کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

هزینه مصرف مشروبات الکلی برای اقتصاد آمریکا چقدر است

آیا می‌دانید هزینه مصرف مشروبات الکلی برای اقتصاد آمریکا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مصرف بیش‌از حد مشروبات الکلی می‌تواند برای اشخاص کشنده باشد، اما برای اقتصاد امریکا بسیار زیان‌آور هم است.

هزینه مصرف مشروبات الکلی برای اقتصاد آمریکا چقدر است

مالیات دهندگان بیش‌تر این صورت‌حساب‌ها را می‌پردازند

مصرف بیش‌از حد مشروبات الکلی می‌تواند برای اشخاص کشنده باشد، اما برای اقتصاد امریکا هم زیان‌آور است. براساس پژوهشی که پنج‌شنبه توسط مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری امریکا (CDC) منتشر شد، در ۲۰۱۰ زیاده‌روی در مصرف مشروبات الکلی برای اقتصاد امریکا هزینه‌ی هنگفتی معادل”۲۴۹ میلیارد دلار یا ۲.۰۵ دلار به ازای هر پیمانه داشته‌است، که نسبت به ۲۲۳.۵ میلیارد دلار یا ۱.۹۰ دلار به‌ازای هر پیمانه مشروب الکلی در ۲۰۰۶، افزایش چشم‌گیری داشته‌است.”

بر اساس این گزارش، مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری، مصرف مشروب بیش‌از حد برای مردان را ۵ پیمانه یا بیش‌تر در یک نوبت تعریف می‌کند، و برای زنان ۴ پیمانه دلیل اصلی این هزینه‌ها بوده‌است، و خود این هزینه‌ها توسط مالیات‌دهندگان، در قالب هزینه‌های افزایش‌یافته‌ی مراقبت‌های بهداشتی و خدمات دیگر مانند درمان اعتیاد، ایجاد شده‌است. اما یکی از عوامل بزرگ دیگر، از بین رفتن بهره‌وری به دلایلی از قبیل غیبت از کار یا مرگ زودهنگام است.

مطلب مرتبط: بیشترین مصرف مشروبات الکلی در کدام کشور است؟

رابرت بروئر، پزشک، کارشناس بهداشت عمومی، سرپرست طرح الکل مرکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری، و یکی از مولفان این پژوهش می‌گوید: “افزایش هزینه‌های مصرف مشروبات الکلی بیش‌از حد بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ نگران‌کننده است، به‌ویژه با توجه به رکود اقتصادی شدید که در طول آن سال‌ها رخ داد. استراتژی‌های بازدارنده‌ی موثر می‌تواند مصرف الکل بیش‌از حد و هزینه‌های مرتبط با آن را در ایالت‌ها و جوامع کاهش دهد، اما این استراتژی‌ها هنوز کارایی لازم را ندارند.”


سایت کسب و کار بازده

هزینه مصرف مشروبات الکلی برای اقتصاد آمریکا چقدر است


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی