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که یک پیام بفرستید و بلافاصله هیچ پیغامی دریافت نکنید. به این فکر می‌افتید که آیا به شما کم‌محلی شده است یا گیرنده هنوز پیام شما را نخوانده است. واتس‌اپ وقتی پیام به گوشی تلفن همراه شخص گیرنده می‌رسد یک کلیک دوبل را نشان می‌دهد. وقتی که آبی شود، خواهید دانست که آن پیام خوانده شده است. همچنین زمان دقیق خوانده شدن پیام را خواهید دانست.

چتِ پشتیبان:

واتس‌اپ همواره به شما اجازه داده است از چت کردن‌تان نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید، هرچند، اکنون دیگر می‌توانید پیام‌های‌تان را روی اکانت گوگل درایو‌تان ذخیره کنید. اگر یک تلفن جدید بگیرید، قادر خواهید بود که چت‌های قدیمی‌ترتان را بازیابی کنید. همچنین می‌توانید چت‌هایی را که پشتیبانی شده‌اند ایمیل کنید.

همچنین شما می‌توانید چت‌های‌تان را بایگانی کنید یا یک ستاره‌ی پیام مخصوص کنار آن قرار دهید به این معنی که بعدا به پیدا کردن آن نیاز دارید. تلگرام به شما اجازه می‌دهد از چت‌های‌تان نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید اما راهی برای پشتیبانی آنها در گوگل درایو ندارد.

ایجاد یک استاتوس:

واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد یک استاتوس برای هر کسی در فهرست تماس‌های‌تان ایجاد کنید تا آن را ببیند. این کار به شما کمک می‌کند پیام مشخصی را به همه بدون احتیاج به فرستادن پیام فردی به تک تک‌شان منتقل کنید. شما همچنین می‌توانید اجازه دهید همه بدانند چه حسی دارید و در حال انجام چه کاری هستید. این ویژگی در تلگرام موجود نیست.

قالب‌بندی:

واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد پیام را قالب‌بندی کنید تا بتوانید پیام‌تان را آسان‌تر انتقال دهید. شما می‌توانید پیام‌تان را به صورت پررنگ، مورب، و هم مورب و هم پررنگ بفرستید. همچنین می‌توانید به متن‌تان پیوست کنید. این‌ها کارکردهایی هستند که شما نمی‌توانید هنگام استفاده از سیستم پیام رسان تلفن همراه‌تان به آنها دست پیدا کنید.

برای دیگران خیلی سخت خواهد بود که هنگام فرستادن پیامک حس و حال شما را درک کنند. وقتی بتوانید یک پیام را قالب بندی کنید، احتمال پندار غلط در رابطه با یک پیام متنی کم‌تر خواهد شد.

مطلب مرتبط: واتس آپ شبیه تلگرام می‌شود

ویژگی‌های منحصربفرد تلگرام

با این حال که واتس‌اپ ویژگی‌های منحصربفرد خودش را دارد، تلگرام چند ویژگی باحالِ مختص به خود دارد که هنگام استفاده از واتس‌اپ به آنها دسترسی ندارید.

چتِ محرمانه:

اگر با کسی چت می‌کنید و نمی‌خواهید کسی تلفن شما را بردارد و آنها را بخواند، می‌توانید از کارکرد چتِ محرمانه استفاده کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد مکالمه‌ای با رمزگذاری پایان به پایان داشته باشید. وقتی که از صفحه عکس گرفته شود شما پیغام آن را دریافت خواهید کرد و نمی‌توانید از چت‌های محرمانه چیزی را ارسال کنید.

این مانع از آن می‌شود که تصادفا پیام‌های محرمانه را برای کسانی بفرستید که هیچ صنمی با آنها ندارید. شما همچنین می‌توانید یک تایمر خودتخریبی مقرر کنید. این مکالمه‌های شما را کاملا پس از یک دوره‌ی زمانی مشخص پاک خواهد کرد.

این به شما آرامش خاطر می‌دهد که هر مکالمه‌ی محرمانه‌ای پیش از آن‌که کسی آنها را بخواند از گوشی‌تان حذف خواهد شد. اگر به دنبال راه امنی برای پیام دادن به دوستان‌تان می‌شد، تلگرام بالاترین ایمنی و امنیت را فراهم می‌آورد.

ایجاد گزینه‌ی به اشتراک گذاری:

شما می‌توانید فایل‌های پی دی اف را در واتس‌اپ بفرستید، با این حال، گزینه‌ی به اشتراک‌گذاری واتس‌اپ به اندازه‌ی توانایی‌های به اشتراک‌گذاری تلگرام خوب نیست. شما در تلگرام هر نوع فایلی را می‌توانید به اشتراک بگذارید. این شامل مدارک، فایل‌های زیپ، پی دی اف، و چندین و چند فایل دیگر می‌شود از جمله فایل‌های صوتی و ویدیوئی متداول.

شما همچنین می‌توانید فایل‌های بزرگی را بفرستید، که تا ۱.۵ گیگا بایت حجم دارند. شما در واتس‌اپ نمی‌توانید فایل‌هایی به این بزرگی را ارسال کنید. واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد فقط فایل‌های تا حجم ۱۶۰ مگا بایت را ارسال کنید.

مطلب مرتبط:‌ جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال در تلگرام که به اشتباه فرستاده شده

دسترسی به دستگاه‌های متعدد:

تلگرام یک ویژگی همگام‌سازی بر مبنای (پردازش) ابری دارد که به شما اجازه می‌دهد روی یک دستگاه چت کنید و در صورت لزوم استفاده‌تان را به دستگاه دیگری انتقال دهید. تمام پیام‌ها در تمام دستگاه‌هایی که تلگرام را دانلود کرده‌اند نمایش داده خواهند شود، و پیام‌ها در زمان واقعی در تمام آنها قابل دیدن خواهد بود.

این روشی بسیار سریع و کارآمد برای فرستادن و دریافت پیام است. شما همچنین می‌توانید به صفحه‌ی “گزینه‌های فعال” بروید تا بفهمید کدام دستگاه‌ها در حال حاظر از تلگرام استفاده می‌کنند.

ابَر گروه‌ها و کانال‌های عمومی:

وقتی از تلگرام استفاده می‌کنید، می‌توانید ابرگروه تشکیل دهید، که تا ۱۰۰۰ عضو گنجایش دارد. چت‌های این گروه بزرگ می‌تواند صحبت کردن با آدم‌های بسیاری را بدون آن‌که نیاز به پیام فرستادن برای تک تک‌شان باشد، میسر کند.

اگر نیاز دارید که با یک گروه درباره‌ی تجدید دیدارهای خانوادگی یا یک جلسه‌ی شرکت صحبت کنید، همه‌ی اعضای گروه قادر به چت کردن با یکدیگر خواهند بود. شما همچنین می‌توانید از کانال‌های عمومی و خصوصی در تلگرام استفاده کنید.

اگر می‌خواهید به یک کانال عمومی بپیوندید، می‌توانید آن را با استفاده از نام کاربری‌اش جست‌وجو کنید، و هر کاربر تلگرامی می‌تواند به این گروه ملحق شود. همچنین می‌توانید پیام‌های بی‌صدا در گروه‌های عمومی بفرستید، و این توانایی را دارید که پیام‌هایی را که به تازگی فرستاده‌اید ویرایش کنید.

این یک ویژگی بزرگ است که بتوانید پس از این که فهمیدید پیامی را به اشتباه فرستاده‌اید آن را ویرایش کنید.

مطلب مرتبط:‌ ۶ راه عالی که چگونه تلگرام کمتر وقت و انرژی ما را بگیرد

ربات‌های تلگرام:

برای انجام کارهای خاص می‌توانید یک اکانت تلگرامی ایجاد کنید. این‌ها ربات‌های تلگرامی‌ نامیده می‌شوند. هر ربات مجموعه‌ی ویژگی‌ها و دستورالعمل‌های خاص خودش را دارد. به عنوان مثال می‌توانید از @Pollbot استفاده کنید، و می‌توانید برای گروه‌های مختلف نظرسنجی درست کنید.

اگر می‌خواهید رباتی را جست‌وجو کنید که برای نیازهای فردی شما بهترین گزینه باشد، می‌توانید ربات‌ها را در @Storebot جست‌وجو کنید. همچنین می‌توانید مستقیما از طریق این اپلیکیشن ربات‌ها را جست‌وجو کنید. ربات‌ها روشی عالی برای انجام آسان‌تر کارها هستند.

پشتیبانی از استیکرها و گیف‌ها:

تلگرام از استیکرها و گیف‌ها پشتیبانی می‌کند. این کار در تلگرام میسر نیست. وقتی شما از تلگرام استفاده می‌کنید، همچنین می‌توانید با استفاده از ربات @Stickers استیکرهای خودتان را بسازید. همچنین می‌توانید از سری Reddit، وب‌گاه‌های طرف ثالث، و اپلیکیشن‌های تبلیغاتی طرف ثالث استیکرها را انتخاب کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد پیام‌های خاص و منحصربفرد بفرستید.

قفلِ چت:

اگر نمی‌خواهید آدم‌ها بتوانند پیام‌های‌تان را بخوانند، می‌توانید از ابزار “قفل چت” استفاده کنید. این به شما اجازه خواهد داد از ویژگی رمز عبور برای خصوصی ماندن پیام‌های‌تان استفاده کنید..

مخفی کردن آخرین بازدید برای مخاطبان خاص:

شما در واتس‌اپ هم می‌توانید پیام‌های آخرین بازدید را مخفی کنید، با وجود این، تلگرام چیزهای بیشتری ارائه می‌دهد. شما می‌توانید پیام‌های آخرین بازدید را در تلگرام برای مخاطبان خاصی پنهان کنید. اگر نمی‌خواهید آخرین بازدیدتان را برای همه مخفی کنید، می‌توانید یک یا چند مخاطب خاص را انتخاب کنید.

ویرایش پیام‌ها:

آیا تا به حال پیش آمده است که پیامی را فرستاده باشید و پس از خواندن مجدد آن آرزو کرده باشید که‌ای کاش آن را نمی‌فرستادید؟ آیا تا به حال متنی پر از غلط تایپی را خوانده‌اید و آرزو کرده‌اید که‌ای کاش می‌توانستید به عقب برشد. آن را تغییر دهید؟ تلگرام دقیقا به شما اجازه‌ی چنین کاری را می‌دهد.

تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که روی پیامی که می‌خواهید بفرستید برای چند ثانیه کلیک کنید و بعد آیکون ویرایش را انتخاب کنید. بعد از این کار می‌توانید متن را ویرایش کنید. وقتی که متن ویرایش شد، طی اعلانی هم به شما و هم به دریافت‌کننده اطلاع خواهد داد که این متن را ویرایش کرده‌اید.

نام بردنِ آدم‌ها:

شما می‌توانید نام آدم‌ها و گروه‌ها را وقتی که پیامی را از طریق تلگرام می‌فرستید ذکر کنید و آنها قادر خواهند بود پس از ذکر نامشان آن را ببینند. اگر گروهی از شما نام برده باشد، حتی اگر آن گروه را بی‌صدا کرده باشید، باز هم پیغام ذکر نام‌تان را دریافت خواهید کرد. این چیزی نیست که در واتس‌اپ در دسترس باشد.

واتس اپ و تلگرام : کدام بهتر است؟

در پایان، اپلیکیشن پیام‌رسان بهتر به آن‌چه شما انتظار دارید از پیام فرستادن عایدتان شود بستگی دارد. اگر می‌خواهید با تعداد آدم‌های بیشتری در ارتباط باشید. واتس‌اپ برنده است.

بحث از ویژگی‌ها که می‌شود، تلگرام برنده است. هر چند خیلی زیاد نیست، اما تلگرام ویژگی‌های منحصربفرد بسیاری دارد که استفاده از اپلیکیشن را بهبود می‌بخشد. واتس‌اپ به شما اجازه‌می‌دهد از پیام‌های‌تان روی گوگل درایو نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید، با وجود این، این‌ها ویژگی‌هایی هستند که بیشتر آدم‌ها بدون آنها سر می‌کنند. در پایان، وقتی صحبت از ویژگی‌ها می‌شود، برنده تلگرام است.

پای امنیت که به میان می‌آید هر دو اپلیکیشن شانه به شانه‌ی هم هستند. هرچند همیشه واتس‌اپ در زمینه‌ی امنیت شهرت خوبی نداشته است، اما آنها به سختی کار کرده‌اند تا این مشکل را برطرف کنند. آخرین نسخه‌ی آن رمزگذاری پایان به پایان را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید چت‌ها و داده‌ها را رمزگذاری کنید، از جمله کلیپ‌ها و پیام‌های صوتی را. امنیت آن این روزها آن‌قدر بالا است که حتی سازندگان واتس‌اپ هم نمی‌توانند پیام‌های‌تان را بخوانند.

تلگرام هیچ نقص امنیتی ندارد. آنها آن‌چنان به امنیت‌شان مطمئن هستند که ۲۰۰۰۰۰ دلار به کسی که بتواند پروتکل رمزگذاری شده‌ی سیستم‌شان را هک کند جایزه می‌دهند. آنها همچنین پیام‌های محرمانه و ویژگی خود تخریبی را پیشنهاد می‌دهند. اگر به دنبال اپلیکیشنی با بالاترین ضریب امنیت هستید، می‌توانید از هر دوی این‌ها امنیت درجه‌ی یک حاصل کنید.

مطلب مرتبط: بهترین کانال های تلگرام خارجی

وقتی که صحبت از عملکرد و سهولت استفاده می‌شود، هیچ برنده‌ی مشخصی وجود ندارد. استفاده از هر دوی واتس اپ و تلگرام راحت است و هر دوی آنها عملکردشان عالی است.

هر دو اپلیکیشن سازگاری پلت‌فرم بی‌نظیری را ارائه می‌دهند. واتس‌اپ می‌تواند در دستگاه‌های متعدد و در وب استفاده شود. آنها همچنین برای استفاده‌کنندگان ویندوز و مک نسخه‌ی دسک‌تاپی را پیشنهاد داده‌اند. تلگرام نیز برای لینوکس، ویندوز، و OSX نسخه‌ی دسک‌تاپ دارد.

آن‌ها همچنین یک اپلیکیشن وب دارند که در فروشگاه وب کروم در دسترس است. وقتی بحث از سازگاری پلت‌فرم می‌شود، تلگرام با اختلاف کمی برنده می‌شود. این به خاطر آن است که تلگرام اپلیکیشن‌های مستقلی برای تمام پلت‌فرم‌ها ارائه می‌دهد. واتس‌اپ مستلزم آن است که اپلیکیشن گوشی همراه همواره در حال اجرا باشد، اگر قصد استفاده از اپلیکیشن را روی دسک‌تاپ‌تان داشته باشید.

امروزه اپلیکیشن‌ها و پلت‌فرم‌های پیام‌رسان بسیاری در دسترس وجود دارند. این به خاطر آن‌ است که بیشتر آدم‌ها استفاده‌ی سنتی از تلفن‌ها را برای فرستادن پیام کنار گذاشته‌اند. از تمام اپلیکیشن‌های موجود، دو برترین اپلیکیشن واتس اپ و تلگرام هستند.

وقتی پای انتخاب بهترین گزینه‌ به میان می‌آید، این امر به نیازهای پیام‌رسانی شما بستگی دارد. به هر روی، ناامید نخواهید شد. هر دو واتس اپ و تلگرام اپلیکیشن‌های بسیار کاربردی و ایمنی هستند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ کامروا ابراهیمی

منبع: messagingapplab.com

 مقایسه واتس اپ و تلگرام :بهترین پیام رسان کدام است؟


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی