کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه مرغ گریل شده و برنج که یک غذای کامل و خوشمزه است

مرغ یکی از خوراکی هایی است که تقریبا همه آدمها دوست دارند مخصوصا اگر گریل شده باشد و با سس و چاشنی های خوشمزه ای همراه باشد. ذائقه ما ایرانی ها مرغ را با برنج بیشتر می پسندد از این رو در این نوشتار طرز تهیه یک غذای خوشمزه یعنی مرغ گریل شده و برنج را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه مرغ گریل شده و برنج

مرغ گریل شده و برنج

زمان آماده‌سازی: ۲۰ دقیقه
زمان پخت: ۲۰ دقیقه
مناسب برای مصرف ۴ نفر
سطح دشواری: آسان

مواد مورد نیاز

الف. ۴ عدد ران مرغ بدون پوست و بدون استخوان، خرد شده به قطعات کوچک
ب. ۴۰۰ گرم لوبیا سیاه پخته شده (یا کنسرو لوبیا، آب کشیده و شسته شده)
پ. ۱ فنجان برنج پخته شده
ت. ۱ فنجان سس سالسا (طرز تهیه‌ی این سس را در ادامه توضیح خواهیم داد)
ث. ۲ قاشق غذاخوری ترشی فلفل سبز تند، خرد شده
ج. ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
چ. ۱ قاشق چای خوری پودر چیلی
ح. یک‌چهارم قاشق چای خوری زردچوبه
خ. نمک
د. ۲ فنجان آب مرغ کم نمک
ذ. ۲ عدد پیازچه، خرد شده
ر. لوازم مخصوص: ۴ عدد ظرف فویلی یک بار مصرف و فویل

دستورالعمل

الف. برای تهیه‌ی سس سالسا، به ۱۰ عدد گوجه فرنگی، ۳ عدد پیازچه، ۲ الی ۳ حبه سیر، ۲ قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده، فلفل سبز به میزان دلخواه، و هم‌چنین، نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه نیاز دارید. ابتدا، گوجه‌ها را بشویید، با استفاده از چاقو روی آن‌ها برش‌های سطحی ایجاد کنید، و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل آب جوش قرار دهید. بلافاصله پس از خارج کردن گوجه فرنگی‌ها از آب جوش، آن‌ها را داخل آب سرد بیندازید، و به آرامی پوست آن‌ها را جدا کنید. گوشت گوجه فرنگی، سیر، پیازچه، گشنیز، فلفل قرمز و سیاه و هم‌چنین، نمک را داخل دستگاه مخلوط‌کن بریزید و آن‌ها را پوره کنید؛ در نهایت، سس سالسای‌تان را چند ساعتی داخل یخچال قرار دهید.

ب. المنت یا شعله‌ی بالایی فر را روشن کنید.

پ. گوشت مرغ، لوبیا، برنج، سس سالسا، ترشی فلفل، رب گوجه فرنگی، پودر چیلی، زردچوبه، و سه‌چهارم قاشق چای خوری نمک را داخل یک کاسه‌ی بزرگ بریزید و خوب به هم بزنید. ترکیب مرغ و برنج را به میزان یکسان داخل ظروف فویلی بریزید، و مواد را کاملا در کف آن پهن کنید. نصف فنجان آب مرغ را نیز داخل هر یک از ظرف‌ها بریزید.

ت. درب هر کدام از ظرف‌ها را به وسیله‌ی فویل کاملا بپوشانید. ظرف‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. سپس آن‌ها را از فر خارج کنید و چند دقیقه‌ای صبر کنید.

ث. فویل‌ها را با احتیاط کامل از روی ظروف بردارید؛ سپس اجازه دهید، بخار داغ از ظرف‌ها خارج شود. برنج و مرغ کاملا پخته شده‌اند و آب مواد نیز بخار شده است. روی هر یک از آن‌ها مقداری پیازچه‌ی خرد شده بریزید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: foodnetwork

طرز تهیه مرغ گریل شده و برنج که یک غذای کامل و خوشمزه است


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی