کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جذابیت ظاهری زنان برای مردان مهمتر از صداقت آن ها است

در این نوشتار به پژوهشی اشاره می‌شود که نشان داد جذابیت ظاهری زنان برای مردان از صداقت‌شان مهم‌تر است. نتایج این پژوهش در شصت و پنجمین کنفرانس سالانه انجمن بین‌المللی ارتباطات در سان‌خوان در پورتوریکو ارائه شده است.

nice-face.jpg

پژوهشگران دانشگاه کانتیکت این پژوهش را بر روی بیش از ۳۰۰ نفر انجام دادند. این افراد هم زن و هم مرد و بین ۱۷ تا ۳۶ ساله و همگی غیرهمجنس گرا بودند.

به شرکت‌کنندگان مرد عکس پروفایل زنان و به شرکت‌کنندگان زن عکس پروفایل مردها را نشان دادند. و از آنها خواستند از سه نظر به عکس‌ها نمره بدهند: جذابیت ظاهری، قابل اعتماد بودن، و قابل معاشرت بودن.

شرکت‌کنندگان نمی‌دانستند که در میان عکس‌ها از هر نفر دو عکس پروفایل وجود دارد. که یکی از آنها ارتقا یافته بود یعنی صاحبش آن را با نورپردازی خاص در عکاسی، و یا تغییرات فیزیکی مثل آرایش مو و صورت ارتقا داده بود، و عکس دیگر ارتقا نیافته بود. یعنی صاحب عکس در نور طبیعی و بدون آرایش یا تغییر فیزیکی (حداقل آرایش در مو و چهره) آن را انداخته بود.

نظرسنجی نشان داد که زنان به عکس‌های ارتقا یافته مردان به عنوان جذاب‌تر و مورد اعتمادتر نظر دادند و احتمالا به معاشرت با این مردان بیش از مردانی که در عکس‌های ارتقا نیافته بودند، رغبت نشان دادند.

با این حال مردان شرکت‌کننده گفتند که زنان عکس‌های ارتقایافته کمتر از عکس‌های ارتقانیافته قابل اعتمادند. با وجود این به نظر آنان این زنان جذاب‌تر بودند. و به رغم بی‌اعتمادی به آن‌ها، ترجیح می‌دادند با زنانی که در عکس‌های ارتقا یافته بودند، بیرون بروند.

روی مک گلوین که این پژوهش را انجام داده می‌گوید، «این نشان می‌دهد که مردان حتی وقتی مطمئن نباشند که زنی دقیقا شبیه عکس‌اش است، باز حاضرند ریسک کنند و با او قرار ملاقات بگذارند. پژوهش ما نشان داد که برای مردان جذابیت زن مهم تر از قابل اعتماد بودن اوست.»

او می‌افزاید «این یافته بر موضوع هویت‌های دروغین اینترنتی و پدیده‌ی گسترده‌تر ملاقات‌های اینترنتی پرتوی تجربی می‌اندازد و نشان می‌دهد که گمراه‌کردن و یا فریب دادن خواستگار آینده به نظر افراد امری عادی و پذیرفتنی است».


سایت کسب و کار بازده

منبع: سایکولوژی تودی

جذابیت ظاهری زنان برای مردان مهمتر از صداقت آن ها است


 

برچسب ها

بازده

  1. رها گفت:

    ما که چیزی نفهمیدیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی