کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مغز ورزشکاران و افراد اهل ورزش نسبت به بقیه بزرگتر است

آیا مغز ورزشکاران و افراد اهل ورزش با مغز دیگران فرق می‌کند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت آدم‌هایی که ورزش می‌کنند مغز بزرگ‌تری دارند البته آدم‌هایی که به ورزش سالم می‌پردازند. آن را با احساس دیوانه‌کننده‌ای که پس از دویدن برای رسیدن به قطار دارید، اشتباه نگیرید.

مغز-ورزشکاران

بیش‌تر آدم‌ها برای آغاز وزرش به یک یا دو(شاید ۱۰ تا) محرک انگیزشی نیاز دارند.

در این نوشتار یکی از محرک‌ها آمده‌است که احتمالا تا به حال چیزی از آن نمی‌دانستید: تناسب اندام جسمانی شما واقعا با اندازه‌ی مغزتان ارتباط دارد.

بدو دوست من، بدو

یک پژوهشگر به نام نیکل ال. اسپارتانو و هم‌کاران‌اش ۱۵۸۳ نفر را برای تست شرایط جسمانی‌شان روی یک تردمیل قرار دادند(نه همه را با هم) تا را محک بزنند. ۲۰ سال بعد، همان آدم‌ها همان تست را، به همراه اسکن مغزی انجام دادند. هرچه میزان ورزش در اواسط زندگی این آدم‌ها کم‌تر بود، ۲۰ سال بعد مغزشان کوچک‌تر بود. این یافته به عنوان یک تلنگر انگیزشی چه‌طور است؟

احتمالا مغزتان اکنون در حال کوچک شدن است

اما کوچک شدن مغز یعنی چه؟ خوب، بی‌طرفانه، مغز همه‌ی ما روزی شروع به کوچک شدن خواهدکرد. در واقع این فرآیند وقتی تقریبا ۲۵ ساله هستید آغاز می‌شود، هرچند در ابتدا این کاهش خیلی ناچیز است. هر چه سن‌تان بالاتر برود، عصب‌ها و ارتباط‌های عصبی بیش‌تری را از دست می‌دهید، که منجر به کاهش حجم مغز می‌شود.

چیز عجیبی نیست، چیز غیرمعمولی نیست: همه‌ی ما می‌دانیم آدم‌های سال‌خورده نمی‌توانند کارهایی را انجام دهند که زمانی به آن عادت داشتند، زندگی همین است. اما به نظر می‌رسد ورزش نکردن این فرآیند را سرعت می‌بخشد.

شاید ما نتوانیم بالا رفتن سن را کنترل کنیم، اما روی سبک زندگی‌مان تا حدودی کنترل داریم.

همه‌ی چیزی که لازم است، یک تلنگر انگیزشی برای آغاز دوباره‌ی ورزش است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: ساینس دامپ

مغز ورزشکاران و افراد اهل ورزش نسبت به بقیه بزرگتر است


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی