کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فواید سفر رفتن :۶ دلیل که چرا مسافرت شما را باهوش تر و سالم‌تر می‌کند

در دنیای شلوغ و پر تکاپوی امروزی، استراحت کردن سخت است. منظور از استراحت ۱۵ دقیقه‌ای با نوشیدن یک فنجان قهوه‌ی فوری نیست. روی صحبت‌ام با استراحت بعد از کارهای روزانه، مسئولیت‌های محل کار و فشارهای روزانه است. در این نوشتار ما از فواید سفر رفتن به شما می گوییم و اینکه چرا ذهن، جسم و روح‌تان به‌شدت به تجربه‌ی سفرهای خوب و دور نیاز دارند؟ باید بدانید از فواید سفر رفتن این است که می‌تواند سلامتی کلی شما را بهبود دهد و خلاقیت شما را ارتقا دهد.

فواید سفر

در ادامه فواید سفر رفتن و ۶ دلیل که چرا مسافرت شما را باهوش تر و سالم‌تر می‌کند آمده است

۱. مسافرت خلاقیت را ارتقا می‌دهد

برای خیلی‌ها، خلاقیت از تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیز به‌دست می‌آید. اما، هنگامی‌که هیجان‌انگیزترین چیز در زندگی‌ شما رفت و آمد به محل کار، یا شایعات در اداره باشد، شما با این‌کار توانایی ذهنی‌تان را برای گسترده شدن و برانگیخته شدن محدود می-کنید.

آدام گالاینسکی استاد دانشگاه و نویسنده می‌گوید که: “تجربه‌های خارجی انعطاف‌پذیریِ شناختی و عمق و یکپارچگی افکار را افزایش می‌دهد، توانایی‌ای که بین شکل‌های ناهم‌خوان ارتباطات عمیقی ایجاد می‌کند.” این اساساً به این معنی است که صداها، مناظر و رایحه‌های جدید همه، جرقه‌‌ای در عصب‌های خلاقیت در مغز ایجاد می‌کنند.

مطلب مرتبط:۶ دلیل که افراد اهل سفر در محل کار موفق تر هستند

۲. شما چگونه می‌توانید آن عصب‌های مغزی را تحریک کنید؟ با مسافرت کردن.

بسیاری از انسان‌های خلاق، مانند ارنست همینگوی و مارک تواین، از تجربه‌های سفرهای بین‌المللی‌شان برای ماندگار کردن آثارشان استفاده می‌کردند. داستان‌های همینگوی الهام‌گرفته از زمانی بود که او در فرانسه و اسپانیا زندگی می‌کرد، و مسافرت با کشتی تواین در دریای مدیترانه در سفرنامه‌اش به نام بیگناهان در خارجه آورده شده است. قرار گرفتن آنها در فرهنگ‌های جدید و متفاوت، آنها را در نوشتن بعضی از بهترین آثارشان قادر ساخت.

گذراندن تعطیلات در کشور دیگر، یا حتی در ایالت دیگر، ذهن‌تان را باز می‌کند. شما می‌توانید غذاهای عجیب و غریب را امتحان کنید، از جاهای دیدنی جالب‌توجه دیدن کنید، با مردم محلی دوست شوید، یا حتی کوهنوردی کنید. صرفاً غرق شدن در محیط-های مختلف برای چند روز می‌تواند توانایی‌ها‌ی‌تان در خلاقیت را به میزان زیادی بر انگیزد. نه تنها شما خلاق‌تر می‌شوید بلکه سالم‌تر و شادتر هم می‌شوید.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین شهر دنیا برای مسافرت در ۲۰۱۷

۳.مسافرت قدرت مغز را افزایش می‌دهد.

سلامت ذهنی‌ شما از فواید مسافرت نیز بهره‌مند می‌شود. تمام نظر سنجی‌ها از سوی انجمن سفر امریکا کشف کرد که مسافرت، به خصوص برای بازنشسته‌ها، از بیماری زوال عقل و آلزایمر جلوگیری می‌کند.

پژوهشی نیز دریافت که ۸۶ درصد از آن‌هایی که مسافرت می‌کنند درمقایسه با ۷۵ درصدی که مسافرت نمی‌کنند، از دیدگاهی که به زندگی دارند خوشنود هستند.

فواید سفر رفتن ۴: قلب شما را تقویت می‌کند

مسافرت نه تنها مغز شما را قوی می‌کند، بلکه قلب‌تان را تقویت می‌کند. موسسه پژوهش قلب فرامینگهام دریافت که افرادی‌که چند سال است که مسافرت نکردند نسبت به آن‌هایی که سالانه مسافرت می‌کنند بیش‌تر احتمال دارند در معرض خطر حمله‌ی قلبی قرار ‌گیرند.

دلیل‌اش چیست؟

زیرا آن‌هایی که از کار و خانه‌شان مدتی دور می‌مانند معمولاً کمتر استرس و اضطراب دارند- و فشار بر قلب‌های‌شان را کاهش می‌دهد.

در حقیقت، مسافران گزارش می‌کنند احساسات بدون استرس و نشاط و شادمانی‌شان به مدت چند هفته بعد از بازگشت از سفر به خانه‌شان ادامه دارد.

مطلب مرتبط: شخصیت شناسی بر اساس انتخاب مقصد سفر

۵.مسافرت اندام‌تان را متناسب می‌کند

در سفر بودن شما را فعال‌تر می‌کند. شما در مسافرت کشف می‌کنید، در مراکز خرید قدم می‌زنید، طبیعت‌گردی می‌کنید، یا حتی کنار ساحل استراحت می‌کنید. شما هوای سالم تنفس می‌کنید و از مناظر جذاب لذت می‌برید. و حتی اگر شما چند صبح را در اتوبوس تور بنشینید باز هم بیش‌تر از هنگامی‌که در اداره درگیر هستید یا در منزل تلویزیون تماشا می‌کنید، کار انجام می‌دهید.

۶.در کل، مسافرت شما را شاداب می‌کند

این فقط تعطیلات واقعی نیست که برای شما خوب است، بلکه برنامه‌ریزی کامل است، گریز، و تجربه‌ای را که سلامتی‌تان را بهبود می‌بخشد، به ارمغان می‌آورید.

مطالعه‌ی تحقیقاتی کرنل ۲۰۱۴ یافته است که مردم هنگامی شادتر هستند که بدانند برای تعطیلات می‌روند نه برای خرید کردن. مطالعه‌ی دیگر که در ۲۰۰۲ توسط گروهی از اساتید دانشگاه سوری انجام شد در یافت که مردم هنگامی شادترین هستند که بدانند سفری پیش رو دارند. پس فقط برنامه‌ریزی برای سفر می‌تواند به طور قابل توجهی تندرستی‌تان را بهبود دهد.

تصور هر یک از این‌ها سخت نیست. تصور کنید چه‌قدر هیجان زده می‌شوید هنگامی‌که برای تعطیلات‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید. ریختن برنامه‌ی سفر، گذاشتن لباس‌های نو در چمدان و گفتن مقصدتان به دوستان و خانواده چه‌قدر سرگرم‌کننده است. همه‌ی این‌ها در تندرستی شما تأثیر مثبتی می‌گذارد.

پس برای تعطیلات برنامه بریزید- بلیط‌تان را با توجه به لیستی که از تجربه‌ها‌ی آتی‌تان تهیه کردید، به مقصد بعدی رزرو کنید، چمدان‌های‌‌تان را ببندید و پاسپورت‌تان را آماده کنید و بگذارید ذهن‌تان خلاقیت و جو بدون استرس از مسافرت‌تان را جذب کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع:لایف هک

فواید سفر رفتن :۶ دلیل که چرا مسافرت شما را باهوش تر و سالم‌تر می‌کند


 

برچسب ها

بازده

  1. پی اس دی پرینت گفت:

    من مورد 6 رو واقعا باور دارم.مرسی از مطالب گردشگری شما.انصافا معرفی های خوبی دارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی