کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مرشد معروف هندی به جرم تجاوز جنسی به ۲۰ سال زندان محکوم شد

مرشد معروف هندی به جرم تجاوز جنسی به ۲۰ سال زندان محکوم شد. کمی پس از اعلام حکم علیه این مرشد معروف هندی طرفدارانش در خیابان‌ها شورش کردند. در پی این ناآرامی‌ بسیاری کشته شدند.

مرشد معروف هندی به جرم تجاوز جنسی به ۲۰ سال زندان محکوم شد

دادگاه ویژه ایالت هاریانا در شمال هند برای مرشد معروف این کشور به نام گورمیت رام رحیم سینگ به اتهام تجاوز جنسی به دو زن، ۲۰ سال حبس تعیین کرده است. این مرشد هفته گذشته در دادگاه دیگری نیز محکوم شده بود.

در حکم دادگاه آمده است که گورمیت رام رحیم سینگ در سال ۲۰۰۲ میلادی به دو زن از هواداران خود تجاوز جنسی کرده است. گفته می‌شود که باید منتظر ناآرامی‌های بیشتری از طرف هواداران این فرقه دینی به خاطر حکم صادر شده دادگاه بود.

شهر روهتاک (Rohtak) هند آماده درگیری‌های شدید دیگری می‌شود. مقامات شهر اینترنت تلفن‌های همراه را قطع کرده‌اند و سیم‌های خاردار در مناطق مختلف شهر به چشم می‌خورند. سربازهای ارتش نیز در مناطق کنترل در خیابان‌ها مستقر شده‌اند.

رئیس پلیس شهر نیز اعلام کرده که به ماموران پلیس دستور داده شده در صورت ضرورت از سلاح‌های خود استفاده کنند. ۱۰۰ نفر از مهم‌ترین طرفداران این مرشد هندی دستگیر شده‌اند تا نتوانند در ناآرامی‌های بعدی شرکت کنند.

گورمیت رام رحیم سینگ، مرشد معروف هند که خود را دکتر می‌نامد، ۵۰ ساله است و خود اعلام کرده در سراسر جهان ۶۰ میلیون نفر طرفدار فرقه مذهبی او هستند.

هفته گذشته پس از اعلام محکومیت او در شهر پنج کولا در شمال هند بیش از ۱۰۰ هزار نفر از طرفدارانش به خیابان‌ها ریختند و دست به آشوب و شورش زدند. پلیس هند به سوی شورشیان شلیک کرد و در جریان درگیری‌ها ۳۷ نفر کشته و بیش از ۲۵۰ نفر زخمی شدند.

ناآرامی‌ها تا دهلی نو، پایتخت هند در ۲۵۰ کیلومتری این شهر نیز ادامه یافت.

گورمیت رام رحیم سینگ همچنین متهم است از ۴۰۰ نفر از پیروان خود خواسته برای نزدیکی به خدا خود را عقیم کنند. او را همچنین متهم به قتل یک خبرنگار و یکی از اعضای سابق فرقه خود می‌کنند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

مرشد معروف هندی به جرم تجاوز جنسی به ۲۰ سال زندان محکوم شد


خبرخوان هفته

مطالب مرتبط

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی