کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مصرف همزمان قهوه و مشروبات الکلی چه تاثیری بر کبد دارد

آیا قهوه نیز، جدا از مشروبات الکلی، نوشیدنی مورد علاقه‌تان است؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس برای‌تان خبرهای خوبی داریم. همه‌ی ما درباره‌ی تاثیرات منفی الکل در بدن‌مان می‌دانیم و با این وجود همچنان با مصرف بیش از اندازه‌ی آن به بدن‌مان آسیب می‌زنیم. در این نوشتار در باره تاثیرات مصرف همزمان قهوه و مشروبات الکلی بحث می شود.

g1

به همین دلیل است که بسیاری از آدم‌ها مبتلا به بیماری‌هایی مثل سیروز کبدی می‌شوند. اما در این نوشتار خبری برای دوست‌داران قهوه‌ داریم که باعث می‌شود آنها بیش‌تر از قبل قدر نوشیدنی مورد علاقه‌شان را بدانند.

یک مطالعه‌ی جدید از بریتانیا می‌گوید آسیب وارد شده به کبد در اثر مصرف الکل، با نوشیدن دو فنجان قهوه‌ در روز جبران می‌شود.

این مطالعه رابطه‌ای بین سلامت کبد و قهوه‌ را پیدا می‌کند

مطابق با یک مطالعه در بریتانیا، که تقریبا از ده مطالعه که بیش از ۴۳۰۰۰۰ شرکت‌کننده داشت، داد‌ه‌هایی را تحلیل کرد، دو فنجان قهوه‌ در روز می‌تواند ریسک ابتلا به سیروز کبدی را تا ۴۴% کاهش دهد. این در واقع خبر خوبی است برای کسانی که نوشیدنی مورد علاقه‌ و سرمست‌کننده‌شان قهوه است. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند؛ مصرف بیش از حد الکل علت اصلی ابتلا به این بیماری است در کنار عوامل دیگری مثل:

بیماری کبد چرب (که اغلب در اثر دیابت و چاقی به وجود می‌آید)

بیماری سیستم ایمنی بدن

عفونت هپاتیت

زندگی بیماران مبتلا به سیروز در معرض خطر است زیرا این بیماری به طور بالقوه کشنده است. علاوه بر این، بیماری کبد هنوز هم درمان ندارد. بنا بر گفته‌ی دکتر اولیور کندی، استاد دانشگاه ساوت‌همپتون که یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه است، مصرف قهوه‌ نقش مهمی در کاهش ریسک ابتلا به سیروز کبدی دارد. قهوه‌ همه جا در دسترس است، ارزان است و اغلب آدم‌ها به آن حساسیت ندارند. همچنین بسیاری از آدم‌ها قهوه‌ دوست دارند، بنابراین مبارزه با سیروز آسان‌تر می‌شود.

مطلب مرتبط : ۵ دلیل که نوشیدن قهوه شما را سالم‌تر می‌کند

سیروز و مطالعه‌ی قهوه

این تیم آثار قهوه را روی تقریبا ۲۰۰۰ نفر که مبتلا به سیروز بودند، مطالعه کردند. شرکت‌کنندگان به چند گروه تقسیم شدند و نتایج به قرار زیر است:

-مصرف یک فنجان قهوه در روز منجر به کاهش ۲۲ درصدی ریسک ابتلا به سیروز می‌شود.

-دو فنجان قهوه‌ ریسک را ۴۳% کاهش می‌دهد.

-سه فنجان قهوه‌ ریسک را تا ۵۷% کاهش می‌دهد.

-نهایتا، چهار فنجان قهوه ۶۵% ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد.

Untitl98545687585ed

این نتایج با کسانی که قهوه‌ نمی‌نوشیدند مقایسه شد. اگرچه این واقعا خبر خوبی است، چند چیز وجود دارد که باید ابتدا در نظر گرفته شود، از جمله:

۱. نوع دانه‌های قهوه‌

۲. روش آماده کردن قهوه‌

۳. سبک زندگی کسی که قهوه‌ می‌نوشد

همچنین یک مطالعه وجود دارد که نشان داد چه‌طور قهوه‌ی فیلتر شده در مبارزه با سیروز کبدی موثرتر از قهوه‌ی جوشیده عمل می‌کند. هرچند هنوز سوالاتی وجود دارند که بدون پاسخ مانده‌اند، این واقعیت تعجب‌آور از سوی بسیاری با استقبال مواجه شده‌است، به خصوص آن‌هایی که هم الکل می‌نوشند و هم قهوه!


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: استث نیوز

مصرف همزمان قهوه و مشروبات الکلی چه تاثیری بر کبد دارد

قهوه و مشروبات الکلی


برچسب ها

بازده

 1. محمد گفت:

  به به عالی!

  • مدیر سایت گفت:

   سلام دوست گرامی.
   ممنون از اظهار نظر انرزی بخش شما.
   درودها
   تحریریه بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی