کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مضرات کورکومین: ۱۰ عارضه جانبی کورکومین برای سلامتی

کورکومین از ساقه زیرزمینی زردچوبه –ریزوم–  می‌آید. کورکومین، ترکیب شیمیایی موجود در گیاه زردچوبه است که به خانوادهکورکومینوئیدها تعلق دارد. می‌توانید با گرفتن عصاره زردچوبه، به راحتی به کورکومین دست یابید. قبلا درباره خواص کورکومین صحبت کرده ایم و در این نوشتار درباره مضرات کورکومین برای سلامتی می گوییم. با ما همراه باشید تا ۱۰ عارضه جانبی کورکومین برای سلامتی را بدانید.

مضرات کورکومین

۱. مشکلات گوارشی.

مصرف بیش از اندازه زردچوبه می‌تواند باعث مشکلات گوارشی شود. رایج‌ترین مشکلات گوارشی درد معده، نفخ، تهوع و سوء هاضمه هستند. افرادی که به کورکومین حساسیت دارند باید از مصرف آن اجتناب کنند زیرا باعث ایجاد ناراحتی می‌شود.

۲. کیسه صفرا.

مصرف زیاد زردچوبه، به دلیل کورکومین، می‌تواند تولید صفرا را افزایش داده و باعث ایجاد مشکل در گوارش شود.

مطلب مرتبط: خواص کورکومین: ۲۰ خاصیت اثبات شده کورکومین برای سلامتی

۳. سنگ صفرا.

افرادی که سنگ صفرا دارند نباید کورکومین مصرف کنند- اگرچه کورکومین از تشکیل سنگ صفرا جلوگیری می‌کند. افراد مبتلا به سنگ صفرا یا هر مشکلی که باعث آزاد شدن صفرا می‌شود، قبل از مصرف زردچوبه با پزشک خود مشورت کنند.

۴. سنگ کلیه.

مصرف زیاد زردچوبه ممکن است خطر سنگ کلیه را افزایش دهد. کورکومین با اگزالات ترکیب شده که ممکن است به کلسیم بچسبد و سنگ کلیه تولید کند. به همین دلیل، مصرف زیاد کورکومین می‌تواند به تشکیل سنگ کلیه منجر شود.

۵. ریزش دیواره رحم.

با استناد به برخی مطالعات انجام شده، مصرف زیاد کورکومین می‌تواند باعث ریزش دیواره رحم شود.

۶. تهوع.

رایج‌ترین عوارض جانبی مصرف کورکومین، تهوع و اسهال هستند. میزان زیاد کورکومین می‌تواند باعث تهوع، کم فشاری خون و سوء هاضمه شود.

۷. کم فشاری خون.

محققان، تاثیر کورکومین  بر کم فشاری خون را نیز تایید کرده‌اند. مصرف زیاد کورکومین می‌تواند قند خون را پایین بیاورد و همچنین باعث کم فشاری موقت خون شود.

مطلب مرتبط: خواص زردچوبه: ۹۵ فایده شگفت‌انگیز زردچوبه برای سلامتی و زیبایی

۸. کاهش فشار خون.

افرادی که داروی فشار خون مصرف می‌کنند باید از خوردن زردچوبه پرهیز کنند. بنابراین، زردچوبه درمان مناسبی برای پرفشاری خون است.

۹. آلوپسی.

استفاده بیش از اندازه زردچوبه می‌تواند باعث ریزش مو و آلوپسی ‌شود.

۱۰. خطر خونریزی.

ممکن است کورکومین باعث خونریزی شود. کورکومین فرآیند انعقاد خون را کند کرده و به افرادی که به اختلالات خونریزی دچارند توصیه نمی‌شود. مصرف کورکومین همراه با  برخی داروها از جمله داروهای ضد انعقاد خون، خطر خونریزی را افزایش می‌دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: drhealthbenefits

مضرات کورکومین: ۱۰ عارضه جانبی کورکومین برای سلامتی


 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

  1. فریبا نقی ترابی گفت:

    عالی بود . سپاسگزارم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی