کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ نکته درباره دلایل، اثرات و روش مقابله با زورگویی در محل کار

زورگویی در محل کار، مانند زورگویی در مدرسه، زمانی رخ می‌دهد که یک شخص یا گروهی از افراد عمداً به شخص دیگری در محیط کار صدمه یا آسیب وارد کنند. از آن‌جایی که اثرات زورگویی در محل کار بسیار گسترده است، می‌تواند سلامت، موقعیت حرفه‌ای و حتی زندگی شخصی هر کسی را با خطر مواجه کند. و از آن‌جایی که تعداد زیادی از کارفرمایان زورگو هستند، بسیاری از کارمندان از زورگویی رنج می‌برند و صدای‌شان درنمی‌آید.

دلایل، اثرات و روش مقابله با زورگویی در محل کار

زورگویی در محیط کار می‌تواند شامل تاکتیک‌هایی مانند زورگویی کلامی، زورگویی جسمی، پرخاشگری رابطه‌ای، سایبری، زورگویی جنسی و آزار جنسی و آزار و اذیت تعصب‌آمیز باشد.

به عنوان مثال، زورگویی ممکن است در تحقیر شیوه‌های انجام کار سوژه‌ی مورد نظر وجود داشته باشد یا به عنوان بخشی از برنامه‌هایی که به نفع یک کارمند است انجام شود. یا ممکن است باعث زورگویی آشکارتر مانند سرزنش کردن، تحقیر در میان جمع، و خدشه‌دار کردن شخص دیگری شود. افراد زورگو صرف نظر از تاکتیک‌هایی که در محیط کار مورد استفاده قرار می‌دهند، معمولا آدم‌هایی ماهر در تاثیرگذاری بر سایرین و القاء افکار خود به آن‌ها هستند.

در حقیقت، زورگو‌های محیط کار می‌توانند آنقدر در پنهان کردن رفتار خود مهارت داشته باشند که شخص مورد زورگیی حتی نمی‌تواند آن را تشخیص دهد. آن‌ها رفتار را درونی می‌کنند و طوری رفتار می‌کنند که انگار شخص مورد زورگویی خود، نقصی دارد.

چرا کارمندان به یکدیگر زورگویی  می‌کنند

هرچند دلایل مختلفی وجود دارد که چرا زورگوها افراد خاصی را مورد هدف قرار می‌دهند، اما رفتار آن‌ها معمولاً ناشی از نیاز به کنترل فرد مورد نظر است.

در اصل، این کارمندان می‌خواهند همه را کنترل کنند و اغلب اصرار دارند که کارها را به روش خودشان ادامه دهند. و در صورتی که دیگران رعایت نکنند، مورد هدف قرار می‌گیرند. بسیاری از اوقات، این زورگویان مهارت‌های اجتماعی قوی و نفوذ زیادی در شرکت دارند. در نتیجه، از این ویژگی‌ها برای سلطه یافتن بر افراد دیگر استفاده می‌کنند.

بعضی اوقات زورگوها در محل کار، همکاران‌شان را از روی حسادت مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. آن‌ها از نقاط قوت و دستاوردهای فرد مورد نظر یا ناامنی در مورد توانایی‌های خود احساس خطر می‌کنند. در نتیجه، آن شخص را مورد هدف قرار می‌دهند زیرا او کارمند خوبی است و بازخورد یا توجه مثبت زیادی را از طرف دیگران در شرکت دریافت می‌کند. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، زورگوی محل کار می‌خواهد آن را متوقف کند. سپس تاکتیک‌های زورگویی او به تلاشی برای کاهش ارزش فرد مورد هدف با دشمن کردن دیگران علیه او تبدیل می‌شود. زورگوی محیط کار همچنین قصد دارد شهرت قربانی را خراب کند و به طور کلی جوی منفی علیه او ایجاد کند.

در موارد دیگر، زورگویی در محل کار اتفاق می‌افتد زیرا فرد زورگو اختلال کنترل تکانه دارد. این طور کارمندان خیلی سریع عصبی می‌شوند، ممکن است زیاد فریاد بزنند و حتی گاهی اوقات بی‌حرمتی کنند. این زورگویان مستعد توهین مستقیم و اظهارنظرهای منفی هستند. آن‌ها همچنین ممکن است با اظهارنظرهای انتقادی و طعنه‌آمیز بر جلسات مسلط شوند.

دلایل زورگویی  در محل کار

اکثر کارشناسان بر این باورند که آنچه زورگویی را از رفتار خبیثانه ​​جدا می‌کند این است که زورگویان قصد دارند به سوژه مورد نظر خود آسیب برسانند و این کار را به شیوه‌های زیر انجام می‌دهند:

۱. عدم تعادل قدرت

هنگامی که عدم تعادل قدرت وجود دارد، دفاع از خود در مقابل حملات فرد زورگو  سخت است. گاهی اوقات عدم تعادل قدرت وجود دارد و در موارد دیگر فرد زورگو، رئیس یا سرپرست فردی است که مورد زورگویی قرار گرفته‌است. شناخت عدم تعادل قدرت درک‌شده سخت‌تر است، اما برخی نمونه‌ها می‌توانند شامل داشتن موقعیت بالاتر در محل کار، داشتن یک زبان برنده‌تر یا تأثیر بیشتر در شرکت باشند. عواقب چنین عدم تعادلی این است که سوژه مورد هدف احساس انزوا، تنهایی، محرومیت، آسیب‌پذیری و مورد ظلم واقع‌ شدن دارد.

۲. اقدامات تکراری

بیشتر اوقات، زورگویی شامل یک عمل یا کلمه خبیثانه‌ای که فقط یک بار رخ داده، نیست. بلکه، به صورت مداوم و منظم در جریان است. به عبارت دیگر، زورگویان محیط کار روی سوژه‌ی مورد نظر کلید می‌کنند و بارها به او آسیب می‌رسانند. بعضی اوقات، زورگوها مرتباً یک عمل یکسان را انجام می‌دهند، مانند سرزنش کردن آن فرد. در سایر موارد، اقدامات مختلفی را انجام می‌دهند از جمله از بین بردن اعتبار شخص مورد نظر، حذف کردن آن‌ها از جلسات مهم، ارسال ایمیل‌های بی‌ادبانه و پخش شایعات در محیط کار. نکته این است که این طور آدم‌ها می‌توانند بی‌ادب باشند و حرف‌های نامناسبی را به زبان بیاورند، اما اگر چنین اتفاقی فقط یک بار رخ بدهد، دیگر نمی‌توان نام آن را زورگویی گذاشت. مشخصه زورگویی در محل کار این است که اعمال و رفتار عذاب‌آور به طور پایداری تکرار می‌شوند.

۳. اقدامات عامدانه

جنبه دیگر زورگویی در محل کار، نیت فرد زورگو برای آسیب رساندن، کنترل یا دستکاری شخص مورد نظر است. زورگوها عمداً افراد دیگر را هدف قرار می‌دهند و عزت نفس‌شان را تضعیف می‌کنند و کارهای‌شان را زیر سوال می‌برند. رفتار آن‌ها ابدا تصادفی نیست و عواقب قابل‌توجهی را به همراه دارد. اشخاصی که مورد هدف فرد زورگو در محل کار قرار می‌گیرند، ممکن است احساس حقارت، شرم، ناراحتی، اضطراب و افسردگی داشته باشند. برخی حتی ممکن است دچار اختلالات خوردن، اضطراب یا اختلال استرس پس از آسیب روانی شوند. و برخی حتی خودکشی می‌کنند.

اثرات زورگویی در محل کار

۱. به خطر افتادن سلامت جسمی

۲.به خطر افتادن وضعیت روانی

۳. کاهش عملکرد شغلی

۴. بحران در خانواده فرد قربانی زورگویی

همه چیز تحت تأثیر زورگویی در محل کار قرار می‌گیرد، از سلامت عمومی، وضعیت روانی و سلامت جسمانی گرفته تا عملکرد شغلی و حضور در محل کار. حتی زندگی خانوادگی فرد قربانی تحت تأثیر زورگویی قرار می‌گیرد. با این حال، بسیاری از مردم در مورد زورگویی در محل کار صحبت نمی‌کنند. در حقیقت، زورگویی در محل کار اغلب “اپیدمی خاموش” نامیده می‌شود.

برای بسیاری از آدم‌ها، بحث کردن با فرد زورگو  در محل کار خیلی دشوار و دردناک است. به علاوه، قوانین بسیار کمی برای مقابله با این مشکل وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از قربانیان اغلب احساس می‌کنند که هیچ کاری برای پایان دادن به این روند انجام نمی‌شود. در موارد دیگر، قربانیان برای مطرح کردن این مسئله بسیار وحشت دارند زیرا می‌ترسند شغل‌شان را از دست بدهند.

به طور کلی، تأثیر زورگویی در محل کار قابل‌توجه است و می‌تواند منجر به اضطراب، عملکرد ضعیف شغلی، غیبت و یک محیط کار ناسالم شود. هر یک از این‌ها به نوبه خود، منجر به افزایش هزینه برای مشاغل می‌شوند. کارفرمایان باید در جهت توسعه محیط‌های کاری عاری از زورگویی تلاش کنند، و اقداماتی را برای این منظور صورت بدهند مثلا آموزش دادن کارمندان، اجرای سیاست‌های ضد زورگویی و تدوین گام‌هایی برای گزارش حوادث روی داده در محیط کار. وقتی این کار را انجام دهند، احتمال بروز زورگویی کمتر می‌شود. اما حتی بهترین برنامه‌های پیشگیری، زورگویی را به طور کامل از بین نمی‌برد.

نکته اصلی در رسیدگی به زورگویی در محل کار، رسیدگی به گزارش‌های مربوط به زورگویی به صورت سریع و کارآمد است. این کار یک پیام واضح برای کارمندان می‌فرستد که زورگویی در محیط کار تحمل یا پذیرفته نخواهد شد. متأسفانه، بسیاری از کارفرمایان تمایلی برای رسیدگی به زورگویی اداری ندارند زیرا مطمئن نیستند چه کاری باید انجام دهند. اما اگر زورگویی در محیط کار تحت رسیدگی قرار نگیرد، رفته رفته افزایش می‌یابد و سرانجام هم به لحاظ مالی آسیب وارد می‌کند و هم کارمندان خوب را فراری می‌دهد.

کارفرمایانی که می‌خواهند در کاهش تأثیر زورگویی در محیط کار موفق باشند، اصول و رویه‌های انضباطی روشن و مشخصی را اجرا و در هنگام بروز حادثه از آن‌ها پیروی می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۲۵ شیوه رایج قلدری رییس ها و روش‌های برخورد با آن

مقابله با زورگویی در محل کار

نکته اصلی غلبه بر زورگویی در محل کار این است که اجازه ندهید مواردی که گفته می‌شود و علیه شما انجام می‌شود روی رفتارها و کیسیتی و شخصیت شما تاثیری داشته باشد. همچنین اقدامات لازم برای گزارش زورگیری در محل کار به یک ناظر یا مقام منابع انسانی بسیار مهم است. و اگر مسائل برطرف نشده یا به شدت قبل ادامه بیابند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال شغل دیگری در جای دیگری باشید.

تحمل زورگویی  در محیط کار غیر واقعی است. حتی قوی‌ترین کارمندان نیز تحت تأثیر این مشکل قرار می‌گیرند. بنابراین به جای تحمل کردن، بر تصمیماتی متمرکز شوید که به نفع سلامت عاطفی و جسمانی شما باشد. و مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. پس از انجام این کار، شما در مسیر بهبودی قرار خواهید گرفت.

اگر مجبور هستید شغل خود را حفظ کنید یا گزینه‌های دیگری برای اشتغال ندارید، مطمئن باشید که در مراقبت از خودتان هر چه لازم است انجام می‌دهید. با ورزش و درست غذا خوردن شروع کنید. همچنین وقتی کار نمی‌کنید باید برای خودتان وقت بگذارید و متعهد به انجام کارهایی باشید که سبب لذت بردن شما می‌شوند.

به دنبال داروهای تسکین‌دهنده استرس باشید. روی اهداف خود و چیزهایی که باعث خوشبختی شما می‌شوند، متمرکز شوید نه روی جو منفی محیط کار. اگر محدودیت‌ها را می‌دانید و تلاش می‌کنید که سالم بمانید، زورگویی در محل کار نباید تأثیر طولانی بر زندگی شما بگذارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: verywellmind

۱۰ نکته درباره دلایل، اثرات و روش مقابله با زورگویی در محل کار


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی