کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مضرات خرما: ۱۶ جدی ترین مضرات و عوارض خرما که باید بدانید

چطور؟ منظورم این است که چطور ممکن است؟ چطور ممکن است این میوه‌ی موقر و لذیذ برای ما تهدید به حساب بیاید؟ خب، متاسفانه این موضوع واقعیت دارد. در این مقاله، درباره‌ی مضرات خرما و عوارض آن برای سلامتی صحبت می‌کنیم. اگر می‌خواهید درباره عوارض و مضرات خرما برای سلامتی اطلاعاتی کسب کنید پس به مطالعه‌ی این متن ادامه دهید و با ما همراه باشید.

مضرات خرما

مضرات خرما به این شرح هستند

۱. مضرات خرما در ایجاد مشکلات شکمی

خود خرما ممکن است باعث مشکلات شکمی نشود – مگر آنکه به آن سولفیت اضافه شده باشد – که امروزه بسیار رایج است. سولفیت‌ها ترکیب‌های شیمیایی هستند که به میوه‌های خشک شده می‌افزایند تا از آن‌ها نگهداری کند و حتی باکتری‌های مضر آن‌ها را از بین ببرد. افراد حساس به سولفیت ممکن است از واکنش‌های خاصی مانند معده درد، گاز معده، نفخ، و اسهال رنج ببرند.

خرما منبع بی‌نظیر فیبر است، که در کمال تعجب، می‌تواند در این مورد اثر معکوس داشته باشد. اگر قبلا فیبر کافی مصرف کرده باشید، مصرف خرمای بیش از حد به معنی مصرف فیبر بیش از اندازه نیز هست – و این هجوم ناگهانی می‌تواند به مشکلات شکمی مثل یبوست و نفخ منجر شود.

هرچند تحقیقات در این زمینه کم بوده است، اما طبق گزارش‌ها خرما در موارد خاصی اسهال را بدتر می‌کند.

مطلب مرتبط: خواص خرما: ۳۲ فایده‌ شگفت‌ انگیز خرما برای سلامتی و درمان

۲. مضرات خرما در بروز جوش‌های پوستی

میوه‌های خشک شده مانند خرما همچنین می‌توانند باعث جوش پوستی شوند، و مقصر، یک بار دیگر، سولفیت‌ها هستند. جوش زدن همچنین می‌تواند به علت کپک موجود در بسیاری از میوه‌های خشک شده باشد، که خرما هم یکی از آن‌ها است.

۳. مضرات خرما در بروز حمله‌های آسمی

درباره‌ی این که مصرف خرما باعث بروز حملات آسمی می‌شود تحقیقات کافی انجام نشده است. اما چون خرما می‌تواند موجب آلرژی شود، و آلرژی‌ها نیز می‌توانند حملات آسمی را در پی داشته باشند، بهتر است افراد آسیب پذیر و مستعد از بیشتر مراقب باشند. در واقع، ۸۰٪ از افراد مبتلا به آسم به مواد انتقال یافته توسط هوا مانند کپک‌ها حساسیت دارند – کپک‌ها در میوه‌های خشک شده‌ای مانند خرما نیز یافت می‌شوند.

۴. مضرات خرما برای افزایش وزن

هرچند خرما سرشار از فیبر است، کالری و تراکم انرژي نسبتا زیادی نیز دارد- و می‌تواند به افزایش وزن بی‌سابقه منجر شود. خرما حاوی ۲.۸ کالری در هر گرم است – که به معنی آن است که خوراکی دارای تراکم انرژی متوسط است و می‌تواند به افزایش وزن منجر شود.

۵. احتمال بروز هایپرکالمی

هایپرکالمی یک نوع ناراحتی است که در آن پتاسیم خون فوق‌العاده زیاد می‌شود. خرما منبع غنی پتاسیم است، و مصرف تعداد زیادی از آن می‌تواند به این ناراحتی منجر شود. پس اگر پتاسیم خون‌تان بالا است، از مصرف خرما اجتناب کنید. و از خوردن بیش از حد آن پرهیز کنید.

سطح پتاسیم ایده‌آل خون چیزی بین ۳.۶ تا ۵.۲ میلی‌ در هر لیتر است. سطح پتاسیم بالاتر از ۷ میلی مول در هر لیتر می‌تواند خطرناک باشد و به دخالت پزشکی فوری نیاز دارد.

مطلب مرتبط: انواع خرما: ۲۱ نوع خرما که باید بشناسید + عکس

۶. مضرات پوشش مومی

مانند سایر میوه‌ها (من جمله سیب) حتی خرما نیز اغلب پوشیده از موم است. میوه‌ها اغلب پوشیده از موم هستند تا ظاهرشان بهتر شود و   ظاهری درخشان داشته باشند – بنابراین مدت زمان بیشتری دوام می‌آورند و ظاهر تازه‌ی خود را حفظ می‌کنند. درخشش خرما معمولا به خاطر افزودن موم روغنی یا اسپری شیمیایی به آن است، که هر دو آن‌ها در دراز مدت به مشکلات گوارشی شدید منجر می‌شوند.

۷. ناسالم برای نوزادان

خرما برای نوزادان بیش از حد غلیظ و پرمایه است. جویدنش برای آن‌ها سخت است، و چون روده‌هایشان در حال تکامل است، ممکن است نتوانند خرما را به راحتی هضم کنند. این امر می‌تواند به دشواری‌ها و مشکلاتی منجر شود. در واقع، حتی ممکن است خرما نای نوزاد را مسدود کند و باعث خفگی او شود – پس لطفا خیلی مراقب باشید.

خرما را از دسترس اطفال دور نگه دارید حداقل تا زمانی که کمی بزرگتر شوند.

۸. ایجاد عدم تحمل فروکتوز

شیرینی طبیعی خرما به خاطر فروکتوز موجود در آن است (حداقل تا حدودی). افراد بخصوصی از مشکل هضم فروکتوز رنج می‌برند، که این امر به ناراحتی به نام عدم تحمل فروکتوز منجر می‌شود. قند به درستی جذب نمی‌شود، که باعث می‌شود از سیستم گوارشی شما به صورت سالم و دست نخورده عبود کند (چون بدن قادر به تجزیه‌ی آن نیست). این ممکن است نهایتا به تولید گاز در معده و درد شکمی منجر شود، چون قند شروع می‌کند به واکنش دادن با باکتری‌های طبیعی داخل روده.

این‌ها به عوارض جانبی مصرف خرما مربوط می‌شوند. با وجود این، یکی دو حوزه هست که در آن‌ها به شفافیت بیشتری نیاز داریم.

اثرات خرما بر سطح قند خون و سلامت دندان‌ها

ابتدا، سطح قند خون.

تصور می‌شود خرما، به خاطر مزه‌ی شیرینی که دارد، بر سطح قند خون تاثیر می‌گذارد. با وجود این، هیچ تحقیق منسجمی در تایید این موضوع انجام نشده است. مطالعات خاص انجام شده حاکی از آن هستند که برعکس خرما می‌تواند سطح قند خون را پایین بیاورد و حتی به درمان دیابت کمک کند! این مورد احتمالا به خاطر آن است که هرچند خرما حاوی قندهای طبیعی است، شاخص گلیسمی پایینی دارد، و از این رو ممکن است خطری ایجاد نکند.

همچنین هیچ تحقیق قابل توجهی حاکی از آن که خرما بر سلامت دندان‌ها تاثیر بد می‌گذارد وجود ندارد.

با وجود این، در چنین مواردی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

و در مورد بارداری و شیردهی باید بگویم که، خرما انتخاب سالمی به حساب می‌آید. یکی از مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که خوردن خرما در طول ۴ هفته‌ی آخر قبل از وضع حمل باعث داشتن زایمان مطلوب‌تری می‌شود. اما در آن صورت هم، مطمئن شوید که بیش از مقدار توصیه شده خرما مصرف نکنید – چون نمی‌دانیک که در چنین حالتی چه اتفاقی خواهد افتاد.

۹. مصرف خرما می‌تواند اسهال را بدتر کند

از خرما به عنوان درمانی طبیعی برای رهایی از اسهال استفاده می‌شود. این فایده‌ی خرما تنها فایده‌ای است که فقط موقع مصرف آن در حد اعتدال حاصل می‌شود چراکه مصرف بیش از حد خرما ناراحتی اسهال را بدتر می‌کند و باعث بی‌آبی بدن و ناراحتی‌های بیشتر می‌شود.

پس، اگر دچار اسهال شده‌اید بهتر است از خوردن خرما اجتناب کنید. خرما حاوی فیبرهای رژیمی نیز هست که مدفوع را شل می‌سازند و مواد زائد را از بدن دفع می‌کنند. خوردن میوه‌های سرشار از فیبر در زمانی که به اسهال مبتلا هستید اصلا ایده‌ی خوبی نیست.

۱۰. می‌تواند باعث نفخ بشود

مصرف خرما همراه با آب بد است چون باعث نفخ می‌شود. تا به امروز، هیچ کس نمی‌داند دلیل اصلی این موضوع چیست اما مطالعات زیادی نشان‌ داده‌اند که دلیل نفخ به خاطر تجمع گاز ناشی از تعامل بین سطح ثند خون بالای خرما و آب است. همچنین توصیه می‌شود از نوشیدن آب بلافاصله بعد از خوردن خرما اجتناب شود چون می‌تواند باعث سرفه شود. اگر می‌خواهید خرما بخورید و احساس تشنگی هم دارید، پس بهتر است ابتدا آب بنوشید و بعد خرما را مصرف کنید.

۱۱. گرفتگی و سنگینی در سینه و ریه‌ها

طبق گزارش‌های موجود بعضی آدم‌ها موقع مصرف خرمای تازه دچار سنگینی و گرفتگی در ریه‌ها و همین طور سینه می‌شوند. دلیل واقعی این گرفتگی سینه و ریه نا مشخص است اما باور بر آن است که به خاطر ماهیت غلیظ این میوه است. بعد از خوردن خرما اگر هر نوع سنگینی یا گرفتگی در قفسه‌ی سینه یا ریه‌های‌تان احساس می‌کنید، توصیه می‌شود بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا اینکه از بدتر شدن این وضعیت پیشگیری کنید.

۱۲. سبب انسداد روده می‌شود

طبق گزارش‌ها افراد خاصی وجود دارند که نسبت به خرمای کال آلرژی دارند چون خرمای کال باعث انسداد روده‌ی آن‌ها می‌شود. هرچند عارضه‌ی جانبی شدیدی در رابطه با این وجود ندارد اما محض احتیاط، بهتر است از خوردن خرمای کال اجتناب و همچنین مصرف خرمای رسیده را نیز محدود کنید.

۱۳. احتمالا باعث واکنش‌های آلرژیک در بعضی از افراد می‌شود

هرچند خرما سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان، و … است و فایده‌های زیادی برای سلامتی و زیبایی‌مان دارد، اما در عین حال برای افرادی که به خرما آلرژي دارند مناسب نیست. به این افراد توصیه می‌شود تحت هر شرایطی از خوردن خرما اجتناب کنند و همچنین از استفاده‌ی آن بر روی پوست یا مو نیز صرفنظر نمایند. بعضی از واکنش‌های آلرژیک معمول نسبت به خرما عبارتند از خارش پوست، قرمزی، کهیر، خارش، و قرمزی گوشه‌های دهان و زبان، دشواری تنفس، حالت تهوع، استفراغ، سر درد و سرگیجه.

۱۴. ممکن است باعث یبوست شود

فیبرهای رژیمی موجود در خرما برای معده‌ی ما بسیار مفید است و به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند. فیبر اجابت مزاج را تنظیم می‌کند و در نتیجه‌ ما را از شر یبوست خلاص می‌نماید. اگر یبوست دارید پس می‌توانید برای خلاصی از آن خرما مصرف کنید.

با وجود این، مصرف بیش از حد فیبر خوب نیست و خودش می‌تواند به یبوست منجر شود (یا وضعیت یبوستی را که از قبل داشته‌اید بدتر کند)، چون فیبرهای رژیمی آب بدن‌مان را جذب می‌کنند و باعث خشک شدن مدفوع می‌شوند که در نتیجه‌ی آن عمل دفع برای‌مان دشوار می‌شود.

۱۵. خوردن خرما در دوران بارداری

خرما مملو از تعدادی ماده‌ی مغذی است مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبرهای رژیمی، آنتی اکسیدان‌ها و …. و وجود این ترکیب‌ها آن‌ها را به خوراکی بسیار مفیدی برای زنان باردار تبدیل می‌کند. خوردن خرما در دوران بارداری خوب است اما اگر این کار را می‌کنید حتما مطمئن شوید به اندازه خرما مصرف می‌کنید و هیچ پوشش مومی روی آن وجود ندارد. همچنین مصرف خرما را در سطح متوسط حفظ کنید چون مصرف زیاد خرما می‌تواند باعث گرفتگی‌ّای شکمی، یبوست، گاز روده، نفخ و … بشود.

۱۶. می‌تواند مانع جذب مواد مغذی شود

همه‌ی ما از اهمیت ویتامین‌ها و مواد معدنی برای بدن‌مان آگاه هستیم اما اگر چیزی مانع جذب این مواد مغذی در بدن بشود چه؟ فیبر رژیمی موجود در خرما همین کار را می‌کند.

طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه کلارادو استیت انجام گرفت، دریافتند که فیبرهای رژیمی موجود در خرما مانع جذب مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، و مواد معدنی موجود در بدن‌مان می‌شوند و در نتیجه به حذف این ویتامین‌ها و مواد معدنی حیاتی از بدن در قالب مدفوع منجر می‌شود. این در جذب مواد مغذی توسط بدن مداخله ایجاد می‌کند و خطر سوء تغذیه را افزایش می‌دهد. با وجود این، نیازی به نگرانی درباره‌ی این عارضه‌ی جانبی نیست چون کاملا کمینه است و فقط وقتی بروز پیدا می‌کند که در مصرف خرما بیش از حد افراط کنید. مصرف معتدل و متوسط خرما ( و همین طور فیبرهای رژیمی) خطری برای سلامتی ندارد و می‌توان با خاطری آسوده انجام داد.

نتیجه‌گیری

مطالب ذکر شده به معنی آن نیست که همین حالا باید دست از خوردن خرما بکشید. عوارض حانبی وقتی رخ می‌دهند که شما عاشق خرما باشید و بیش از حد از این میوه مصرف کنید (بیش از ۱۰ عدد خرما در روز). بنابراین، میزان مصرف آن را تحت کنترل داشته باشید. شاید بد نباشد به میوه‌های دیگر هم فرصتی بدهید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: stylecraze

مضرات خرما: ۱۶ جدی ترین مضرات و عوارض خرما که باید بدانید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی