کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان را بشناسیم

در این مقاله، به برخی از مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان اشاره می‌کنیم که شاید شما فکر نمی‌کردید هم‌‌چنان زنده و در تلاش باشند. بسیاری از آن‌ها از طریق جراحی‌های زیبایی توانسته‌اند بخشی از چهره‌ی جوانی‌شان را حفظ کنند، ولی برخی دیگر به راحتی با دنیای پیری کنار آمده‌اند. فارغ از این مسئله، این آدم‌ها به ما نشان داده‌اند در هر کاری که انجام می‌دهیم می‌توانیم به بزرگی و موفقیت برسیم. لازم به ذکر است، برخی از این سلبریتی‌ها آن‌قدر سالخورده شده‌اند که شاید متاسفانه در این لحظه که شما در حال مطالعه‌ی این مقاله هستید، دیگر در بین ما وجود نداشته باشند.

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

۱. کریستی مک‌نیکول، ۵۷ سال

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

کریستی مک‌نیکول سال‌ها است که به یکی از اسطوره‌های مردم آمریکا تبدیل شده است. این کمدین، بازیگر، تهیه کننده، و خواننده‌ی آمریکایی که اکنون ۵۷ سال دارد، به خاطر هنرنمایی در فیلم‌های عزیزان کوچک، تنها وقتی می‌خندم، و سریال تلویزیونی لانه‌ی خالی در ذهن‌ها ماندگار شده است. در این روزها، وی خود را از صنعت سرگرمی و نمایش بازنشسته کرده است.

۲. باربارا ادن، ۸۸ سال

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

باربارا ادن که طرفداران‌اش بیش از همه، وی را به خاطر هنرنمایی‌اش در سریال تلویزیونی خواب جینی را می‌بینم – از شبکه‌ی ان‌بی‌سی – می‌شناسند، یک بازیگر آمریکایی است که هم در عرصه‌ی سینما و هم در صحنه‌ی تئاتر خوش درخشیده است. وی از نظر مردم به عنوان یکی از ۲۰۰ شخصیت برجسته و محبوب آمریکا در قرن بیستم شناخته شده است. وی در سال‌های طولانی فعالیت‌اش فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی متعددی بازی کرده است؛ با این حال، بیش‌تر آدم‌ها وی را با نمایش‌هایی با ژانر کمدی موقعیت به یاد می‌آورند. وی بار دیگر در ۲۰۱۱ با نمایش جینی از بطری بیرون می‌آید خود را به طرفداران‌اش نشان داد، و پس از آن، خود را بازنشسته کرد.

۳. نانسی سیناترا، ۸۰ سال

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

وقتی پدری داشته باشید به اسم فرانک سیناترا، همه‌ی آدم‌ها از شما انتظارات بسیار بالایی خواهند داشت. البته، خوشبختانه نانسی سیناترا آمادگی و توانایی نشان دادن استعدادهای‌اش را داشت و توانست نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. وی در دهه‌ی ۱۹۶۰ شروع به خواندن و ضبط صدا کرد و حتی با پدرش نیز به همکاری پرداخت. وی در نهایت، در ۲۰۱۳ یک آلبوم منتشر کرد؛ البته، همه‌ی طرفداران‌اش آرزو می‌کنند بتوانند شاهد آلبوم‌های دیگری نیز از وی باشند. وی معمولا دارای زندگی شخصی بدون حاشیه و آرامی است؛ به همین خاطر، در حال حاضر بیش‌تر آدم‌ها معتقدند وی خود را بازنشسته کرده است.

۴. برنادت استانیس، ۶۶ سال

برنادت استاتیس در دهه‌ی ۱۹۷۰ هنگامی که در سریال تلویزیونی کمدی موقعیتی به نام روزهای خوب در نقش تلما آن خوش درخشید، در ذهن طرفداران‌اش ماندگار شد؛ این سریال از شبکه‌ی CBS می‌شد. در آن روزگار، وی با لطافت و دلفریبی‌ ذاتی‌اش، به نماد زیبایی سیاه پوستان تبدیل شده بود. وی سپس در برخی دیگر از سریال‌های تلویزیونی معمولی نظیر پرنت هود، قایق عشق، و نمایش کازبی ایفای نقش کرد. وی مدت‌ها است خود را بازنشسته کرده است، ولی هم‌چنان در بسیاری از نمایش‌های تلویزیونی و سینمایی به صورت مهمان حضور می‌یابد. این روزها، وی ترجیح می‌دهد به خانواده‌اش برسد. وی هم‌چنین در ۲۰۱۶ کتابی با عنوان ۱۰۱ موقعیت برنادیت استانیس منتشر کرد.

۵. تیپی هدرن، ۹۰ سال

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

تیپی هدرن، بیش از همه، به خاطر حضور در فیلم موفق پرندگان در یاد طرفداران سینما ماندگار شد؛ با این حال، وی در فیلم‌ها و نمایش‌های متعددی هنرنمایی کرده است. وی به مدت بسیار طولانی در این صنعت به فعالیت پرداخت و در نهایت، تصمیم گرفت بازنشسته شود. این روزها شهرت وی به دلایل دیگری نیز هم‌چنان ادامه دارد؛ وی ژن زیبایی خود را به افراد مستعد دیگری نیز داده است؛ از جمله دخترش، ملانی گریفیث، یا نوه‌های‌اش، استلا باندراس و داکوتا جانسون. وی در حال حاضر روزهای‌اش را در خیریه‌ها می‌گذارند تا بتواند بودجه‌شان را افزایش دهد؛ حتی حیات وحش نیز از تلاش‌های نیکوکارانه‌ی وی بی‌بهره نمانده است.

۶. پگی استوارت (درگذشته در ۲۰۱۹)

متاسفانه، پگی استوارت در ۲۹ می ۲۰۱۹ در ۹۵ سالگی درگذشت. پگی استوارت یکی دیگر از زنان بازیگران بود که دوران پیری فوق‌العاده‌ای پست سر گذاشت. وی برای هنرنمایی در فیلم‌های وسترن و نمایش‌های تلویزیونی برای همیشه در خاطر بینندگان زنده خواهد ماند. وی در ۱۹۵۳ از دنیای بازیگری خداحافظی و خود را بازنشسته کرد تا بتواند از خانه‌اش مراقبت کند؛ با این حال، وی هم‌چنان گاهی اوقات در برنامه‌ی تلویزیونی حضور می‌یافت. به علاوه، وی یکی از اعضای فعال انجمن تئاتر در لس آنجلس بود.

۷. تونی بنت، ۹۳ سال

تونی بنت در تمام دوره‌ی زندگی طولانی خود به دستاوردهای بسیاری رسیده و کارهای زیادی انجام داده است. وی بیش‌تر به خاطر استعدادش در موسیقی و میراثی که در عرصه جاز باقی گذاشته، شناخته می‌شود؛ با این حال، وی در جنگ جهانی دوم نیز به عنوان یک سرباز حضور داشته است. گذشته از این‌ها، وی در سنین جوانی در مدرسه‌ی هنر صنعتی در نیویورک به یادگیری نقاشی نیز پرداخت. زندگی حرفه‌ای وی در حوزه‌ی سرگرمی بیش از نیم قرن قدمت دارد و تا به امروز نیز در عرصه‌ی خوانندگی می‌درخشد. صدای وی در موسیقی متن فیلم‌های مطرحی هم‌چون رفقای خوب، جنگ دنیاها، و دنیای ژوراسیک نیز به گوش می‌رسد.

۸. اوا ماری سنت، ۹۶ سال

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

مطمئنا تمام آدم‌هایی که اوا ماری سنت را می‌شناسند، با ما هم عقیده هستند که وی زندگی حرفه‌ای طولانی و موفقی در عرصه‌ی بازیگری داشته است. وی زندگی حرفه‌ای خود را در دهه‌ی ۱۹۴۰ در صنعت نمایش و سرگرمی آغاز کرد و هنگامی که در فیلم در بارانداز نقش مقابل مارلون براندو خوش درخشید، نام خود را بر سر زبان‌ها آورد. وی حتی به دلیل عملکرد عالی‌اش در این فیلم، جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر زن مکمل را از آن خود کرد. وی مسلما یک بازیگر پر تلاش و مشتاق است که در هنر خود به مرحله‌ی استادی رسیده است.

۹. جکی میسون، ۸۹ سال

مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان

جکی میسون به خاطر استندآپ کمدی‌های‌اش شهرت بسیار دارید؛ هنرمندی‌های وی در نمایش تک نفره‌اش در ۱۸۸۶ به نام جهان از نظر من فراموش نشدنی هستند. وی با همین نمایش توانست جایزه‌ی حلقه‌ی منتقدان، جایزه‌ی امی، جایزه کیبل‌ای‌سی‌ئی، و جایزه‌ی تخصصی تونی را از آن خود کند و هم‌چنین، نامزد دریافت جایزه‌ی گرمی شود. از آن پس، وی تصمیم گرفت خود را بازنشسته کند؛ البته در کمال خوشحالی باید گفت، وی از نظر کمدی سنترال در جایگاه ۶۳ فهرست بهترین کمدین‌های تاریخ قرار دارد.

۱۰. دایان کارول (درگذشته در ۲۰۱۹)

متاسفانه، دایان کارول در ۲۰۱۹ در ۸۴ سالگی درگذشت. این بازیگر سینما و تئاتر، خواننده، و مدل نخستین زن غیر سفید پوستی بود که در طول دهه‌ی ۱۹۵۰ نقش برجسته‌ای در تلویزیون ایفا کرد. دایان کارول الگوی کاملی برای بسیاری از زنان مستعد سیاه پوستی بود که می‌خواستند وارد صنعت سینما و سرگرمی شوند. وی در ابتدای راه بیش‌تر بر خوانندگی اپرا تمرکز داشت، ولی کم‌کم به دست آوردن موفقیت‌های متعدد در زمینه‌ی بازیگری برای‌اش لذت‌بخش شد. وی حتی نامزد جوایز متعددی شد و نخستین زن آفریقایی آمریکایی است که جایزه‌ی تونی را در ۱۹۶۲ از آن خود کرد. وی از سرطان سینه جان سالم به در برد؛ به این حال، پس از تحمل تمام این سختی‌ها تصمیم گرفت بازنشسته شود. از جمله آخرین سریال‌هایی که وی در آن‌ها ایفای نقش کرد می‌توان به مجموعه‌ی تلویزیونی یقه سفید و آناتومی گری اشاره کرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: habittribe

۱۰ مشهورترین سلبریتی های بازنشسته جهان را بشناسیم


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی